Плюси і мінуси гібридних закладів

30 вересня 2022, 14:11

Плюси і мінуси гібридних закладів

Плюси і мінуси гібридних закладів

Останнім часом керівництво медичних закладів вдається до нетривіальних дій, що були неможливі зі стартом реформи у 2018-2019 роках. На мапі медичних закладів почали «розмножуватися» заклади з подвійними функціями: вторинка+первинка, первинка+вторинка (навіть є третинка+первинка).

Розглянемо цю ситуацію з боку менеджменту таких гібридних закладів,

Плюси:

  • Збільшується фінансування конкретного закладу за рахунок невластивих для нього пакетів (для вторинки – первинка)
  • Зменшується доля адміністративних та накладних витрат в сукупному пулі операційних витрат закладу, а при поглинанні (в майбутньому) – й суттєве абсолютне зменшення адміністративних та інших накладних витрат одного великого закладу у порівнянні з двома меншими
  • Збільшується шляхом фінансування за пакетами спеціалізованої допомоги за рахунок штучного збільшення направлення пацієнтів конкретно до власного закладу (неприродне збільшення попиту на медичні послуги)

Мінусів з точки зору менеджменту гібридних лікарень я не бачу

А тепер ця ж сама ситуація з точки зору пацієнта:

Плюси (з точки зору пацієнта):

  • “Вся медицина в одному місці”, тобто людині в разі направлення на консультацію чи стаціонарне лікування не потрібно ще кудись йти чи їхати. Виглядає цілком логічним, але лише виглядає таким (див. трохи нижче).

Більше плюсів особисто я не бачу.

Мінуси (для пацієнта, МОЗу, НСЗУ):

  • Штучно завищується попит на ті чи інші медичні послуги - призводить до суттєвого збільшення витрат з Програми медичних гарантій
  • І добре, якщо в цій лікарні медичні послуги надаються на високому сучасному рівні. Тоді ще півбіди.
  • А якщо це не так, то фактично пацієнт як і раніше майже не має доступу до провідних медичних закладів регіону чи держави

Загрози в загальнонаціональному масштабі

  • Найбільша загроза - згортання самої ідеї медичної реформи, що передбачає фінансування лише тих закладів охорони здоров’я, що надають медичні послуги на сучасному рівні
  • Унеможливлюється розвиток медичних закладів. Справа в тім, що не буде мотивації у керівників закладів до розвитку, оновлення матеріально-технічної бази, пацієнтоорієнтованості врешті-решт. А навіщо розвиватися, вкладати кошти, зусилля, час? Пацієнти й так нікуди не дінуться! Список медикаментів (часто фуфломіцинів) в руки родичам і до найближчої аптеки! У пацієнтів же немає вибору! Скарифікатор і ватку для здачі аналізів - несіть із собою (не забудьте й про рукавички, спирт)!
  • А в “ідеалі” - взагалі: жодного візиту пацієнта без електронного направлення до себе ж у лікарню, а ще краще - госпіталізувати буквально всіх! ДО себе ж!

Головний лікар Білопільської первинки Костянтин Рожин

Інші дописи категорії «Керівник. Думки вголос»

Про ковід і не тільки

Про ковід і не тільки Зараз ми спостерігаємо чергову хвилю (здається, вже четверту) сплеску захворюваності на ковід. Мої роздуми стосуються аналізу всього того, що відбувається навколо ковід з хронологією подій і етапів.

Захворюваність стрімко зростає

Захворюваність стрімко зростає Стрімко зростає захворюваність на ковід-19 серед мешканців нашої території. Щодня реєструється десятки нових випадків захворювань серед пацієнтів. Нажаль, хворіють і наші лікарі, і наші медичні сестри.

Тези про вакцинацію

Тези про вакцинацію Відразу попереджую – Long read. Зараз почали точитися на самих різних ток-шоу з екранів телевізорів палкі дискусії у зв’язку з майбутньою вакцинацією від ковіду.
Усі дописи категорії «Керівник. Думки вголос»