Утруднене дихання. Домедична допомога

05 квітня 2022, 08:22

Утруднене дихання. Домедична допомога

Утруднене дихання. Домедична допомога

Утруднене дихання може проявлятися:

 • 📍 нестачею повітря
 • 📍 нездатністю зробити глибокий вдих
 • 📍 задишкою

Цей стан майже завжди потребує невідкладної медичної допомоги. Винятком є ​​відчуття легкої втоми від звичайної фізичної діяльності.

Перша допомога

Якщо у когось із ваших рідних або знайомих виникли проблеми з диханням, негайно зателефонуйте за номером 103 або за місцевим номером служби екстреної допомоги, а потім:

 • ✅ Перевірте верхні дихальні шляхи людини, частоту дихання та пульс. При необхідності почніть серцево-легеневу реанімацію.
 • ✅ Розстебніть тісний одяг.
 • ✅ Допоможіть людині скористатися прописаними ліками (наприклад, інгалятором від бронхіальної астми).
 • ✅ Продовжуйте стежити за диханням та пульсом потерпілого до прибуття медичної допомоги.
 • ✅ За наявності відкритих ран на шиї та грудях негайно закрийте їх, якщо в рані з'являються бульбашки повітря.
 • ✅ Поранення грудної клітки може спричинити потрапляння повітря в грудну порожнину при кожному вдиху. Цей стан називається пневмотораксом. Необхідно перев'язати рану поліетиленовою плівкою, целофановим пакетом або марлевими серветками, змоченими вазеліном, запечатавши її з трьох сторін. Одну сторону залишити не заклеєною. Це створює клапан, що запобігає потраплянню повітря в грудну порожнину через рану, водночас дозволяючи повітрю виходити з грудної клітини через відкриту сторону.

Чого не варто робити:

 • ❌ Давати людині їжу чи пиття.
 • ❌ Переміщати потерпілого з травмою голови, шиї, грудної клітки або дихальних шляхів, за винятком випадків надзвичайної необхідності.
 • ❌ Підкладати подушку під голову людини. Це може закрити дихальні шляхи.
Нагадуємо контакти call-центру нашого закладу [він працює лише при наявності стабільного інтернету, досить часто інтернет у нас взагалі відсутній]:
✅ Водафон: 050-35-85-088
✅ Київстар: 067-93-26-976

Джерело: medlineplus.gov

Інші дописи категорії «Здоров'я під час війни»

Як допомогти людині у ступорі?

Як допомогти людині у ступорі? Бий. Біжи. Замри. Це типи гострих стресових реакцій. Однією з найпотужніших захисних реакцій нашого організму є «замри» (ступор). Виникає після виражених нервових потрясінь (вибух…

Смертельно небезпечні консерви

Смертельно небезпечні консерви На жаль, через війну багато з нас опинилися в умовах, коли доступу до свіжої та якісної їжі немає. Ботулізм — це інфекція, зумовлена споживанням продуктів, які містять ботулотоксини, що призводять до порушень роботи нервової системи, гострої дихальної недостатності та навіть смерті.

Серцево-судинні захворювання під час війни

Серцево-судинні захворювання під час війни Через постійний стрес внаслідок війни люди із серцево-судинними захворюваннями мають додаткові ризики для здоров’я. Що робити❓ 💛 Контролюйте свій стан Щоб не відбувалось навколо, завжди дотримуйтесь тієї медичної рутини, яка була до війни, наприклад, регулярно вимірюйте артеріальний тиск, перевіряйте рівень глюкози в крові.
Усі дописи категорії «Здоров'я під час війни»