Як допомогти людині у ступорі?

29 березня 2022, 10:44

Як допомогти людині у ступорі?

Як допомогти людині у ступорі?

Бий. Біжи. Замри. Це типи гострих стресових реакцій. Однією з найпотужніших захисних реакцій нашого організму є «замри» (ступор). Виникає після виражених нервових потрясінь (вибух, напад, жорстоке насилля), коли людина витратила стільки енергії на виживання, що сил на контакт із навколишнім світом у неї вже немає.

До основних ознак ступору відносять:
  • 🟡 різке зниження чи відсутність довільних рухів і мови
  • 🟡 відсутність реакції на зовнішні подразники: шум, світло, дотики
  • 🟡 завмирання у певній позі, заціпеніння, стан повної нерухомості
  • 🟡 напруження окремих груп м’язів

Що робити❓

  1. 💛 Підійдіть до людини, повільно візьміть її за руку, попросіть піти з вами. Використовуйте фрази: «Тобі не можна залишатися тут», «Тобі потрібна допомога» тощо.
  2. 💛 Зігніть потерпілому пальці на обох руках і притисніть їх до основи долоні. Великі пальці повинні бути виставлені назовні.
  3. 💛 Кінчиками великого та вказівного пальців масажуйте потерпілому точки, розташовані на чолі, над очима рівно посередині між лінією росту волосся й бровами, чітко над зіницями.
  4. 💛 Долоню вільної руки покладіть на груди потерпілого. Налаштуйте свій подих під ритм його подиху.
  5. 💛 Людина, перебуваючи в ступорі, чує та бачить. Тому не потрібно кричати, говоріть тихо, повільно й чітко, але те, що може викликати сильні емоції. Пам‘ятайте, треба досягти реакції потерпілої людини та вивести її зі стану.
Нагадуємо контакти call-центру нашого закладу [він працює лише при наявності стабільного інтернету, досить часто інтернет у нас взагалі відсутній]:
✅ Водафон: 050-35-85-088
✅ Київстар: 067-93-26-976

👉 Просимо поділитися цим дописом собі в профіль та в фейсбук-групи.
Джерело: ukraine.unfpa.org

Інші дописи категорії «Здоров'я під час війни»

Смертельно небезпечні консерви

Смертельно небезпечні консерви На жаль, через війну багато з нас опинилися в умовах, коли доступу до свіжої та якісної їжі немає. Ботулізм — це інфекція, зумовлена споживанням продуктів, які містять ботулотоксини, що призводять до порушень роботи нервової системи, гострої дихальної недостатності та навіть смерті.

Серцево-судинні захворювання під час війни

Серцево-судинні захворювання під час війни Через постійний стрес внаслідок війни люди із серцево-судинними захворюваннями мають додаткові ризики для здоров’я. Що робити❓ 💛 Контролюйте свій стан Щоб не відбувалось навколо, завжди дотримуйтесь тієї медичної рутини, яка була до війни, наприклад, регулярно вимірюйте артеріальний тиск, перевіряйте рівень глюкози в крові.

Шок. Домедична допомога

Шок. Домедична допомога Шок – це критичний стан, спричинений раптовим сповільненням кровотоку в організмі. Може виникнути внаслідок травми, теплового удару, кровотечі, алергічної реакції, тяжкої інфекції, отруєння, сильних опіків або інших причин, які трапляються за воєнного стану.
Усі дописи категорії «Здоров'я під час війни»