Серцево-судинні захворювання під час війни

29 березня 2022, 10:38

Серцево-судинні захворювання під час війни

Серцево-судинні захворювання під час війни

Через постійний стрес внаслідок війни люди із серцево-судинними захворюваннями мають додаткові ризики для здоров’я. Що робити❓

  • 💛 Контролюйте свій стан
  • Щоб не відбувалось навколо, завжди дотримуйтесь тієї медичної рутини, яка була до війни, наприклад, регулярно вимірюйте артеріальний тиск, перевіряйте рівень глюкози в крові.
  • 💛 Продовжуйте приймати всі ліки, які призначив лікар
  • Під час стресових ситуацій людина може забувати, що й коли робила. Або взагалі вважати, що дбати про прийом ліків не потрібно. Але дуже важливо продовжувати приймати препарати, які призначив лікар.
  • 💛 Контролюйте скільки ліків залишилось, аби вчасно отримати рецепт
  • Новий рецепт можна отримати не раніше ніж за 7 днів, якщо в попередньому рецепті була зазначена тривалість курсу лікування 21 день і більше. Якщо термін є меншим, то рецепт може бути виписаний за 3 дні. Якщо у вашого сімейного лікаря є можливість виписувати електронні рецепти, звертайтесь до нього дистанційно. Але якщо лікар, з яким укладено декларацію, не має можливості виписати електронний рецепт, то під час дії воєнного стану препарати за програмою “Доступні ліки” можна отримати і за паперовим рецептом. Його може виписати будь-який лікар.
  • 💛 Тримайте зв'язок з лікарем
  • Пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями радимо мати контакти свого сімейного лікаря чи лікаря-кардіолога, щоб звертатись, коли потрібна буде консультація.
  • 💛 Уникайте ризиків
  • Відмовтесь від шкідливих звичок. Не зловживайте стимуляторами на кшталт кави чи чаю, не вживайте енергетики та алкоголь. Якщо є можливість, дотримуйтесь здорового харчування, режиму дня. Не забувайте про дозволені фізичні навантаження.
Нагадуємо контакти call-центру нашого закладу [він працює лише при наявності стабільного інтернету, досить часто інтернет у нас взагалі відсутній]:
✅ Водафон: 050-35-85-088
✅ Київстар: 067-93-26-976

👉 Просимо поділитися цим дописом собі в профіль та в фейсбук-групи.
Джерело: НСЗУ

Інші дописи категорії «Здоров'я під час війни»

Шок. Домедична допомога

Шок. Домедична допомога Шок – це критичний стан, спричинений раптовим сповільненням кровотоку в організмі. Може виникнути внаслідок травми, теплового удару, кровотечі, алергічної реакції, тяжкої інфекції, отруєння, сильних опіків або інших причин, які трапляються за воєнного стану.

Як підтвердити стан щеплень за кордоном та в Україні?

Як підтвердити стан щеплень за кордоном та в Україні? Підтвердити щеплення можна у два способи: 📑Довідка або довідки, записи в амбулаторній картці, картка профілактичних щеплень (форма 063/о), паперові сертифікати чи будь-яке фото цих документів.

Планові госпіталізації під час війни

Планові госпіталізації під час війни Наказом МОЗ України №507 від 20 березня внесено зміни до попереднього наказу, яким тимчасово припинялися планові госпіталізації на період воєнних дій. Наразі заклади охорони здоров’я можуть виконувати планові госпіталізації: 🩺 для оперативних втручань у випадках…
Усі дописи категорії «Здоров'я під час війни»