Про ковід і не тільки
Зараз ми спостерігаємо чергову хвилю (здається, вже четверту) сплеску захворюваності на ковід. Мої роздуми стосуються аналізу всього того, що відбувається навколо ковід з хронологією подій і етапів.
Етап 1. Ковід щойно зайшов в Україну. Весна 2020 року
. Була майже паніка у всіх – населення, можновладців, керівників медичних закладів, лікарів.
Знакові Нові Санжари, стигматизація захворілих/підозрілих. Багато непотрібних речей по всій країні:
тотальний карантин, блок-пости на в’їзді у міста/села/селища, локальний карантин сіл, де одночасно захворіли 10-20 осіб («смішні» цифри на тлі сьогоднішніх показників), обробка тротуарів, під’їздів хлоркою, всі ручки дверей обмотані ганчірками з тією ж хлоркою. Проблеми з киснем у лікарнях ще не було. Зате було неможливо навіть за наявності коштів в лікарні придбати маски, респіратори, дез. засоби, антисептики, пробірки для ПЛР не за всі кошти світу. Більшість населення не вірить зовсім в існування пандемії («теорія заговору»).
Етап 2. Осінь 2020 року. Почалася, фактично, перша хвиля ковід.
В лабораторіях катастрофічна нехватка потужностей для ПЛР-тестування. Перші величезні черги на ПЛР-тестування і до лікарів. Брак кисню у лікарнях. Дуже широке коло показань для госпіталізації, в лікарню потрапляли навіть ті, хто мав легкий перебіг (про всяк випадок), а звідси – і брак ліжок для госпіталізації.
Брак медичного персоналу – лікарі і медсестри інфекційних стаціонарів масово звільнялися з роботи. Персонал лікарень масово теж хворіє на ковід, іноді – одночасно всі.
Етап 3. Лютий-квітень 2021 року. Чергова, вже друга хвиля ковід.
В цю хвилю величезне навантаження на первинку, на вторинку теж, але у меншому ступені – лише на інфекційні стаціонари з ковідом. Початок вакцинальної кампанії. Багато важких хворих в стаціонарах. Величезний брак кисню, що іноді потребувала ручного керування з боку губернаторів, мерів, міністрів.
Етап 4. Осінь 2021 року. Третя хвиля ковід.
Знову брак кисню в інфекційних стаціонарах. В лікарнях лише хворі з тяжким і близьким до нього перебігом хвороби. Катастрофічне навантаження на первинку. Крім величезної кількості хворих величезна робота над вакцинацією від ковід. Одночасно. У зв’язку з цим – катастрофічний брак лікарів на прийомі, бо частина з них задіяні були у вакцинації. Система була на грані медичного локдауну.
Етап 5. Січень-лютий 2022 року. Чергова (вже четверта), наймасовіша хвиля ковіду
. В країні фіксують цифри 40 000+ нових заражень. І всі ці 40 тисяч майже цілком припадають на первинку. Хворіють медики масово, черги на прийом та на здачу мазків величезні. Масове незадоволення цим серед пацієнтів. В країні масово лунають слова від посадовців, що медична система здатна витримувати таке навантаження – адже ліжка з киснем незаповнені. В країні немає розуміння, що первинка майже в ауті. Хоча, в основному, первинка дала можливість більшості населення саме завдяки звитяжній прац,і в основному, первинки, щодо вакцинації від ковід. Навантаження на стаціонар у меншому степені – через значну кількість вакцинованого населення (близько 50%) та менш тяжкому (назагал) перебігу Омікрону.
Ну, і я так розумію, далі точно буде…
Залишити коментар