Про зменшення інтервалу між двома дозами для CoronaVac

12 серпня 2021, 10:52

Про зменшення інтервалу між двома дозами для CoronaVac

Про зменшення інтервалу між двома дозами для CoronaVac

МОЗ рекомендує використовувати мінімально можливий інтервал між двома дозами вакцини CoronaVac/Sinovac.

У зв’язку зі стрімким поширенням штаму коронавірусу SARS-CoV-2 «Дельта», поступовим зростанням захворюваності в Україні та необхідністю якнайшвидше забезпечити захистом якомога більше українців, Міністерство охорони здоров’я рекомендує скоротити інтервал між першою та другою дозою вакцини CoronaVac від Sinovac Biotech до мінімального терміну, зазначеного в офіційній інструкції, – 14 днів.

Для ухвалення цього рішення експерти МОЗ проаналізували рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та останні дослідження ефективності вакцини CoronaVac за різних інтервалів між дозами.

За даними різних досліджень, узагальненими Стратегічною консультативною групою експертів, що консультує ВООЗ, після вакцинації двома дозами з інтервалом у 14 днів ефективність вакцини CoronaVac проти розвитку симптоматичної форми захворювання коливалась від 51% до 84%, ефективність проти госпіталізації сягала 100%. https://cutt.ly/CQSUFy4

Останнє дослідження 3-ї фази в Туреччині з інтервалом введення між дозами CoronaVac в 14 днів, опубліковане в липні 2021 року, виявило рівень сероконверсії, тобто вироблення антитіл, у 89,7%.

Отже, МОЗ рекомендує медикам, які щеплюють населення, запрошувати пацієнтів на отримання другої дози вакцини CoronaVac через 14 днів після першої. До того ж самі пацієнти теж можуть просити зробити друге щеплення через цей інтервал.

Нагадаємо, що CoronaVac — це інактивована вакцина, яка містить у своєму складі неактивний, «знешкоджений» вірус. Організм реагує на нього та виробляє імунітет.

Станом на 12 серпня вакциною CoronaVac/Sinovac Biotech щепили понад 1,22 млн українців.

В нашому центрі на цю дату першою дозою CoronaVac/Sinovac Biotech щеплено 772 особи, з них - обома дозами щеплено 304 особи

📌 Допоможіть своїм близьким записатися на щеплення проти COVID-19 та вакцинуйтесь самі.

Інші дописи категорії «Про вакцинацію доказово»

Як отримати документ про вакцинацію

Як отримати документ про вакцинацію Якщо зроблено щеплення 2 дозами вакцини, то є 3 шляхи отримання документа про вакцинацію: Через додаток «Дія» на смартфоні. Вже не потрібно «крутити головою», достатньо просто підтвердити запит на сертифікат.

Як швидко отримати сертифікат про вакцинацію?

Як швидко отримати сертифікат про вакцинацію? Центри вакцинації проти COVID-19 працюватимуть під час новорічно-різдвяних свят, тож українці зможуть отримати перше або друге щеплення навіть у вихідні. А ми розповімо, як отримати в цей період сертифікат про вакцинацію.

Як замовити видачу Міжнародного свідоцтва про вакцинацію?

Як замовити видачу Міжнародного свідоцтва про вакцинацію? Для зменшення черги в наших закладах просимо завчасно замовляти «Міжнародне свідоцтво про вакцинацію» через форму за посиланням Стосується лише тих, хто вакцинований ХОЧА Б однією дозою вакцини проти COVID-19 і має діючу декларацію з лікарями нашого закладу.
Усі дописи категорії «Про вакцинацію доказово»