Тези про вакцинацію

18 грудня 2020, 14:34

Тези про вакцинацію

Тезіси про вакцинацію

Відразу попереджую – Long read.

Зараз почали точитися на самих різних ток-шоу з екранів телевізорів палкі дискусії у зв’язку з майбутньою вакцинацією від ковіду.

Уже обговорюється навіть найвищими посадовцями держави «скільки доз вакцини ми отримаємо в рамках COVAX», «коли надійдуть перші партії вакцини», «хто в пріоритеті на вакцинацію» і таке інше.

Уже навіть Верховною Радою прийнято до роботи план дій щодо майбутньої вакцинації. І Голова Верховної Ради готовий вакцинуватися в прямому ефірі.

Все це добре. Але

На мій погляд починати треба не з ток-шоу і обговорень цього питання.

Існує багато проблемних моментів щодо цього. Деякі я озвучу з точки зору керівника.

  1. Комунікаційна стратегія всіх гілок влади (в першу чергу, МОЗу) по «популяризації» думки, що ПОТРІБНО зробити це щеплення. Десяток років тому комунікація щодо щеплення від кору була провалена, в сухому залишку – поки що поодинокі (це поки що, нажаль) спалахи кору. Комунікації повинні бути узгоджені із загальним планом стратегії. Незалежно від того, ти Президент, чи Голова Верховної Ради, чи Міністр, чи депутат – меседж повинен бути єдиним: «Вакцинуватися вкрай необхідно»

  2. Логістика всього процесу по території України. Мабуть, усім уже відомо, що вакцина від «Pfizer» потребує вкрай низької температури збереження –70 градусів за Цельсієм. Якщо хтось думає, що це не проблема і в лікарнях є ж холодильники, то розчарую – у лікарнях (амбулаторіях) є холодильники, але вони в більшості побутові, і жоден з існуючих не охолоджує до потрібної температури. Тобто, перекладаю, - потрібно закупити в кожну амбулаторію, в кожну лікарню такі холодильники (і не по одному).

  3. Кабінети для щеплень. Перше, що приходить на розум, це проводити це масове щеплення У ВЖЕ ІСНУЮЧИХ щеплювальних кабінетах на «первинці». Воно все б нічого, але на тлі величезного навантаження на заклади первинної медицини, в УЖЕ ІСНУЮЧИХ ПРИМІЩЕННЯХ, УЖЕ ПРАЦЮЮЧИХ З ВЕЛИЧЕЗНИМ НАВАНТАЖЕННЯМ медичним працівникам масова вакцинальна кампанія просто загоне ВКРАЙ ВИСНАЖЕНУ медичну систему у «МЕДИЧНИЙ ЛОКДАУН».

  4. На мій погляд, планувати вакцинальну кампанію потрібно у окремих приміщеннях й окремими медичними працівниками. Для прикладу, у США, Німеччині, Великобританії такі щеплення проводяться силами військових, поліції та медичними працівниками. До речі, логістика доставки вакцини силовими підрозділами виглядає, на мій погляд, більш логічною і дешевшою для держави.

  5. Враховуючи практику, що склалася в Україні, всі засоби і матеріали для вакцинації потрібно робити централізовано, для прикладу через ДП «Медичні закупівлі».

  6. Логіка цього процесу така, що холодильне обладнання потрібно купляти вже «вчора», не думаю, що постачальники мають на своїх складах постійно таку кількість необхідного обладнання. Та і тендерні процедури разом з написанням технічного завдання для закупівлі потребують значного проміжку часу.

Далі буде. Здоров’я всім!

Інші дописи категорії «Керівник. Думки вголос»

Всьо пропало - сімейний лікар не дав направлення?!

Всьо пропало - сімейний лікар не дав направлення?! Хочу додати трохи інформації щодо електронних направлень і черг в наших амбулаторіях. На жаль, ми зараз переживаємо непрості часи по подоланню страшної пандемії.

Знову про людський фактор...

Знову про людський фактор... Пройшло вже достатньо часу з 1 квітня 2020 року, коли стартувала реформа вторинної ланки медичної допомоги. Тобто, за ці майже 5 місяців повинні були в повному обсязі запрацювати механізми роботи в електронній системі охорони здоров’я на всіх ланках.

Звернення керівництва первинки до батьків

Звернення керівництва первинки до батьків Прийшов серпень і, вже традиційно, почався «штурм» «дитячої консультації» батьків з дітьми для отримання довідки про медогляд школярів та дошкільнят. Неодноразові звернення до батьків, керівництва управлінь з освіти ОТГ та району щодо планового проведення медоглядів школярів успіху майже не мали.
Комментарии к этой заметке больше не принимаются.
Усі дописи категорії «Керівник. Думки вголос»