Всьо пропало - сімейний лікар не дав направлення?!

19 листопада 2020, 12:28

Всьо пропало - сімейний лікар не дав направлення?!

Всьо пропало - сімейний лікар не дав направлення?!

Хочу додати трохи інформації щодо електронних направлень і черг в наших амбулаторіях.

На жаль, ми зараз переживаємо непрості часи по подоланню страшної пандемії.

Очевидно, що значне скупчення людей додає шансів для інфікування наших пацієнтів. До черг в наших закладах призводять наступні фактори:

  • Значний підйом захворюваності людей на коронавірусну хворобу та накладення на цей підйом сезонної захворюваності на грип та ГРВІ.
  • Відчутний дефіцит медичних працівників (і лікарів, і медичних сестер). Всі ми люди і теж хворіємо, в тому числі і на коронавірус.

Ще додають черг і панічні настрої, що посилюються невтішними новинами із засобів масової інформації.

Не дивлячись на це, ми докладаємо максимальних зусиль, щоб лікувати наших пацієнтів навіть в таких умовах.

Але є ще один фактор, який впливає на створення черг в наших закладах. Мені неодноразово телефонують мої знайомі з приводу того, що от «лікар Сидоров» не видав направлення на обстеження.

Звісно, я починаю розбиратися в цій проблємі. І виходить, що ситуація трохи не така, як мені змалювали. Виявляється, що пацієнт Пєтров чи то з власної ініціативи, чи то за направленням лікаря первинної ланки поїхав «в область» на консультацію до «обласного фахівця» (для прикладу, невропатолога). І «обласний фахівець» після огляду каже нашому пацієнту: «Пане Пєтров, тобі треба пройти додаткове обстеження (для прикладу, МРТ чи КТ, чи ще щось). Тому їзжай до свого сімейного лікаря, хай він/вона випише ці направлення.

По фінішу ми отримуємо:

  • Незадоволеного пацієнта, якому довелось повертатися в Білопілля.
  • Незадоволеного сімейного лікаря, якому пацієнт висказує прям в обличчя все, що пацієнт думає про недолугу реформу.
  • Незадоволених інших пацієнтів, що чекають в коридорі
  • Незадоволених друзів і знайомих паціента, які вимушені якось намагатися «порєшать» проблєму з невиписаним направленням через керівника

До речі, частіше за все, пацієнт не отримує таке направлення на додаткові обстеження. Чому? Тому що лікар первинки саме для того і направляє пацієнта на консультацію саме для того, щоб більш вузький спеціаліст визначився з тим переліком обстежень, які необхідно зробити.

А тепер саме цікаве. Якщо «фахівець із області» вважає за необхідне провести додаткове обстеження (те ж МРТ), то саме цей фахівець і повинен виписати це електронне направлення!!! І відмовки, нібито у них то немає комп’ютера, то «висить система», то вони не вміють це робити не повинні на це впливати.

До речі, кількість таких пацієнтів, що приходить до наших закладів саме за направленнями від вузького фахівця, досить значна щодня.

Роз’яснення щодо цього питання можна почитати ось тут http://cpmd.info/blog/index_post_1595330790.htm (в даному випадку, вузький спеціаліст і є «лікуючим лікарем».

Дякуємо за розуміння

Інші дописи категорії «Керівник. Думки вголос»

Знову про людський фактор...

Знову про людський фактор... Пройшло вже достатньо часу з 1 квітня 2020 року, коли стартувала реформа вторинної ланки медичної допомоги. Тобто, за ці майже 5 місяців повинні були в повному обсязі запрацювати механізми роботи в електронній системі охорони здоров’я на всіх ланках.

Звернення керівництва первинки до батьків

Звернення керівництва первинки до батьків Прийшов серпень і, вже традиційно, почався «штурм» «дитячої консультації» батьків з дітьми для отримання довідки про медогляд школярів та дошкільнят. Неодноразові звернення до батьків, керівництва управлінь з освіти ОТГ та району щодо планового проведення медоглядів школярів успіху майже не мали.

Нам 2 роки. Рухаємося далі!!!

Нам 2 роки. Рухаємося далі!!! Цього тижня виповнилося 2 роки з моменту реєстрації Білопільської первинки. Це знаменує якийсь підсумок, черговий рубіж у подоланні невдач, труднощів і проблем, здобутків і перемог.
Комментарии к этой заметке больше не принимаются.
Усі дописи категорії «Керівник. Думки вголос»