Які основні ознаки туберкульозу, як його уникнути?

25 серпня 2020, 14:13

Які основні ознаки туберкульозу, як його уникнути?

Які основні ознаки туберкульозу, як його уникнути?
📍Відповідає Юлія Олегівна Летц, дитячий фтизіатр та дитячий пульмонолог, головний спеціаліст-експерт з дитячої фтизіатрії ДОЗ ЛОДА, кандидат медичних наук.

“Основними ознаками туберкульозу є кашель або покашлювання понад два тижні, погане самопочуття, слабкість, утрата ваги, нічне потіння, тривалий субфібрилітет.

Треба зауважити, що такий стан може тривати досить довго. Щоб уникнути туберкульозу, треба передусім дбати про себе, про свій імунітет, старатися вести здоровий спосіб життя і при появі згаданих вище симптомів не зволікати з візитом до лікаря.

Вакцина від туберкульозу існує. Вакцинацію проводять вакциною БЦЖ на 3-5 добу після народження дитини, вона запобігає важким і генералізованим формам туберкульозу у дітей, через які вони можуть померти або залишитись інвалідами.

На жаль, у майбутньому ні від інфікування, ні від захворювання ця вакцина не рятує”, – зазначила лікар. 📍За її словами, в зоні ризику — діти і підлітки, які перебувають у безпосередньому контакті з хворими на відкриту форму туберкульозу; діти, що не були щеплені при народженні вакциною БЦЖ; а також люди всіх вікових категорій із хронічними захворюваннями органів дихання, цукровим діабетом, системними захворюваннями і всіма станами, які характеризуються суттєвим зниженням імунітету пацієнта.

Інші дописи категорії «Лікарі-експерти України »

Що є причиною варикозної хвороби та як її уникнути?

Що є причиною варикозної хвороби та як її уникнути? Відповідає Тарас Миколайович Галига, кандидат медичних наук, доцент кафедри загальної хірургії №2 Національного медичного університету, лікар-хірург вищої категорії. “Причинами варикозної хвороби є притаманне людям прямоходіння, малорухливий спосіб життя, тривалі статичні навантаження, тривале сидіння або стояння без рухів.

Чи можна святкувати великими компаніями?

Чи можна святкувати великими компаніями? 📍Відповідає Наталія Іванченко (Тімко), лікар-епідеміолог Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні, головний експерт Департаменту ОЗ ЛОДА з епідеміології. “Те, що ресторани й кафе відновили роботу після суворого карантину через пандемію COVID-19, справді може створити враження, що збиратися там великими компаніями вже безпечно.

Чи можна вакцинувати дітей і дорослих під час пандемії COVID

Чи можна вакцинувати дітей і дорослих під час пандемії COVID 📍Відповідає Катерина Булавінова, медичний експерт Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, лікар за спеціалізаціями «Педіатрія», «Дитячі інфекції», «Дитяча імунологія» та «Сімейна медицина».
Усі дописи категорії «Лікарі-експерти України »