Знову про людський фактор...

13 серпня 2020, 10:05

Знову про людський фактор...

Знову про людський фактор...

Пройшло вже достатньо часу з 1 квітня 2020 року, коли стартувала реформа вторинної ланки медичної допомоги. Тобто, за ці майже 5 місяців повинні були в повному обсязі запрацювати механізми роботи в електронній системі охорони здоров’я на всіх ланках.

Але, на жаль, досі все ще не працює як швейцарський годинник. І причин є цьому декілька.

Причина номер раз. Дуже великі технічні проблеми з роботою центральної бази даних, через яку проходить взаємодія всіх електронних направлень. Тобто, досить поширене явище, коли система просто «зависла» і, відповідно, електронні направлення від первинки лікарі ЦРЛ (вторинки) просто не можуть відкрити.

Правду кажучи, поступово ця проблема зменшується. На неї ніяк не можуть вплинути ні керівництво лікарень, ні лікарі.

І тепер на перший план виходить причина номер два. Маю на увазі людський фактор.

Намалюю ситуацію, з якою щодня вимушені стикатися пацієнти. Отже, пацієнт отримав електронне направлення від власного лікаря чи то на консультацію, чи то на госпіталізацію, чи то на медичний огляд. Нібито все ок, смс з номером направлення дійшло на номер телефону пацієнта. І він іде в обраний заклад охорони здоров’я.

У невеличких містечках, як наше Білопілля, вибору немає. У нас є лише Білопільська ЦРЛ. Тому пацієнт приходить з цим направленням до лікаря. А лікар йому каже: «Щось ваше направлення не відкривається, підіть візьміть інше, або прийдіть завтра, або йдіть до свого лікаря – хай роздрукує і поставить печатку». І, як кажуть деякі пацієнти, при цьому навіть комп’ютер не вмикається. Тобто, у лікаря просто немає бажання допомогти пацієнту.

Ця ситуація абсолютно реальна і взята з життя. Ситуація повторюється щодня по кілька разів. Пацієнти вимушені бігти знову до сімейника, і так по кілька разів може бути.

Я вимушений кожного разу «вручну» розрулювати ситуацію. До речі, керівництво ЦРЛ всіляко допомагає цьому розрулюванню. А от лікарі бажають і далі працювати по-старому (саботувати роботу).

А всі мої працівники (і я особисто) дуже обурюємся тим, що нашим пацієнтам створюються такі незручності. Навіть, якщо система «зависла» завжди можна на папірці виписати код направлення і внести інформацію трохи згодом.

А от хворого прийняти відразу!!!

Тому я пропоную для пацієнтів кілька виходів з цієї ситуації. Парочка виходів неконструктивна, всі інші – конструктивні, а один – супердієвий.

Отже, якщо лікар ЦРЛ не зміг/не захотів прийняти Вас за електронним направленням, то виходи з цієї ситуації:

  1. Змиритися і, понуривши голову, намагатися прийти ще раз (неконструктивно)
  2. Не змиритися і піти поскандалити з сімейним лікарем (неконструктивно, бо сімейний лікар на цю ситуацію аж ніяк не впливає)
  3. Розповісти про цю ситуацію керівництву ЦРЛ – конструктивно і дієво, скоріш за все, ситуація буде вирішена «тут і зараз»
  4. Дзвінок на гарячу лінію Національної служби здоров’я України за безкоштовним номером 1677 – конструктивно і супердієво!

Інші дописи категорії «Керівник. Думки вголос»

Звернення керівництва первинки до батьків

Звернення керівництва первинки до батьків Прийшов серпень і, вже традиційно, почався «штурм» «дитячої консультації» батьків з дітьми для отримання довідки про медогляд школярів та дошкільнят. Неодноразові звернення до батьків, керівництва управлінь з освіти ОТГ та району щодо планового проведення медоглядів школярів успіху майже не мали.

Нам 2 роки. Рухаємося далі!!!

Нам 2 роки. Рухаємося далі!!! Цього тижня виповнилося 2 роки з моменту реєстрації Білопільської первинки. Це знаменує якийсь підсумок, черговий рубіж у подоланні невдач, труднощів і проблем, здобутків і перемог.

І кожен фініш це, по суті, старт...

І кожен фініш це, по суті, старт... Ось і завершився черговий, зовсім непростий етап у моєму житті. Було зовсім непросто і морально, і фізично, і фінансово навчатися цілих 9 місяців з цілою низкою поїздок до Києва через кожні вихідні.
Комментарии к этой заметке больше не принимаются.
Усі дописи категорії «Керівник. Думки вголос»