Основне про електронні направлення

23 липня 2020, 09:40

Основне про електронні направлення

Основне про електронні направлення

В медичному просторі України з 1 квітня з’явився такий термін, як електронне направлення. Навколо цих направлень зараз відбувається дуже багато непорозумінь, у результаті яких страждає пацієнт. Коротко про те, як функціонує ця система.

Варіант перший

У пацієнта є якесь хронічне захворювання, для прикладу, гіпертонічна хвороба. Пацієнт звертається до свого сімейного лікаря (терапевта, педіатра). Лікар вирішує, що потрібна або консультація вузького фахівця, або госпіталізація.

В цьому випадку пацієнту виписують електронне направлення і на свій мобільний телефон він отримує 16-значний код. За великим рахунком, це і є електронне направлення. Для зручності лікарі «первинки» можуть роздрукувати це у паперовому вигляді.

Все, пацієнт звертається до будь-якого закладу, який сам обере. Це може бути районна лікарня, а може бути і, для прикладу, обласна. Тут вибір за пацієнтом. До направлення, зазвичай, додаються результати базових обстежень (аналіз крові, ЕКГ тощо).

З цим усім пацієнт може звернутися у будь-яку лікарню і там, згідно з договором, пацієнту не мають права відмовити у прийомі.

Варіант другий

У пацієнта якийсь гострий невідкладний стан, (для прикладу – перелам кісток, травма чи фурункул у носі).

В такому випадку направлення від сімейного лікаря не потрібне. І будь-яке вимагання цього направлення у лікарів первинки є неправомірні.

Випадки вимагання у пацієнтів з гострим станом направлення від лікарів первинки непоодинокі. Пацієнт повинен розуміти, що ця дія неправомірна.

І в цій ситуації чомусь увесь негатив виливається на лікарів первинки. Наша місія – бути корисними для пацієнта, і ми робитимемо все, щоб допомогти.

Варіант третій

Лікар первинки виписав направлення, пацієнту на мобільний телефон прийшов код цього підтвердження.

Пацієнт звертається до вузького фахівця. А той відповідає, що «сімейник щось наплутав з направленням і воно не відкривається».

З усією відповідальністю повідомляємо – якщо смс із кодом направлення надійшло пацієнту, то направлення виписане коректно і тут потрібно розбиратися саме на стороні вузького фахівця.

Підсумовуємо цей довгий текст.

  • Електронне направлення виписує лікар первинної ланки або лікар «вторинки», у котрого спостерігається хворий (приклад – на повторну перев’язку у хірурга чи ортопеда направлення від «сімейника» непотрібно!
  • Вимагання направлення при гострих станах неправомірне.

І, як завжди, нагадуємо, що пацієнт може звернутися на гарячу лінію НСЗУ за номером 1677 за роз'ясненнями із будь-яких питань.

P.S. Роз'яснення по темі від НСЗУ http://cpmd.info/blog/index_post_1595330790.htm

Інші дописи категорії «Керівник. Думки вголос»

До дня медичної сестри

До дня медичної сестри https://youtu.be/OBpOPnyKt8E Дорогогі наші медичні сестри !!! З нагоди Вашого професійного свята – Міжнародного дня медичної сестри прийміть щирі вітання та безмежну вдячність за Ваші чуйні серця, врятовані життя.

Є над чим подумати!

Є над чим подумати! Фрагмент виступу в.о. голови Національної служби здоров'я у Верховній Раді Медицині потрібні інші зміни? Інша трансформація? Йде трансформація системи фінансування. В центрі нової системи - пацієнт.

Латвія медична. Перші враження

Латвія медична. Перші враження Перші враження від того, що побачив у лікарнях Латвії (у яких побував) й почув у виступах місцевих чиновників. Звісно, не можна судити про всю систему охорони здоров’я Латвії по 4 дням відвідин лікарень.
Комментарии к этой заметке больше не принимаются.
Усі дописи категорії «Керівник. Думки вголос»