Є над чим подумати!

30 квітня 2020, 11:10

Є над чим подумати!

Фрагмент виступу в.о. голови Національної служби здоров'я у Верховній Раді

Медицині потрібні інші зміни? Інша трансформація?

Йде трансформація системи фінансування. В центрі нової системи - пацієнт. Ні ліжка і стіни, не куми/брати/свати, яких треба працевлаштувати. А пацієнт. Тобто, як і за що держава оплачує допомогу людині, яка її потребує. І відповідь на це питання – оплачує за контрактом з Національною службою здоров'я. За конкретно надану послугу конкретному пацієнту.

Ви скажете: так нам все одно як, аби лікували.

Ми теж так вважаємо. Тому вперше бюджетні гроші йдуть на рахунок лікарні не за звичкою (історичне фінансування) і не по знайомству, а за фактом можливості надання послуг.

НСЗУ не дасть гроші лікарні, у якій немає ліцензії. Ви ж навіть не могли уявити собі, що такі існують, правда?

НСЗУ не дасть гроші лікарні, в якій немає лікарів заявлених спеціальностей або обладнання. Ви ж не знали, що є хірургічні відділення без анестезіологів? І, до речі, швидка допомога, яка везе ургентного хворого, теж дізнається про це по факту приїзду в цю лікарню. А в цій швидкій може опинитися ваша мати чи батько.

По-друге, умовою фінансування є надання клінікою електронної звітності. Тепер кожен громадянин, починаючи від пенсіонера, закінчуючи прем'єр-міністром, бачить, хто як лікує і о котрій годині це відбувається. Ми ж почали цю всю історію про зміни не тому, що все було круто. А тому що неможливо було більше терпіти. Так може розберемося, що не так?

НСЗУ - це платіжний агент. Ми перерозподілили гроші від лікарень, у яких немає обладнання і лікарів, до тих, у яких вони є. Ми перерозподілили гроші від лікарень, які не надають мед послуги (курортні санаторії), до тих, які надають (інсультні центри). Ми перерозподілили гроші від тих, хто не міг «вилікувати» пацієнта за пів мільйона гривень (є такі ТБ диспансери!!), тим, хто лікує за 15 тисяч (так, є такі ТБ диспансери!!!!). Ми перерозподілили гроші від «безкоштовних» стоматологічних клінік, онкологічним центрам.

Так. Їх все одно не вистачить на все. Але їх повністю достатньо для того, щоб вилікувати пацієнта з інсультом, інфарктом, забезпечити всім необхідним породіллю або дитину, яка народилася передчасно. І ви можете бути впевнені, ваша Національна служба не витратить ані копійки даремно.

У мене тоді запитання до вас - вам не подобаються такі зміни? Ви хочете далі платити з зав'язаними очима, не питаючи про результат? Я поставлю питання ще гостріше - а вам не страшно опинитися пацієнтом в такій ситуації?

Реформа змусила Уряд і Президента почути голос лікарів. Пацієнти є «в залі»?

Інші дописи категорії «Керівник. Думки вголос»

До дня медичної сестри

До дня медичної сестри https://youtu.be/OBpOPnyKt8E Дорогогі наші медичні сестри !!! З нагоди Вашого професійного свята – Міжнародного дня медичної сестри прийміть щирі вітання та безмежну вдячність за Ваші чуйні серця, врятовані життя.

Латвія медична. Перші враження

Латвія медична. Перші враження Перші враження від того, що побачив у лікарнях Латвії (у яких побував) й почув у виступах місцевих чиновників. Звісно, не можна судити про всю систему охорони здоров’я Латвії по 4 дням відвідин лікарень.

Новорічне

Новорічне Як би ми не пручалися цьому, але невпинно наближаються новорічні свята. Для більшості людей це свято родом з дитинства. Я не є виключенням.
Комментарии к этой заметке больше не принимаются.
Усі дописи категорії «Керівник. Думки вголос»