Анонси всіх дописів: Здоров'я під час війни, четвёртая страница.

Навигатор: 01 02 03 04 05
10 березня 2022, 11:31

Застуда у дитини і немає доступу до лікаря

Застуда у дитини і немає доступу до лікаря ❓ Які ліки застосувати? Парацетамол (разова доза 10-15 мг/кг, максимальна добова 60 мг/кг, 4 р/д з інтервалом не менше 6 год) та ібупрофен (разова доза 5-10 мг/кг, максимальна добова 30 мг/кг, 3 р/д з інтервалом не менше 8 год). Препарати можна чергувати між собою, якщо це необхідно. ❓ Якщо в дитини заклало ніс? Для механічного очищування від слизу та зняття набряку – промивання носа ізотонічним та/або гіпертонічним сольовим розчином. Також можна застосувати краплі з ксилометазоліном, диметинденом, фенілефрином. ❓ Якщо болить горло? Спреї чи льодяники для ротової порожнини з бензидаміном, лізоцимом з урахуванням віку дитини. При відсутності цих ліків – препарати парацетамолу або ібупрофену.
07 березня 2022, 11:44

Домедична допомога - 9 правил

Домедична допомога - 9 правил 🔺 Надавайте допомогу лише за умови, що це безпечно для вас. 🔺 Якщо маєте можливість, перемістість постраждалого у більш безпечне місце. 🔺 Оцініть його стан. Перевірте, чи він у свідомості, чи дихає. Можна звернутись до людини із запитанням, щоб визначити чи вона у свідомості. Не натискайте на частини тіла пораненого для того, щоб визначити його стан. Нормальне дихання – це не менше 2-3 видихів за період часу, коли ви можете вголос порахувати від 501 до 510 (10 сек). Видихом рахується – підйом та опускання живота. Якщо постраждалий у свідомості, то нагальної необхідності перевіряти пульс і дихання одразу немає. 🔺 Зверніться за номером «103» для виклику бригади екстреної меддопомоги.
07 березня 2022, 11:41

Кровотеча - як надати домедичну допомогу

Кровотеча - як надати домедичну допомогу 🩸 Звільніть поверхню рани від одягу чи дрібного сміття. Якщо ж у ній застрягли великі предмети, то чіпати їх не можна. Не потрібно на цьому етапі перейматися дезінфекцією рани. Першочергове завдання — зупинити кров. Надягніть для цього одноразові рукавички, якщо вони є. 🩸 Зупиніть кровотечу. Накладіть на рану стерильну пов’язку або чисту тканину. Щільно притисніть і не відпускайте, поки кров не зупиниться. Можна щільно перев’язати рану бинтом або шматком чистої тканини, зберігаючи тиск на рану. Підніміть пошкоджену кінцівку вище рівня серця. Затискати поранене око не можна, також не слід тиснути на предмет, який застряг у рані, щоб не травмувати тканини ще більше.
07 березня 2022, 11:20

Аптечка: що потрібно взяти з собою в сховище (за наявності)

Аптечка: що потрібно взяти з собою в сховище за наявності Сховище — це герметична споруда для тривалого перебування людей у випадку надзвичайної ситуації, що має позначки «Укриття» чи «Об’єкт цивільного захисту». В умовах воєнного стану важливо мати доступ до найближчого сховища, де треба перебувати в оголошений період. Окрім теплих речей, води та продуктів у сховище необхідно взяти з собою аптечку. Складіть усе необхідне в спеціальну сумку чи косметичку. В ній має бути: 📍 пластирі різних розмірів 📍 активоване вугілля 📍 препарат для зниження жару 📍 знеболюючі препарати 📍 протиалергічні препарати 📍 ліки від шлункової інфекції та діареї 📍 краплі на випадок інфекційно-запальних захворювань очей 📍 ліки, що ви приймаєте в даний час або постійно (запас щонайменше на тиждень) з описом способу застосування 📍 запас масок 📍 термометр Просимо поділитися цим дописом собі в профіль та в фейсбук-групи.
07 березня 2022, 11:18

Як батькам допомогти дітям під час війни

Як батькам допомогти дітям під час війни Сьогодні маленькі діти ставлять питання про те, що відбувається довкола. Тому важливо подбати про психологічне благополуччя найменших українців. Діти дуже чітко відчувають тривогу, паніку та страх своїх батьків. Для того, щоб мінімізувати негативний вплив на психіку дітей, пропонуємо дотримуватися таких рекомендацій: ✅ Говоріть із дитиною про те, що вона відчуває/переживає, обговорюйте емоції. Поясніть, що страх перед невідомим – це нормально. ✅ Будьте поруч. Дитина має відчувати вашу підтримку. В ситуації, коли вас охоплює паніка, згадайте що поруч – дитина, яка просто не розуміє, що відбувається. ✅ Обговоріть разом можливий план дій. Роз’ясніть як діяти в тій чи іншій ситуації, складіть план. ✅ Зробіть щось разом.
07 березня 2022, 11:11

Цукровий діабет - перша допомога

Цукровий діабет - перша допомога Під час високого рівня тривоги можуть виникнути небезпечні стани при цукровому діабеті – гіпоглікемія та гіперглікемія. 👉 Гіперглікемія – це стан, що характеризується підвищенням рівня глюкози в крові. Він може бути спричинений надмірним споживанням їжі, багатої на вуглеводи, надмірним фізичним або розумовим перенавантаженням, а також внаслідок прийому чи не прийому лікарських засобів. Ознаки та симптоми: ◾ часте сечовипускання; ◾ надмірна спрага; ◾ нудота; ◾ ознаки зневоднення: втрата маси тіла, сухість слизових оболонок, прискорення серцебиття; ◾ сплутаність свідомості. Що робити при гіперглікемії❓ 👉 Якщо це можливо, терміново виміряйте рівень глюкози за допомогою спеціального пристрою (глюкометру). Необхідно вирахувати дозу інсуліну для повторного негайного його введення.
07 березня 2022, 11:09

Способи транспортувати постраждалих

Способи транспортувати постраждалих Одним з найважливіших завдань при наданні домедичної допомоги є організація швидкої та безпечної доставки постраждалого до медичного закладу. ❗ Самостійне переміщення постраждалого при травмах шиї та хребта заборонене та можливе тільки за умови, якщо існує загроза його життю. Переміщати постраждалого можна за умови наявності самостійного дихання. Якщо людина не дихає — потрібно провести заходи з його відновлення. Якщо ж самостійне дихання відновити не вдалося, то переміщати тіло постраждалого заборонено до приїзду екстрених служб. Транспортування постраждалого можна здійснювати: 🔸 без засобів для транспортування (коли переміщення здійснюється тільки за допомогою самих рятувальників, наприклад, на руках) 🔸 із застосуванням засобів для транспортування з підручних матеріалів (коли транспортування здійснюється за допомогою підручних засобів або засобів…
07 березня 2022, 11:06

Повітряна тривога - що робити

Повітряна тривога - що робити Повітряна тривога вмикається для захисту. В 2014 році люди чули та бачили результат. Тобто сирена дорівнює обстрілам. Проте це не завжди. Сирена включається у разі виявлення небезпеки. Небезпека – це пуск якоїсь зброї в нашому напрямку. Ніхто не знає, куди саме вона націлена. А по дорозі її можуть збити. Тому сирена є, а візуалізації нема. Психологічно ми починаємо думати, що вона була помилкова. Але це не так! ❗ Не варто забувати, що система звукового оповіщення сильно застаріла. Тому в соцмережах все набагато оперативніше. Проте потрібно довіряти офіційним джерелам інформації! Просимо поділитися цим дописом собі в профіль та в фейсбук-групи.
07 березня 2022, 11:02

Термічні опіки - алгоритм дій

Термічні опіки - алгоритм дій При наявності опіків👇 ✅ Зупиніть контакт із джерелом опіку, тобто зніміть гарячий або обгорілий одяг. Приберіть прикраси, тісні речі, що знаходяться поблизу ділянки опіку. Але НЕ чіпайте речей, які прилипли до ураженої шкіри. ✅ Обробіть рану прохолодною водою чи водою кімнатної температури. Охолодження є ефективним, якщо триває до 20 хв протягом перших 3 год після ураження. Ділянки, які не постраждали, потрібно залишати сухими та теплими. Не можна охолоджувати, якщо температура тіла впала до 35 ºС. ✅ Якщо маєте в аптечці протиопікову пов’язку, краще скористатися саме нею. За її відсутності, прикрийте рану стерильною пов’язкою з марлі. ✅ Дайте потерпілому випити води, щоб зменшити інтоксикацію та уникнути зневоднення.
07 березня 2022, 10:46

3 способи швидко заснути, коли ви в тривозі

3 способи швидко заснути, коли ви в тривозі В умовах війни щоразу, коли у вас є можливість спати, скористайтеся нею! А ми надаємо кілька порад, як заснути за короткий проміжок часу. №1. Військовий метод Розслабте все обличчя, включаючи м’язи всередині рота. Розслабте плечі, щоб зняти напругу, та опустіть руки вздовж тіла. Видихніть, розслабте груди. Розслабте ноги, стегна, ікри. Очистіть свій розум та протягом 10 сек думайте про щось спокійне та комфортне (якщо це допомагає, повторюйте подумки слова «не думайте»). №2. Боротьба з тривожністю ◾ Дихальна практика 4-7-8. Видихніть через рот залишки повітря. Закрийте губи й вдихайте через ніс протягом 4 секунд. Затримайте дихання на 7 секунд. Видихайте повітря протягом 8 секунд.
Навигатор: 01 02 03 04 05