Анонси всіх дописів: Здоров'я під час війни, третья страница.

Навигатор: 01 02 03 04 05
18 березня 2022, 09:26

Імпровізований джгут - як зробити

Імпровізований джгут - як зробити Якщо відсутній механічний засіб для зупинки кровотечі (джгут, турнікет), потрібно створити з підручних засобів імпровізований джгут. Що може знадобитися❓ Косинка з аптечки, шарф, марля, шматок футболки, відірваний від одягу рукав, м’який ремінь. ❌ ЗАБОРОНЕНО використовувати дріт, шнурки від черевиків, мотузку. В цьому випадку кровотеча не зупиняється та травмуються нервові закінчення. Як підготувати імпровізований джгут❓ ✅ Шматок тканини скласти таким чином, щоб вийшла стрічка шириною не менше 5 см. ✅ Накласти імпровізований джгут на кінцівку (верхня третина плеча чи стегна). ✅ Зав’язати міцно у вузол. ✅ Між тілом і стрічкою вставити будь-який жорсткий предмет: палиця, арматура, ножниці. ✅ Круговими обертами затягнути до зупинки кровотечі.
18 березня 2022, 09:18

Біль у спині - як допомогти собі

Біль у спині - як допомогти собі Ми змушені перебувати тривалий час у бомбосховищах і різноманітних укриттях для порятунку свого життя. Перебування у таких приміщення, як правило, є не дуже комфортним, як для психологічного, так і для фізичного стану. Одним із наслідків довготривалого перебування у незручних позах може бути виникнення болю у спині. Тому ми надаємо наступні поради: 👌 по можливості, вдавайтесь до будь-якої фізичної активності (робіть знайому гімнастику, рухи, що є можливими в умовах перебування тощо), уникайте рухів, які провокують біль; 👌 спробуйте зігріти ділянки спини, що болять, це може знизити інтенсивність болю; 👌 якщо це можливо, попросіть близьких помасажувати ділянку спини, яка болить. До 90% випадків болю в спині будуть відповідати 2 типам.
18 березня 2022, 09:14

Артеріальна кровотеча - домедична допомога

Артеріальна кровотеча - домедична допомога 🩸 Артеріальна кровотеча легко розпізнається за пульсуючим струменем яскраво-червоної крові, яка витікає дуже швидко. ❗ Для ТИМЧАСОВОЇ зупинки артеріальної кровотечі можна притиснути артерії в певних місцях, де самі судини розташовані близько до поверхні тіла. Найдоступніший і швидкий спосіб тимчасової зупинки артеріальної кровотечі - пальцеве притиснення. Це можна виконати кінцями зведених разом пальців або кулаком, але краще все ж виконувати великими пальцями обох рук (один палець на інший). Після чого накладають джгут. Пальцеве притискання НЕ використовується тривалий час. 👉 Просимо поділитися цим дописом собі в профіль та в фейсбук-групи. Джерело тексту та малюнків: naurok.com.ua, uahistory.co
16 березня 2022, 18:20

Імпровизований джгут своїми руками

Імпровизований джгут своїми руками Якщо відсутній механічний засіб для зупинки кровотечі (джгут, турнікет), потрібно створити з підручних засобів імпровізований джгут. Що може знадобитися❓ Косинка з аптечки, шарф, марля, шматок футболки, відірваний від одягу рукав, м’який ремінь. ❌ ЗАБОРОНЕНО використовувати дріт, шнурки від черевиків, мотузку. В цьому випадку кровотеча не зупиняється та травмуються нервові закінчення. Як підготувати імпровізований джгут❓ ✅ Шматок тканини скласти таким чином, щоб вийшла стрічка шириною не менше 5 см. ✅ Накласти імпровізований джгут на кінцівку (верхня третина плеча чи стегна). ✅ Зав’язати міцно у вузол. ✅ Між тілом і стрічкою вставити будь-який жорсткий предмет: палиця, арматура, ножниці. ✅ Круговими обертами затягнути до зупинки кровотечі.
16 березня 2022, 10:26

Травми хребта. Домедична допомога

Травми хребта. Домедична допомога Ознаки травми хребта: 🟦 Виражений біль та відчуття тиску в місці травмування. 🟦 Розлади дихання та свідомості, судоми. 🟦 Деформація шиї, випуклі чи вдавлені ділянки хребта. 🟦 Поколювання чи втрата чутливості та рухових функцій в кінцівках. 🟦 Втрата контролю над кишечником і сечовим міхуром. Що робити❓ 🔹 Переконатися в безпеці. 🔹 Перевірити наявність свідомості та дихання. 🔹 Викликати швидку. 🔹 Зафіксувати шийний відділ хребта шийним комірцем. Якщо його немає, застосувати ручну фіксацію чи фіксацію підручними засобами: шина, одяг, картон. 🔹 Заборонено рухати людину, щоб не завдати додаткового травмування. До приїзду швидкої спостерігати за дихальними шляхами, вкрити ковдрою та забезпечити психологічну підтримку. 🔹 Не залишати постраждалого без нагляду.
16 березня 2022, 10:09

Шановні батьки! Подбайте про себе!!!

Шановні батьки! Подбайте про себе!!! У стані стресу дуже важко бути уважними до потреб дитини, тому намагайтеся зберегти максимально можливу рівновагу, аби підтримати дитину. Ось кілька порад для батьків: 👉 Думайте про майбутнє, не про минуле. Мрійте, плануйте, обговорюйте зі значимими людьми, що ви зробите найпершим після встановлення миру. Такі роздуми та розмови наснажують і стабілізують. 👉 Позбудьтеся почуття провини. Не звинувачуйте себе у тому, що сталося, або у тому, що ви щось зробили не так. Ви зробили все, що могли на той момент. Крапка. 👉 Намагайтеся їсти та спати. Якщо харчування доступне, так само їжте, а не лише намагайтеся нагодувати дитину. Намагайтеся спати, коли це можливо.
15 березня 2022, 10:49

Обмороження - домедична допомога

Обмороження - домедична допомога 🔹Розтирати збілілі ділянки шкіри до почервоніння та появи відчуття поколювання. Можна розтирати сухою фланелевою чи м’якою шерстяною тканиною. Уражене місце можна змастити лікувальними засобами (наприклад, мазями «Пантенол»). ❌ НЕ МОЖНА проколювати пухирі! 🔹 У разі обмороження кінцівок необхідно віднести потерпілого у тепле приміщення, зняти верхній одяг і взуття. Якщо взуття не знімається — його слід розрізати. Надалі вжити заходів щодо загального зігрівання потерпілого (наприклад, накрити теплою ковдрою). 🔹 Кінцівки потерпілого слід помістити у посудину з теплою водою температурою до 36-37 градусів. Поступово додаючи гарячу воду, протягом 20 хв доводити температуру води у посудині до 39-40 градусів і в подальшому підтримувати її на такому рівні.
15 березня 2022, 10:43

Переломи кісток - домедична допомога

Переломи кісток - домедична допомога Переломи розділяють на відкриті (є ушкодження шкіри в зоні перелому) та закриті (шкірний покрив не порушений). При відкритому переломі травма не викликає сумнівів. Закритий перелом не так очевидний, особливо, якщо він неповний, коли в кістці виникає тріщина. Для усіх переломів характерні: ☑ різкий біль при будь-яких рухах і навантаженнях ☑ зміни положення та форми кінцівки, її укорочення ☑ порушення функцій кінцівки (неможливість звичних дій або ненормальна рухливість) ☑ набряк і синець в зоні перелому Що робити при закритому переломі❓ Забезпечте нерухомість пошкодженої кінцівки, наприклад, покладіть її на подушку. На передбачувану зону перелому прикладіть що-небудь холодне. Потерпілому можна дати випити знеболювальний засіб. Якщо потрібно його самостійно транспортувати, варто накласти шину з будь-яких підручних матеріалів: дошки, палиці, парасольки.
15 березня 2022, 10:38

Як уникнути виснаження мозку

Як уникнути виснаження мозку Ми можемо не спати, не їсти та функціонувати на повну. Але! Мозку енергетично важко працювати в такому стані, тому він включає функцію захисту. Нині багато хто з нас відчуває тотальне виснаження. Це може бути у вигляді депресії, що розвивається на фоні постійної тривоги. Якщо треба, наш мозок знову включиться в режим "готовності", але наразі йому потрібно допомогти уникнути виснаження. Як❓ 🧠 Спати в будь-якому разі, навіть якщо для цього потрібно випити заспокійливе. 🧠 Пити достатньо води. Зневоднений організм не може боротися зі стресом. 🧠 Робити інформаційні паузи між читанням новин. 🧠 Виключити режим жалості до всього матеріального. 🧠 Включитись у план "що я зроблю після війни".
10 березня 2022, 11:37

Гострий серцевий біль - домедична допомога

Гострий серцевий біль - домедична допомога Якщо відчуваєте стисний біль практично по центру грудної клітки, прийміть: ✅ Нітрогліцерин у таблетках 0,5 мг під язик або нітрогліцерин в аерозолі 1-2 дози (0,4-0,8 мг). ✅ Ацетилсаліцилову кислоту 300 мг (3 таблетки по 100 мг «Магнікор», «Кардіомагніл», «Аспірин-кардіо») розжувати (одноразово). У разі протипоказів до ацетилсаліцилової кислоти (гастрит у стадії загострення, виразкова хвороба, шлунково-кишкові кровотечі в анамнезі) - клопідогрель 300 мг внутрішньо (1 раз). ✅ Якщо біль триває, повторіть прийом нітрогліцерину максимум 3 рази з інтервалом 5 хв. Якщо після 2 таблеток не буде ефекту - негайно викликайте швидку допомогу. 👉 Просимо поділитися цим дописом собі в профіль та в фейсбук-групи. Джерело: МОЗ України
Навигатор: 01 02 03 04 05