Анонси всіх дописів: Здоров'я під час війни, вторая страница.

Навигатор: 01 02 03 04 05
24 березня 2022, 10:45

Фантомні сирени. Як себе заспокоїти

Фантомні сирени. Як себе заспокоїти 💙 У гудінні бойлера чуються ворожі літаки, свистіння чайника нагадує повітряну тривогу, а кроки сусідів зверху — ракетні удари. А іноді в голові, навіть у повній тиші, лунає звук, що закликає бігти до укриття. Мозок в умовах війни працює на всі 100% і застосовує всі органи чуття, щоб вчасно вловити тривожні дзвіночки та дати можливість врятуватися. Через це часом чуємо звуки сирени там, де їх немає. Хоча цей механізм загалом працює нам на користь, реакція на фантомні сирени виснажує нервову систему. А ви помітили зміни в реакції на звичайні речі❓ Як заспокоюєте себе❓ Нагадуємо контакти call-центру нашого закладу [він працює лише при наявності стабільного інтернету…
23 березня 2022, 12:22

Обробка рани. Домедична допомога

Обробка рани. Домедична допомога Перш за все, потрібно оглянути рану. Якщо наявна масивна зовнішня кровотеча: 🩸 Зупиніть кровотечу за допомогою прямого тиску на рану, допоки не знайдете можливості використати кровоспинний джгут, турнікет або стисну пов'язку. 🩸 Якщо з рани незначна кровотеча – накладіть пов'язку, що тиснутиме на рану, використовуючи для цього серветки (стерильні, за наявності) та еластичний чи простий бинт. Якщо у рану потрапили дрібні предмети та ви можете їх легко видалити – зробіть це. Виконуючи перев'язки у наступні дні, обробляйте ділянку навколо рани з використанням одного з таких препаратів: 💧 хлоргексидин біглюконат 💧 повідон-йод 💧 70% розчин етанолу Стежте, щоб антисептики НЕ ПОТРАПИЛИ у саму рану, інакше вони спровокують хімічний опік!
23 березня 2022, 12:19

Читаємо новини, але зберігаємо спокій

Читаємо новини, але зберігаємо спокій Надмірне споживання новин може призвести до панічних атак та інших проблем зі здоров'ям у найкоротший час. Тому ми рекомендуємо: 🧠 Читати офіційні джерела, які стосуються безпосередньо вашого життя. Так ви не пропустите важливого та не будете витрачати час і сили на зайве. Офіційні джерела - це сторінки центральних і місцевих органів влади. 🧠 Обмежити всі інші джерела. Будь-яка інформація, яка потрапляє до нас, має не меті мотивувати на певні дії. Чим більше непотрібної інформації отримує наш мозок, тим більше енергії витрачається даремно. 🧠 Обрати 1-2 видання, які надають перевагу стриманому тону подання інформації. Усі важливі новини медіа передруковують один в одного, ви нічого не пропустите, зате витратите набагато менше часу та збережете здоров'я.
23 березня 2022, 12:14

Травма ока. Домедична допомога

Травма ока. Домедична допомога Ознаки травми очей: 👀 наявність ран 👀 погіршення зору 👀 світлобоязнь 👀 сльозотеча При травмах ока НЕ ПОТРІБНО: ❌ намагатись тампонувати рану ❌ накладати бинтову пов’язку чи марлеві серветки безпосередньо на око 👆 Це може призвести до погіршення стану аж до постійної втрати зору! Так що ж робити❓ Травмоване око слід захистити «щитком», який може бути стандартним, як на малюнку, або імпровізованим (пластиковий стакан тощо). Після накладання щитка на травмоване око слід його зафіксувати та накласти бинтову пов’язку. УВАГА❗ Бинтова пов’язка повинна накладатись на два ока ОДНОЧАСНО, оскільки рух очей є синхронним. При русі здорового ока буде рухатись і травмоване, це може призвести до його додаткового пошкодження.
22 березня 2022, 10:03

Правець - не ігноруйте щеплення

Правець - не ігноруйте щеплення Збереження здоров’я під час війни - одне з найважливіших завдань. Правець передається через потрапляння бруду в рану чи внаслідок укусу тварин. Вакцинуватися від правця можна безоплатно у свого сімейного лікаря❗ 💬 Ми рекомендуємо перевірити дату останнього щеплення і дорослим, і дітям. Вакцинацію проти правця розпочинають у ранньому дитячому віці. Перше щеплення робиться дитині у 2 міс. Друге - у 4 міс. Третє - у 6 міс. Четверте - у 18 міс. Наступне щеплення робиться у 6 років, а далі - кожні 10 років. 💬 Першу планову ревакцинацію дорослих, які раніше отримали щеплення, проводять у віці 26 років. Подальша планова ревакцинація відбувається кожні 10 років.
22 березня 2022, 10:00

Поради для батьків під час війни

Поради для батьків під час війни 📍 Режим дня. Повертайте дитину у звичний режим дня або створіть новий, якщо обставини, в яких ви перебуваєте, змінилися. У режимі дня дитини мають бути: гігієнічні процедури, прийоми їжі, елементи навчання, ігри з дорослими, вільна гра, час для бесід та казок, сон. 📍 Обговорення тривожних подій. Після кожного спуску в укриття, сигналів тривоги, звуків бойових дій проводьте невеличкі сімейні бесіди, де кожен розповідає, що він відчував протягом цього тривожного періоду. Цей метод дозволяє дитині емоційно відреагувати, побачити, що її відчуття співпадають з відчуттями дорослих, а також зняти напруження. 📍 Щоденне спілкування на різні теми. Щоб дитина не почала ізолюватися, вона потребує постійного спілкування та емоційного залучення дорослих.
22 березня 2022, 09:55

Первинна (долікарська) обробка рани

Первинна долікарська обробка рани Перш за все, потрібно оглянути рану. Якщо наявна масивна зовнішня кровотеча: 🩸 Зупиніть кровотечу за допомогою прямого тиску на рану, допоки не знайдете можливості використати кровоспинний джгут, турнікет або стисну пов'язку. 🩸 Якщо з рани незначна кровотеча – накладіть пов'язку, що тиснутиме на рану, використовуючи для цього серветки (стерильні, за наявності) та еластичний чи простий бинт. Якщо у рану потрапили дрібні предмети та ви можете їх легко видалити – зробіть це. Виконуючи перев'язки у наступні дні, обробляйте ділянку навколо рани з використанням одного з таких препаратів: 💧 хлоргексидин біглюконат 💧 повідон-йод 💧 70% розчин етанолу Стежте, щоб антисептики НЕ ПОТРАПИЛИ у саму рану, інакше вони спровокують хімічний опік!
21 березня 2022, 10:54

Втрата свідомості - долікарська допомога

Втрата свідомості - долікарська допомога Непритомність (зомління) - втрата свідомості на НЕТРИВАЛИЙ період. Може виникати через нервове напруження, зниження артеріального тиску, перевтому, перебування у задушливому приміщенні, різку зміну положення тіла, фізичну активність, спрагу, голод, хвороби. Досить часто втраті свідомості передує: ▪ нудота ▪ слабкість ▪ прискорене сердцебиття ▪ оніміння кінцівок ▪ шум у вухах ▪ потемніння в очах, поява «зірочок» перед очима ▪ блідість шкіри ▪ запаморочення ▪ відчуття нестачі повітря тощо. Якщо ви впевнені, що у людини саме зомління, а не інша причина втрати свідомості, зробіть наступні дії: 🔻 Впевніться, що вашій власній безпеці нічого не загрожує! 🔻 Забезпечте безпеку постраждалому: не дайте йому впасти та вдаритися, обережно покладіть на спину (бажано на рівну горизонтальну поверхню), захистіть від інших загроз (наприклад, холоду).
21 березня 2022, 10:51

Як пояснити дитині, що йде війна

Як пояснити дитині, що йде війна 💬 Ви повинні говорити правду. Не варто використовувати метафори на кшталт «ми їдемо до Львова» чи говорити, що «це не сирени, а просто перевіряють зв'язок». Діти мають право знати, що відбувається! 💬 Якщо ви брешете чи не даєте дитині достатньо інформації, вона скористається своєю уявою, щоб пояснити, що відбувається. І це може завдати психологічної шкоди. Ваша незахищеність дуже травмує дітей. Намагайтеся не показувати свій страх дітям. Вони повинні знати, що є хтось, хто захистить їх. Ось чому потрібно, особливо в момент небезпеки, заспокоювати дитину словами: "Я захищу тебе", "Ми не дозволимо, щоб з тобою щось трапилося", "Я тут. Я з тобою. Ми разом".
21 березня 2022, 10:47

Зупинка артеріальної кровотечі з кінцівок джгутом

Зупинка артеріальної кровотечі з кінцівок джгутом Алгоритм дій: 🔰 Визначити місце кровотечі. 🔰 Створити тиск на рану. 🔰 Дістати джгут і перевірити його цілісність, адже він часто рветься, пересихає, перемерзає. 🔰 Накласти джгут на верхню третину стегна чи плеча, спостерігаючи, щоб джгут не лягав на оголену шкіру та під джгутом не було сторонніх предметів. 🔰 Джгут потрібно затягувати без щілин та перехрещування. 🔰 Кінці джгута закріпити у вузол. Кліпси не рекомендуємо використовувати. 🔰 Перевірити ознаки правильно накладеного джгута: зупинка кровотечі, побіліла кінцівка, відсутність пульсу нижче місця накладання. 🔰 На тілі маркером зафіксувати час накладання джгута. ❗ Пам’ятати, що джгут без шкоди для здоров’я може знаходитись на кінцівці, незалежно від пори року, до 2 годин!
Навигатор: 01 02 03 04 05