Анонси всіх дописів: Керівник Думки вголос, первая страница.

Навигатор: 01 02
30 вересня 2022, 14:11

Плюси і мінуси гібридних закладів

Плюси і мінуси гібридних закладів Останнім часом керівництво медичних закладів вдається до нетривіальних дій, що були неможливі зі стартом реформи у 2018-2019 роках. На мапі медичних закладів почали «розмножуватися» заклади з подвійними функціями: вторинка+первинка, первинка+вторинка (навіть є третинка+первинка). Розглянемо цю ситуацію з боку менеджменту таких гібридних закладів, Плюси: Збільшується фінансування конкретного закладу за рахунок невластивих для нього пакетів (для вторинки – первинка) Зменшується доля адміністративних та накладних витрат в сукупному пулі операційних витрат закладу, а при поглинанні (в майбутньому) – й суттєве абсолютне зменшення адміністративних та інших накладних витрат одного великого закладу у порівнянні з двома меншими Збільшується шляхом фінансування за пакетами спеціалізованої допомоги за рахунок штучного збільшення направлення пацієнтів конкретно до власного закладу (неприродне збільшення попиту на медичні послуги) Мінусів з точки зору менеджменту гібридних лікарень я не бачу А тепер ця ж сама ситуація з точки зору пацієнта: Плюси (з точки зору пацієнта): “Вся медицина в одному місці”, тобто людині в разі направлення на консультацію чи стаціонарне лікування не потрібно ще кудись йти чи їхати.
14 лютого 2022, 10:06

Про ковід і не тільки

Про ковід і не тільки Зараз ми спостерігаємо чергову хвилю (здається, вже четверту) сплеску захворюваності на ковід. Мої роздуми стосуються аналізу всього того, що відбувається навколо ковід з хронологією подій і етапів. Етап 1. Ковід щойно зайшов в Україну. Весна 2020 року. Була майже паніка у всіх – населення, можновладців, керівників медичних закладів, лікарів. Знакові Нові Санжари, стигматизація захворілих/підозрілих. Багато непотрібних речей по всій країні: тотальний карантин, блок-пости на в’їзді у міста/села/селища, локальний карантин сіл, де одночасно захворіли 10-20 осіб («смішні» цифри на тлі сьогоднішніх показників), обробка тротуарів, під’їздів хлоркою, всі ручки дверей обмотані ганчірками з тією ж хлоркою. Проблеми з киснем у лікарнях ще не було.
06 квітня 2021, 13:37

Захворюваність стрімко зростає

Захворюваність стрімко зростає Стрімко зростає захворюваність на ковід-19 серед мешканців нашої території. Щодня реєструється десятки нових випадків захворювань серед пацієнтів. Нажаль, хворіють і наші лікарі, і наші медичні сестри. Навантаження на тих, хто залишився «в строю», досягає пікових значень. Велике прохання для збереження контрольованості ситуації та запобігання черг записуватися на прийом до лікарів заздалегідь за телефонами колл-центру: Водафон 050-35-85-088 Київстар 067-93-26-976 Або можна записатися самостійно онлайн. Інструкція щодо онлайн-запису http://cpmd.info/online.htm Всім пацієнтам, хто не записався на прийом, просимо поставитися з розумінням до того, що в першу чергу буде вестися прийом пацієнтів за попереднім записом. До стабілізації ситуації просимо утриматися від візитів до лікаря з планових питань, наприклад отримання електронного рецепту за програмою «Доступні ліки» можливо і без візиту до лікаря – просто зателефонуйте до лікаря.
18 грудня 2020, 14:34

Тези про вакцинацію

Тези про вакцинацію Відразу попереджую – Long read. Зараз почали точитися на самих різних ток-шоу з екранів телевізорів палкі дискусії у зв’язку з майбутньою вакцинацією від ковіду. Уже обговорюється навіть найвищими посадовцями держави «скільки доз вакцини ми отримаємо в рамках COVAX», «коли надійдуть перші партії вакцини», «хто в пріоритеті на вакцинацію» і таке інше. Уже навіть Верховною Радою прийнято до роботи план дій щодо майбутньої вакцинації. І Голова Верховної Ради готовий вакцинуватися в прямому ефірі. Все це добре. Але На мій погляд починати треба не з ток-шоу і обговорень цього питання. Існує багато проблемних моментів щодо цього. Деякі я озвучу з точки зору керівника. Комунікаційна стратегія всіх гілок влади (в першу чергу, МОЗу) по «популяризації» думки, що ПОТРІБНО зробити це щеплення.
19 листопада 2020, 12:28

Всьо пропало - сімейний лікар не дав направлення?!

Всьо пропало - сімейний лікар не дав направлення?! Хочу додати трохи інформації щодо електронних направлень і черг в наших амбулаторіях. На жаль, ми зараз переживаємо непрості часи по подоланню страшної пандемії. Очевидно, що значне скупчення людей додає шансів для інфікування наших пацієнтів. До черг в наших закладах призводять наступні фактори: Значний підйом захворюваності людей на коронавірусну хворобу та накладення на цей підйом сезонної захворюваності на грип та ГРВІ. Відчутний дефіцит медичних працівників (і лікарів, і медичних сестер). Всі ми люди і теж хворіємо, в тому числі і на коронавірус. Ще додають черг і панічні настрої, що посилюються невтішними новинами із засобів масової інформації. Не дивлячись на це, ми докладаємо максимальних зусиль, щоб лікувати наших пацієнтів навіть в таких умовах.
13 серпня 2020, 10:05

Знову про людський фактор...

Знову про людський фактор... Пройшло вже достатньо часу з 1 квітня 2020 року, коли стартувала реформа вторинної ланки медичної допомоги. Тобто, за ці майже 5 місяців повинні були в повному обсязі запрацювати механізми роботи в електронній системі охорони здоров’я на всіх ланках. Але, на жаль, досі все ще не працює як швейцарський годинник. І причин є цьому декілька. Причина номер раз. Дуже великі технічні проблеми з роботою центральної бази даних, через яку проходить взаємодія всіх електронних направлень. Тобто, досить поширене явище, коли система просто «зависла» і, відповідно, електронні направлення від первинки лікарі ЦРЛ (вторинки) просто не можуть відкрити. Правду кажучи, поступово ця проблема зменшується. На неї ніяк не можуть вплинути ні керівництво лікарень, ні лікарі.
08 серпня 2020, 09:19

Звернення керівництва первинки до батьків

Звернення керівництва первинки до батьків Прийшов серпень і, вже традиційно, почався «штурм» «дитячої консультації» батьків з дітьми для отримання довідки про медогляд школярів та дошкільнят. Неодноразові звернення до батьків, керівництва управлінь з освіти ОТГ та району щодо планового проведення медоглядів школярів успіху майже не мали. Жодна система охорони здоров’я навіть за наявності великих ресурсів (людських, матеріальних) не витримає таких пікових навантажень. А наші ресурси на зараз є досить обмеженими. «Зайвих» педіатрів, яких можна задіяти, просто немає. Тому і відбуваються значні незручності у вигляді довгого очікування прийому лікаря. Нинішній серпень в цьому плані є особливим через карантинні обмеження доступу в приміщення ЦРЛ. На вході зараз всі проходять через термометричний скринінг, тому вимушено велика черга з батьків та діточок збирається на вулиці під палючим сонцем.
29 липня 2020, 13:57

Нам 2 роки. Рухаємося далі!!!

Нам 2 роки. Рухаємося далі!!! Цього тижня виповнилося 2 роки з моменту реєстрації Білопільської первинки. Це знаменує якийсь підсумок, черговий рубіж у подоланні невдач, труднощів і проблем, здобутків і перемог. Хочу трохи підсумувати те, що вдалося зробити мені та моєю командою в плані становлення та подальшого розвитку. Розпочну з того, що вдалося зробити: Вдалося зберегти колектив лікарів та медичних працівників, що надають первинну медичну допомогу. Продовжуються роботи з ремонту приміщення нашого флагманського закладу – АЗПСМ м. Білопілля (вул. Полтавський полк, 2). Хто бував у нас «до й після» може це підтвердити. Ми майже стали закладом повного циклу. Тобто, у АЗПСМ м. Білопілля та м. Ворожба (найбільших амбулаторіях) виконуються ВСІ види аналізів та обстежень, що ми зобов’язані робити згідно нормативних документів (наказ МОЗ №504).
26 липня 2020, 00:13

І кожен фініш це, по суті, старт...

І кожен фініш це, по суті, старт... Ось і завершився черговий, зовсім непростий етап у моєму житті. Було зовсім непросто і морально, і фізично, і фінансово навчатися цілих 9 місяців з цілою низкою поїздок до Києва через кожні вихідні. На цей період наклався карантин з новими викликами на кшталт онлайн-навчання. Непросто було готувати домашні завдання, супер непросто було писати фінальний випускний проєкт. Завдяки цьому навчанню я отримав і поглибив знання з економіки підприємства, стратегічного планування, маркетингу, маркетингових дослідженнь, стратегічного планування, лідерства, юридичних аспектів ведення бізнесу, проєктного менеджменту, ведення складних переговорів, управління людськими ресурсами, управлінського та фінансового обліків, бізнес-планування, управління змінами і багатьох інших дисциплін. Завдяки навчанню я познайомився з чудовою групою моїх однодумців і друзів – це надихає на нові звитяги у моїй зовсім непростій роботі.
23 липня 2020, 09:40

Основне про електронні направлення

Основне про електронні направлення В медичному просторі України з 1 квітня з’явився такий термін, як електронне направлення. Навколо цих направлень зараз відбувається дуже багато непорозумінь, у результаті яких страждає пацієнт. Коротко про те, як функціонує ця система. Варіант перший У пацієнта є якесь хронічне захворювання, для прикладу, гіпертонічна хвороба. Пацієнт звертається до свого сімейного лікаря (терапевта, педіатра). Лікар вирішує, що потрібна або консультація вузького фахівця, або госпіталізація. В цьому випадку пацієнту виписують електронне направлення і на свій мобільний телефон він отримує 16-значний код. За великим рахунком, це і є електронне направлення. Для зручності лікарі «первинки» можуть роздрукувати це у паперовому вигляді. Все, пацієнт звертається до будь-якого закладу, який сам обере. Це може бути районна лікарня, а може бути і, для прикладу, обласна.
Навигатор: 01 02