Анонси всіх дописів: Лікар рекомендує, третья страница.

Навигатор: 01 02 03
12 серпня 2020, 09:33

Хвороба нирок

Хвороба нирок 📌Програма медичних гарантій включає профілактику, діагностику та лікування хвороб нирок. Для цього пацієнту слід звернутися до лікаря, з яким укладена декларація. 📌Якщо потрібно, лікар випише е-направлення до вузького спеціаліста, наприклад, нефролога, або призначить додаткові обстеження. З електронним направленням усі ці послуги безоплатні для пацієнта. 📌Пацієнтам із хронічними захворюваннями нирок можуть призначити ниркову замісну терапію – гемодіаліз, перитонеальний діаліз. Контракти на лікування пацієнтів методом екстракорпорального гемодіалізу в амбулаторних умовах мають 86 медичних закладів, з них 2 - приватні. 📌Усі ці заклади можна побачити на дашборді НСЗУ, ввівши слово «Гемодіаліз» у поле «Напрям, група послуг» https://bit.ly/3j2fmSy. Лікування безоплатне за направленням нефролога. 📌Якщо пацієнт потребує госпіталізації, він отримає безоплатну медичну допомогу в умовах стаціонару.
11 серпня 2020, 09:50

Як зберегти зір ?!

Як зберегти зір ?! Не всі хвороби ока можна попередити, але є кілька порад, які допоможуть зменшити шанси на зниження зору в майбутньому. 1️⃣ Носіть сонячні окуляри. Прямі сонячні промені прискорюють розвиток катаракти. 2️⃣ Не куріть. Куріння може викликати дегенерацію сітківки. 3️⃣ Їжте здорову їжу. Овочі, зокрема зелень, мають бути важливою частиною раціону. 4️⃣ Дорослі, в яких немає симптомів очних хвороб, все одно повинні пройти огляд у віці 40 років. Більшість серйозних хвороб очей можна успішно вилікувати на ранніх стадіях. 5️⃣ Правильно користуйтеся контактними лінзами. Не можна спати в лінзах, якщо вони призначені лише для денного носіння. 6️⃣Не перенапружуйте очі. Коли довго працюєте за комп’ютером, робіть перерву кожні 20 хвилин, відволікайтеся, дивіться вдалину.
11 серпня 2020, 09:49

Вакцинація під час пандемії

Вакцинація під час пандемії ВООЗ закликає не відмовлятися від планової вакцинації під час пандемії, адже це призведе до нових спалахів інфекційних хвороб. 📌 В Україні щеплення за Національним календарем безоплатні для пацієнта. У Календар входять вакцини проти 🔟 інфекційних захворювань: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, правця, кашлюку, кору, паротиту, краснухи, вірусного гепатиту В, гемофільної інфекції. Крім того, держава закуповує вакцину проти 11 хвороби – сказу. 📌 Вакцинація проти сказу не входить до календаря щеплень, але робиться за потреби. Вакцина БЦЖ робиться немовляті безоплатно в пологовому будинку. 📌 Дорослим потрібна ревакцинація проти дифтерії та правця кожні 10 років. 📌 Щеплення за Національним календарем можна отримати у лікаря, з яким підписана декларація.
04 серпня 2020, 11:12

Аптечка у відпустку

Аптечка у відпустку Збираючись у відпустку, важливо раціонально зібрати аптечку. Розповідаємо, що треба взяти з собою насамперед: ✓ Якщо приймаєте якісь ліки регулярно, переконайтеся, що їх вистачить до кінця відпустки, у разі потреби - докупіть. ✓ Жарознижувальні та знеболювальні. Парацетамол та ібупрофен виконують обидві функції. ✓ Абсорбенти, які допоможуть при харчових отруєннях, та протидіарейні препарати. ✓ Антигістамінні препарати - таблетки і мазь. ✓ Сольовий розчин і судинозвужувальний спрей для носа. ✓ Засоби від болю в горлі. Стануть у нагоді й звичайні м’ятні цукерки. ✓ Краплі для очей та вух. ✓ Крем чи спрей проти опіків, сонцезахисний крем. ✓ Пластирі та бинт. ✓ Нертутний термометр. ✓ Засоби для відлякування комах.
08 липня 2020, 08:11

Трохи про діабет

Трохи про діабет Діабет - це хвороба, при якій організму не вистачає власного інсуліну (І тип) чи він не може його ефективно використовувати (ІІ тип) та регулювати рівень цукру в крові. У світі найчастіше трапляється діабет ІІ типу. В Україні на діабет ІІ типу хворіють близько 1 млн людей. Пацієнти мають право на безоплатні послуги з профілактики, ранньої діагностики та лікування діабету ІІ типу. Для цього слід звернутися до сімейного лікаря. Пакет безоплатних послуг на первинці включає: ✔️ вимірювання рівня цукру в крові; ✔️ регулярне вимірювання артеріального тиску - постійний підвищений тиск може свідчити про початок хвороби; ✔️ оцінку загального серцево-судинного ризику за шкалою SCORE; ✔️ вимірювання індексу маси тіла та окружності талії; ✔️ аналіз на холестерин; ✔️ направлення на аналізи та дослідження у вузьких спеціалістів; ✔️ призначення «Доступних ліків».
03 липня 2020, 15:03

Просто про Доступні ліки

Просто про Доступні ліки За програмою реімбурсації «Доступні ліки» пацієнти можуть отримати безоплатно чи з незначною доплатою лікарські засоби (ЛЗ) від серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та діабету II типу. Саме від цих захворювань найчастіше помирають українці, або ж якість їхнього життя суттєво знижується. При тому, що їх можна ефективно лікувати амбулаторно. У програму “Доступні ліки” входить 246 лікарських засобів, а кількість безоплатних ліків складає 77 позицій. З 246 лікарських засобів в оновленому переліку «Доступних ліків»: ☑️ 187 ЛЗ для лікування серцево-судинних захворювань; ☑️ 43 - діабету ІІ типу; ☑️ 15 - бронхіальної астми; ☑️ 1 - для лікування ревматичних хвороб. Уже понад 2 млн пацієнтів в Україні отримали свої «Доступні ліки» - а це за 15 млн електронних рецептів.
22 червня 2020, 14:04

Чому потрібно обрати свого лікаря

Чому потрібно обрати свого лікаря 📌 Майже 30 млн українців обрали свого лікаря. За дослідженням «Індекс здоров’я. Україна» 2019 року, 73% громадян задоволені своїм сімейним лікарем. Третина з них помітили, що сімейний лікар став уважнішим та ввічливішим. 📌 Всі, хто уклав декларацію з лікарем, мають право на безоплатний гарантований державою пакет медичних послуг та “Доступні ліки”. 📌 Уклавши декларацію, пацієнт отримує провідника в системі охорони здоров’я. 📌 Ваш лікар – це точка входу до Програми медичних гарантій. Для отримання консультації вузького спеціаліста або обстеження чи госпіталізації безоплатно, у пацієнта має бути електронне направлення. Більше у роз’ясненні очільниці НСЗУ Оксани Мовчан https://cutt.ly/ZuFGq12
11 червня 2020, 08:46

Сімейний лікар чи педіатр: кого обрати для дитини ?

Сімейний лікар чи педіатр: кого обрати для дитини ? Педіатр обслуговує лише дітей до 18 років, сімейний лікар – дітей і дорослих, терапевт – лише дорослих. Якщо батькам зручно ходити зі своєю дитиною до одного лікаря і він їх влаштовує – всі вони можуть підписати декларації з сімейником. Але це зовсім не обов’язково, можна обрати різних фахівців. Важливо: за дитину, якій не виповнилося 14 років, декларацію підписує хтось із батьків. Потрібен лише мобільний телефон і такі документи: паспорт та ІПН мами або тата, свідоцтво про народження дитини. Якщо дитині вже є 14 і вона отримала паспорт, то підписати декларацію можна самостійно.
31 січня 2020, 15:14

Все що треба знати про коронавірус.

Все що треба знати про коронавірус. КОРОНАВІРУС 2019-nCoV ІЗ КИТАЮ (ПАМ’ЯТКА) Вірус із Китаю продовжує розповсюджуватися по світу, але найскладніша ситуація в Ухані та провінції Хубэй, звідки і почав свій шлях смертельний штам 2019-nCoV. Перший випадок зараження коронавірусом 2019-nCoV був зареєстрований у місті Ухань 31 грудня 2019 року. Вірус викликає пневмонію, яка вже вбила більше ста чоловік, число хворих перевищило 4,5 тисячі і ця цифра постійно збільшується. Нові випадки хвороби зареєстровані не тільки в країнах Азії, але і в США, Канаді, Японії, Австралії, Франції, Германії, Чехії та в інших країнах. У посольстві нашої держави в Китаї наполегливо рекомендують українцям, які перебувають у цій країні, при будь-якій можливості виїхати додому.
05 листопада 2019, 11:03

Запитай у лікаря про інсульт

Запитай у лікаря про інсульт 29 жовтня 2019 року у рамках формату МОЗ України “Запитай у лікаря” на питання пацієнтів відповідав  лікар-невролог, кандидат медичних наук, завідувач інсультного центру та член робочої групи для розробки нормативно-правових актів щодо боротьби з інсультом Юрій Фломін. Публікуємо відповіді експерта на питання слухачів: Що таке інсульт та які його основні причини?    Інсульт - це раптове порушення кровопостачання ділянки головного мозку чи спинного мозку людини.  Його спричиняють дві основні патології:  блокування судини, відповідно певна ділянка не отримуватиме кисню  розрив судини, кров з якої пошкодить частину мозку, яка має контакт з нею  Ці процеси призводять до того, що страждає та функція, якою уражена частина мозку керувала.
Навигатор: 01 02 03