Анонси всіх дописів: Лікар рекомендує, вторая страница.

Навигатор: 01 02 03
07 вересня 2020, 15:47

Що таке Гістероскопія?!

Що таке Гістероскопія?! Гістероскопія – це малоінвазивний метод обстеження і лікування матки. Він полягає в тому, що в порожнину матки вводять зонд із датчиком, який дозволяє оглянути орган та провести певні маніпуляції. За допомогою гістероскопії можна виявити новоутворення, тому це обстеження входить у список пріоритетних – НСЗУ платить за нього закладам за підвищеним тарифом. Що входить у послугу гістероскопії: ✔️ консультація лікаря, щоб виявити протипоказання та забезпечити безпечне дослідження; ✔️ діагностична гістероскопія в амбулаторних умовах без ендоскопічних маніпуляцій чи з ними, залежно від потреби, зокрема із взяттям матеріалу для гістологічного дослідження; ✔️ гістологічне дослідження матеріалу; ✔️ анестезія та анестезіологічний моніторинг; ✔️ аналіз та опис результатів.
03 вересня 2020, 13:32

Хто направляє пацієнта на медичний огляд?!

Хто направляє пацієнта на медичний огляд?! 📌Традиційно перед новим навчальним роком учні проходять медичний огляд та отримують відповідну довідку. Її видає лікар, із яким укладена декларація. Він же направляє учня до вузьких спеціалістів, чиї висновки потрібні для огляду. 📌Першокласники мають обов’язково пройти медогляд перед школою. В умовах карантину медогляд можна пройти через деякий час, коли ситуація в регіоні поліпшиться. 📌Школярі 2-11 класів мають проходити медогляд раз на рік. Можна перенести похід до лікаря на будь-який інший час, щоб не утворювати черг перед 1 вересня. 📌Із 7 до 17 років вузьких спеціалістів та аналізи потрібно проходити лише за необхідністю. 📌Для огляду педіатр чи сімейний лікар може направити дитину в заклад, який уклав договір із НСЗУ на амбулаторну допомогу.
31 серпня 2020, 10:35

Електронне направлення

Електронне направлення 📌Електронне направлення – обов’язковий елемент маршруту пацієнта, який хоче отримати безоплатну медичну допомогу за Програмою медичних гарантій. До вузьких фахівців його виписує сімейний лікар. Саме лікар первинки визначає, який саме спеціаліст потрібен для подальшої діагностики та лікування. Є випадки, коли пацієнт може отримати безоплатну допомогу без е-направлення https://bit.ly/3g5H0f2 📌До таких випадків належить і звернення пацієнта з хронічними хворобами до лікаря, в якого він вже є на обліку. 📌Це означає, що такий пацієнт вже отримав направлення до свого фахівця від лікаря первинки чи іншого лікаря, скористався ним і потрапив на облік. Тепер пацієнту треба періодично приходити саме до цього лікаря-спеціаліста. 📌У такій ситуації пацієнту достатньо лише попередньо записатися до лікаря, аби знати конкретний час візиту.
25 серпня 2020, 13:46

Медична допомога дітям у програмі медичних гарантій

Медична допомога дітям у програмі медичних гарантій Кожна дитина може отримати безоплатну медичну допомогу за Програмою медичних гарантій. Для цього в неї має бути укладена декларація. З сімейним лікарем, як і з педіатром, декларацію можна укласти з народження. За дітей до 14 років декларацію підписують батьки. Це може зробити один із них, потрібні документи (паспорт, ІПН), свідоцтво про народження дитини і мобільний. 📌На первинному рівні медичної допомоги для дитини передбачене динамічне спостереження за здоров’ям, лікування, направлення до спеціалістів, вакцинація. 📌Консультації спеціалістів, невідкладна та планова стоматологія, стаціонарна допомога, включно з операціями для дітей покриваються Програмою медичних гарантій за е-направленням. 📌Профілактичні медогляди учнів передбачені пакетами первинної та амбулаторної допомоги. Підставою для надання послуги є звернення до лікаря, з яким укладено декларацію та подальше направлення до спеціалістів.
25 серпня 2020, 13:44

Що робити при укусах тварин?

Що робити при укусах тварин? Люди, які мають вдома котів чи собак, звикли до погризених і подряпаних рук. Якщо ж ви постраждали від незнайомого чи бездомного собаки або кота, слід вжити певних заходів. 1️⃣ Промийте рану чистою водою з милом. 2️⃣ Нанесіть антисептик (не перекис водню, він не допоможе), закрийте рану чи подряпину чистою пов’язкою. 3️⃣ Якщо рана глибока, треба негайно звернутися по медичну допомогу, аби рану належним чином обробили. Поки чекаєте, міцно затискайте поранення чистою сухою тканиною, щоб спинити кров. 4️⃣ Дикі та безпритульні тварини – це ризик зараження сказом. Якщо ви не впевнені, чи здорова тварина, краще проконсультуватись зі своїм сімейним лікарем чи звернутись до найближчого травмпункту.
25 серпня 2020, 13:42

Популярні міфи про Covid-19

Популярні міфи про Covid-19 Міф 1️⃣ Коронавірус передається через 5G. Факт. Віруси можуть передаватися лише від одних живих організмів до інших. Міф 2️⃣ Маски не захищають від зараження, тому що вірус мікроскопічний, а отвори у тканині великі. Факт. Коронавірус передається респіраторним шляхом. Він мандрує у краплинках вологи, які поширює хвора людина, і не може літати в повітрі сам. Маска затримує ці краплинки. Міф 3️⃣ Антибіотики допоможуть не захворіти. Факт. Антибіотики діють лише на бактерії, а COVID-19 викликається вірусом. Міф 4️⃣ Коронавірус не виживає у спекотну погоду. Факт. Підхопити хворобу можна незалежно від погоди. Міф 5️⃣ Сніг і мороз вбивають коронавірус. Факт. Холодна погода, як і спекотна, не впливає на поширення хвороби.
18 серпня 2020, 10:53

Вакцинація

Вакцинація 1️⃣ В Україні можна вакцинуватися безоплатно від 10 небезпечних хвороб. Це гепатит В, туберкульоз, поліомієліт, дифтерія, правець, кашлюк, кір, краснуха, паротит і гемофільна інфекція. Кожна з цих хвороб загрожує серйозними ускладненнями і смертю. 2️⃣ Більшість щеплень роблять у дитинстві. Від дифтерії і правця потрібна ревакцинація кожні 10 років. Безоплатне щеплення можна зробити у сімейного лікаря. 3️⃣ Вакцини, які не входять до Календаря щеплень – рекомендовані. Їх можна купити в аптеці і вакцинуватися у сімейного лікаря. 4️⃣ Вакцини безпечні, не містять токсичних компонентів і не викликають аутизм. Для України їх закуповує за кошти Державного бюджету ЮНІСЕФ. Якість вакцин підтверджена масштабним досвідом використання у різних країнах світу.
18 серпня 2020, 10:52

Що робити, коли вжалила медуза ?!

Що робити, коли вжалила медуза ?! Укус медузи неприємний, проте зазвичай не потребує медичної допомоги. Полегшити свій стан можна самостійно: ✔️ обережно вийняти видимі жала пінцетом; ✔️ занурити вжалену частину тіла в гарячу воду. Вона має бути комфортної температури, не окріп. Посидіть так 20-45 хвилин і стане краще. Чого не можна робити з місцем опіку: ❌ чухати і дряпати; ❌ промивати морською чи прісною холодною водою, сечею; ❌ мочити спиртом; ❌ розтирати рушником; ❌ накладати тісні пов’язки. Людям, які мають сильну реакцію, може знадобитися серцево-легенева реанімація чи антитоксин. Якщо контакт із медузою призвів до висипів чи болю, прийміть антигістамінний препарат або безрецептурне знеболювальне. Якщо медуза вжалила в око чи поблизу нього, треба промити очі водою та за потреби звернутися до лікаря.
14 серпня 2020, 09:09

Як забезпечити безпечну роботу в офісі?!

Як забезпечити безпечну роботу в офісі?! 📌Співробітники, які почуваються зле, повинні залишатися вдома. Не можна виходити на роботу тим, в кого вдома є хворий на COVID-19 член сім’ї. Так само слід алишити вдома вагітних, осіб старшого віку, людей із хронічними хворобами. 📌Існує великий ризик заразитися від людини, поряд із якою ви сидите тривалий час. Тому дистанціювання має стати непорушним правилом для офісів: не менше 2 м між працівниками. 📌Слід дезінфікувати поверхні, яких торкається багато людей, а також мити чи дезінфікувати руки після контакту з такими поверхнями. НРоботодавець має забезпечити офіс проточною водою, милом, паперовими рушниками та антисептиками. 📌 У всіх приміщеннях повинна бути хороша вентиляція. 📌Рекомендується носити в офісах немедичні маски, оскільки вони затримують краплинки вологи, які можуть переносити вірус.
13 серпня 2020, 08:33

Як часто потрібно робити комплексний check up?!

Як часто потрібно робити комплексний check up?! Молоді люди зазвичай не скаржаться на здоров’я, тому рідко бувають у лікарів. Проте регулярні візити до сімейного лікаря – хороша звичка. Лікарі первинної медичної допомоги рекомендують регулярно проходити такі тести й обстеження: ✔️ вимірювання тиску; ✔️ аналіз на холестерин; ✔️ тест на ВІЛ/СНІД; ✔️ тест на вірусні гепатити; ✔️ раннє виявлення раку грудей: ✔️ раннє виявлення раку шийки матки; ✔️ колоректальний скринінг; ✔️ скринінг раку передміхурової залози; ✔️ перевірка на рак шкіри; ✔️ огляд у стоматолога; ✔️ вакцинація за графіком. 📌Виміряти тиск, зробити аналіз крові, здати тести на ВІЛ та гепатити можна безоплатно у сімейного лікаря. Національний календар щеплень включає ревакцинацію дорослих проти дифтерії і правця через кожні 10 років.
Навигатор: 01 02 03