Анонси всіх дописів: Лікарі-експерти України, первая страница.

24 вересня 2020, 14:58

Як підготувати дитину до відвідування стоматолога?

Як підготувати дитину до відвідування стоматолога? 📍Відповідає Мирослава Стефанівна Дрогомирецька, професор, заслужений лікар України, почесний президент Асоціації ортодонтів України. 🔺Для дітей 1,5-5 років перед першим відвідуванням батькам слід розповісти, що маля іде до лікаря, щоб подивитись зуби, порахувати їх, почистити. Ставити за приклад одного з батьків, старшого брата/сестру (що є зразком для дитини). 🔺Для дітей 5-6 років до 9. Батьки розповідають про мету візиту (почистити зуби, полікувати зуб), розповідають, що інфекція (бактерії) руйнують зуб, орієнтують, скільки треба буде посидіти з відкритим ротом, слухати вказівки лікаря, щоб лікування пройшло успішно. 🔺Для пацієнтів 10 років (ранній підлітковий вік) і старше – до 18 років. Якщо буде проводитись анестезія – роз’яснити, як це було з власного досвіду, які будуть відчуття, що відчуття заніміння пройде
16 вересня 2020, 11:32

Коли наркоз може бути небезпечним?

Коли наркоз може бути небезпечним? 📍Відповідає Володимир Аполінарійович Жовнір, головний лікар ДУ НПМЦДКК МОЗ України, заслужений лікар України, доктор медичних наук, лікар-анестезіолог. За його словами, будь-яка анестезія має можливі ризики та ускладнення. Тому лікар повинен враховувати поточний стан пацієнта і наявні супутні захворювання. Чим важчим є вихідний стан пацієнта, якщо наявні гостра фаза хронічного захворювання, тривале та об’ємне хірургічне втручання та необхідність невідкладного втручання, збільшується відсоток ймовірних ризиків та ускладнень.
03 вересня 2020, 13:36

Що є причиною варикозної хвороби та як її уникнути?

Що є причиною варикозної хвороби та як її уникнути? Відповідає Тарас Миколайович Галига, кандидат медичних наук, доцент кафедри загальної хірургії №2 Національного медичного університету, лікар-хірург вищої категорії. “Причинами варикозної хвороби є притаманне людям прямоходіння, малорухливий спосіб життя, тривалі статичні навантаження, тривале сидіння або стояння без рухів. У разі появи перших симптомів не треба боятися спеціалістів і діагностики, треба звернутися до лікаря. Розширення вен — це не завжди варикозна хвороба, іноді це більш серйозне захворювання. Якщо ситуація стосується саме варикозу, слід впливати на фактори ризику. При офісній роботі треба щогодини інтенсивно ходити протягом 5 хвилин, бажано сходами. Також важливо займатися фізкультурою, плаванням, виконувати спеціальні вправи, активізувати м’язову роботу. Коли є можливість, тримати ноги у підвищенному положенні.
26 серпня 2020, 13:04

Чи можна святкувати великими компаніями?

Чи можна святкувати великими компаніями? 📍Відповідає Наталія Іванченко (Тімко), лікар-епідеміолог Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні, головний експерт Департаменту ОЗ ЛОДА з епідеміології. “Те, що ресторани й кафе відновили роботу після суворого карантину через пандемію COVID-19, справді може створити враження, що збиратися там великими компаніями вже безпечно. Але це не так. Те саме стосується і великих домашніх святкувань, таких як весілля”, – зауважила лікарка. ❗️Тому експертка наголосила на тому, що слід пам’ятати: коронавірус ніде не дівся. Ви можете бути інфікованим навіть без симптомів, але заразити людину з групи ризику, для якої COVID-19 може стати смертельним. “Продовжуйте дотримуватися важливих правил: соціальна дистанція, миття рук, маска. Навіть коли ви в масці, дотримуйтеся дистанції щонайменше 2 метри з іншими, часто й ретельно мийте руки.
25 серпня 2020, 14:16

Чи можна вакцинувати дітей і дорослих під час пандемії COVID

Чи можна вакцинувати дітей і дорослих під час пандемії COVID 📍Відповідає Катерина Булавінова, медичний експерт Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, лікар за спеціалізаціями «Педіатрія», «Дитячі інфекції», «Дитяча імунологія» та «Сімейна медицина». Вакцинуватися під час пандемії COVID-19 не лише можна, а й потрібно. Призупинення вакцинації загрожує спалахами інших інфекційних хвороб. ВООЗ та Центри з контролю за захворюваннями США (CDC) не рекомендують скасовувати щеплення під час COVID-19. Що можуть зробити медичні заклади: 🔺повністю розділити потоки пацієнтів, щоб ті, хто приходить на вакцинацію, не перетиналися з хворими (різний час, різні дні, окремий вхід до медичного закладу, окреме місце очікування, окрема будівля - залежно від закладу); 🔺проводити вакцинацію за індивідуальним записом; 🔺поєднувати вакцинацію з іншими медичними процедурами…
25 серпня 2020, 14:13

Які основні ознаки туберкульозу, як його уникнути?

Які основні ознаки туберкульозу, як його уникнути? 📍Відповідає Юлія Олегівна Летц, дитячий фтизіатр та дитячий пульмонолог, головний спеціаліст-експерт з дитячої фтизіатрії ДОЗ ЛОДА, кандидат медичних наук. “Основними ознаками туберкульозу є кашель або покашлювання понад два тижні, погане самопочуття, слабкість, утрата ваги, нічне потіння, тривалий субфібрилітет. Треба зауважити, що такий стан може тривати досить довго. Щоб уникнути туберкульозу, треба передусім дбати про себе, про свій імунітет, старатися вести здоровий спосіб життя і при появі згаданих вище симптомів не зволікати з візитом до лікаря. Вакцина від туберкульозу існує. Вакцинацію проводять вакциною БЦЖ на 3-5 добу після народження дитини, вона запобігає важким і генералізованим формам туберкульозу у дітей, через які вони можуть померти або залишитись інвалідами.