Анонси всіх дописів: Лікар рекомендує, первая страница.

Навигатор: 01 02 03
22 січня 2022, 13:35

Як правильно приймати антибіотики?

Як правильно приймати антибіотики? 📌 Керуйтеся виключно призначенням лікаря. Визначити бактеріальну природу хвороби можна тільки лабораторно, а приймаючи антибіотики “про всяк випадок” ми завдаємо шкоди здоров’ю і сприяємо антибіотикорезистентності. Так, більшість застуд включно з грипом не потребують антибіотиків, адже викликаються вірусами, на які ці препарати не діють. Нагадуємо, якщо у Вас немає діючої декларації з сімейним лікарем (терапевтом, педіатром), то запрошуємо в наш сучасний, один з кращих закладів України. У нас фахові лікарі, найкращі медсестри! Зв'яжіться з нами через будь-які канали комунікації (сайт, фейсбук, месенджери, вайбер-канал, інстаграм) для уточнення інформації. Ми працюємо для Вас! 📌 Якщо лікар уже призначив антибіотик, не можна самостійно змінювати дозу чи припиняти прийом препарату, якщо почали почуватися краще.
07 грудня 2020, 11:54

Що робити при перших симптомах COVID-19?

Що робити при перших симптомах COVID-19? Що робити, якщо з'явились симптоми COVID-19? Залишайтесь вдома на самоізоляції. Повідомте всіх, з ким мали близький контакт за декілька днів до появи симптомів. Подзвоніть своєму лікареві та опишіть симптоми. 📌Хто має право на консультацію сімейного лікаря у разі підозри на COVID-19 та відбір зразків для тестування? Пацієнт з декларацією звертається до свого сімейного лікаря. Пацієнт без декларації може звернутися до найближчого центру, який надає первинну медичну допомогу. 📌Чого не можна робити при амбулаторному лікуванні COVID-19? Не можна порушувати самоізоляцію або масковий режим, виходячи в громадські місця. Не потрібно робити КТ чи рентген відразу з появою перших симптомів захворювання. 📌Чи може пацієнт з COVID-19 обрати лікарню, куди його госпіталізують?
18 листопада 2020, 14:55

ХРОНІЧНЕ ОБСТРУКТИВНЕ ЗАХВОРЮВАННЯ ЛЕГЕНЬ

ХРОНІЧНЕ ОБСТРУКТИВНЕ ЗАХВОРЮВАННЯ ЛЕГЕНЬ ✅ Хронічне обструктивне захворювання легень, або ХОЗЛ, є загальною назвою групи хвороб дихальної системи. До лікаря варто звернутись, якщо спостерігається тривалий кашель протягом трьох та більше тижнів, а також задишка при фізичній активності. ✅ На первинній ланці сімейний лікар надасть пацієнту консультацію щодо профілактики ХОЗЛ та, зважаючи на стан здоров’я людини, випише е-направлення на консультацію до лікаря-пульмонолога. ✅ Діагностування ХОЗЛ здійснюється, зокрема, за допомогою бронхоспірометрії. За ПМГ ця процедура є безоплатною. За понад 7 місяців роботи Програми медичних гарантій створено 9 284 направлень на бронхоспірометрію та спірометрію з фізичним навантаженням. ✅ Оплата за лікування пацієнта з ХОЗЛ від держави відбувається за терапевтичним пакетом медичних послуг.
02 листопада 2020, 20:38

Інсульт: що потрібно знати пацієнту?!

Інсульт: що потрібно знати пацієнту?! Інсульт- хвороба, яка здатна суттєво зруйнувати здоров’я та плани на майбутнє людини. 📌На 51% поведінка та спосіб життя призводить до появи цього захворювання. І лише у 20% причиною може стати спадковість. Профілактикою інсульту - відмова від куріння, зловживання алкоголем, дотримання правил здорового харчування, фізичної активності, уникнення стресі.Також потрібно стежити за рівнем артеріального тиску та холестерину. 📌Один із симптомів інсульту - людина не може посміхнутися, при цьому зазвичай опускається кутик губ. 📌Людина не може нормально говорити: вимова нерозбірлива та плутана. 📌Людина не може підняти руки вгору або одна рука занадто слабка і не ворушиться. 📌Виникає слабкість чи оніміння в правій або лівій частині тулуба та кінцівках.
02 листопада 2020, 20:31

Чи можна отримати Доступні ліки у селі?

Чи можна отримати Доступні ліки у селі? 📌 Пацієнт може отримати “Доступні ліки” в будь-якому населеному пункті, де є аптека чи аптечний пункт, які беруть участь у програмі реімбурсації. Такі аптеки мають на дверях наліпку “Тут є “Доступні ліки”. 📌На сьогодні це - понад 8740 аптек та аптечних пунктів по всій країні. Понад 1500 з них розташовані у селах та селищах міського типу. 📌Майже 480 тис. українців, які мешкають в селах та смт, отримують “Доступні ліки”, з них 2768 пацієнтів вперше приєднались до програми за останній тиждень. 📌Знайти найближчу аптеку можна на електронній мапі НСЗУ https://bit.ly/3eKd86S або ж, зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за безоплатним номером 16-77. 📌Якщо у вашому селі немає аптеки з “Доступними ліками”, їх можливо отримати у будь-якій іншій, що розташована у найближчому селищі або місті.
26 жовтня 2020, 09:57

Без болю про знеболення

Без болю про знеболення 📌Опіоїдні анальгетики є житєво необхідними при лікуванні сильного больового синдрому та наданні паліативної допомоги. Вони мають доведену ефективність та, при правильному призначенні, здатні покращити якість та тривалість життя пацієнта. 📌Призначити та виписати рецепт на опіоїдні анальгетики може не тільки вузький фахівець, наприклад, онколог, а й сімейний лікар. 📌Лікар виписує рецепт на наркотичні (психотропні) лікарські засоби в чистому вигляді або в суміші з індиферентними речовинами на спеціальному рецептурному бланку форми №3 (ф-3). Такий бланк виготовляється на папері рожевого кольору розміром 75 × 120 мм, має наскрізну нумерацію. 📌Рецепт ф-3 дійсний протягом 10 днів з дня виписування. Хворим із затяжними і хронічними захворюваннями лікар може виписати рецепт…
20 жовтня 2020, 10:04

Як правильно вимірювати тиск?!

Як правильно вимірювати тиск?! 📌За пів години до вимірювання тиску не можна - курити, вживати каву та інші напої, які містять кофеїн, пити алкоголь, виконувати інтенсивні фізичні вправи. 📌Вимірюйте тиск в затишку, після 5 хвилин відпочинку. Для цього необхідно сісти та спертись на спинку стільця, обидві ноги тримати на підлозі. 📌Для вимірювання тиску потрібно використовувати манжетку відповідного розміру: для більшості людей підходить стандартна (ширина -12-13 см, і довжина - 35 см). 📌Манжетка має бути розміщена на плечі на рівні серця, на 2-3 см вище ліктьового згину, руки мають вільно лежати на столі. 📌Виміряйте тиск щонайменше двічі з інтервалом в одну хвилину та розрахуйте середній показник. 📌Сежити за тиском потрібно всім, незалежно від віку.
16 жовтня 2020, 09:41

Вакцинація від грипу під час COVID-19

Вакцинація від грипу під час COVID-19 Розповідає Тетяна Балтян, заступниця начальника договірного відділу НСЗУ, сертифікована тренерка UNICEF Ukraine з питань вакцинації. 📌 І грипом, і коронавірусом можна заразитися одночасно. В такому разі існує ризик серйозного ураження легенів та складного перебігу хвороби. 📌Вакцина проти грипу не захистить вас від COVID-19 і не гарантує 100% захисту від грипу. Але вона значно зменшує ризик захворіти на грип. 📌Щеплення від грипу краще робити на початку сезону. Імунітет формується протягом двох-трьох тижнів. 📌Вакцинуватися потрібно усім, а особливо тим, хто ризикує постраждати від наслідків - вагітні жінки на будь-якому місяці вагітності, діти до 5 років, літні люди 65+, люди з хронічними порушеннями здоров’я, медичні працівники.
05 жовтня 2020, 11:29

Чи потрібно робити КТ з симптомами ГРВІ ?!

Чи потрібно робити КТ з симптомами ГРВІ ?! Чимало пацієнтів з симптомами ГРВІ, ймовірною або підтвердженою коронавірусною інфекцією, які лікуються вдома, вимагають від свого сімейного лікаря направлення на комп‘ютерну томографію. Чи потрібно відразу робити КТ, розповідає сімейна лікарка Дарина Дмитрієвська. 📌COVID-19 лікують як звичайне ГРВІ, коли людина знаходиться вдома. Рекомендації лікарів звичні аж до банальностей: багато рідини і сон. Тому пацієнтам, коли їх турбує власне здоров'я, може здатися, ніби фахівець несерйозно поставився до його стану і не призначив КТ. 📌Навіть якщо пацієнт зробить КТ, яке виявить запалення, лікування все одно лишається симптоматичним, плюс відпочинок та щедре пиття. Адже сама по собі наявність запалення в легенях не є прямим показанням до госпіталізації чи зміни тактики лікування, якщо людина не має погіршення стану.
22 вересня 2020, 13:57

Як уникнути осінньої депресії

Як уникнути осінньої депресії 📌З приходом осені в багатьох людей падає настрій, вони починають почуватися гірше емоційно та фізично. Цей стан часто називають осінньою депресією, а в медицині він має назву сезонний афективний розлад. 📌Поради щодо профілактики: 1. Навіть у похмурі дні намагайтеся перебувати на вулиці впродовж кількох годин, особливо в першій половині дня, відкривайте штори, сидіть якомога ближче до вікон вдома та в офісі. 2. Часто гуляйте в парку, обідайте на терасі чи просто сидіть на лавці. 3. Займайтеся спортом – фізична активність допомагає зняти стрес, підвищити настрій та почуватися краще. 4. Спіть достатньо, їжте здорову їжу, не шукайте полегшення в алкоголі. 5. Спілкуйтеся з людьми, поряд із якими вам добре.
Навигатор: 01 02 03