Анонси всіх дописів: Як все працює, первая страница.

Навигатор: 01 02
21 лютого 2022, 18:08

Оформлення електронного лікарняного дистанційно

Оформлення електронного лікарняного дистанційно Лікар може оформити е-лікарняний, опитавши пацієнта по телефону. Це дозволяє зробити наказ Міністерства охорони здоров’я № 233 ( https://bit.ly/34AjgzF ). Це можливо в таких ситуаціях: 📌У пацієнта є симптоми COVID-19, грипу або іншої гострої респіраторної інфекції. 📌Пацієнт перебуває на обсервації або самоізоляції через COVID-19. В обох випадках лікарняний відкривається на 5 днів. Його можна продовжити, якщо тимчасова непрацездатність пацієнта триває більше. Але для цього пацієнту необхідно прийти на огляд до лікаря особисто. 📌У всіх інших випадках листок непрацездатності відкривається лише під час особистого візиту до лікаря. Чи означає перехід на електронні лікарняні, що лікар може відкрити листок непрацездатності дистанційно? З таким питанням часто звертаються в коментарях.
05 січня 2022, 11:52

Лікар у відпустці. Всьо пропало???

Лікар у відпустці. Всьо пропало??? Якщо ви зібралися до сімейного лікаря і раптом виявилося, що він у відпустці – без паніки. Розповідаємо, як усе працює. 📌На час відпустки вашого лікаря амбулаторія чи медичний центр зобов’язані призначити йому заміну. Саме так і відбувається в Білопільській первинці. Завжди є лікар, що заміняє тимчасово відсутнього колегу. Завжди! ❗️Важливо: е-рецепт на доступні ліки може виписати лише той лікар, з яким у вас декларація. Тому не відкладайте отримання нового рецепта до останнього. Нагадуємо, що е-рецепт видається: ➡️не раніше ніж за 7 днів, якщо в попередньому е-рецепті курс лікування було встановлено на термін від 21 дня та більше; ➡️за 3 дні, якщо такий строк є меншим за 21 день.
22 грудня 2021, 14:04

Спілкування з лікарем під час свят

Спілкування з лікарем під час свят Навіть під час свят і довгих вихідних лікарні та лікарі продовжують працювати для своїх пацієнтів. Пропонуємо кілька порад, які допоможуть зробити звернення до медпрацівників максимально ефективним. 🟩Якщо у вас хронічне захворювання, через яке потрібно звернутися до лікаря під час зимових свят, узгодьте візит заздалегідь та запишіться на прийом. Лікар може взяти відпустку чи вихідний, а попередня домовленість допоможе уникнути несподіванок. Загальний call-центр (за необхідності буде здійснено переадресацію на телефон потрібного лікаря) для запису на прийом: Водафон 050-35-85-088 Київстар 067-93-26-976 🟩Якщо ви не плануєте йти до лікаря, але потребуєте дистанційної консультації, то є два шляхи. По-перше, можна домовитися з лікарем, що ви подзвоните на робочий телефон — так він зможе підготуватися до консультації за потреби.
20 грудня 2021, 14:30

В Білопільській первинці Е-рецепт можна отримати по телефону

В Білопільській первинці Е-рецепт можна отримати по телефону За електронним рецептом на “Доступні ліки” не завжди потрібно йти до свого сімейного лікаря, з яким ви уклали декларацію. Е-рецепт можна отримати по телефону. Але - у разі наявності хронічного чи затяжного захворювання, або необхідності продовження лікування за попередньо встановленим діагнозом та схемою лікування. Нагадуємо як отримати е-рецепт по телефону. 🔹 Завчасно узгодьте з вашим терапевтом, сімейним лікарем чи педіатром алгоритм дій. Наприклад, дізнайтесь, на який номер та коли телефонувати. Уточніть, чи потрібно записуватись на прийом, подзвонивши в реєстратуру, щоб зарезервувати час, який витратить лікар на створення е-рецепта в електронній системі охорони здоров’я. 🔹 Контролюйте кількість лікарського засобу, який залишився і не чекайте до останнього, щоб отримати новий рецепт.
17 грудня 2021, 14:06

Виклики лікаря додому до пацієнта

Виклики лікаря додому до пацієнта Чи зобов'язаний сімейний лікар приїжджати на виклик додому? З таким питанням часто звертаються підписники. Розповідаємо 🩺 ➡️У Порядку надання первинної медичної допомоги, затвердженому МОЗ ( https://bit.ly/3dCNVgx ), зазначається, що первинна медична допомога надається під час особистого прийому пацієнта в медичному закладі. ➡️Лікар може виїхати до пацієнта додому, але не зобов’язаний це робити лише тому, що пацієнту далеко їхати чи він не має коштів на проїзд. ➡️Крім того, лікар може надати консультацію телефоном чи за допомогою відеозв’язку. Знову ж таки, якщо вирішить, що це доцільно. Про правила дзвінків і повідомлень на особистий номер лікаря ми розповідали тут: http://cpmd.info/blog/index_post_1636715197.htm. ❗️Наголошуємо, що у невідкладному стані слід дзвонити не сімейному лікарю, а на 103. Також рекомендуємо почитати, що входить у список безоплатних медичних послуг у сімейного лікаря: https://bit.ly/3Gz9Fq9.
12 листопада 2021, 14:06

Бережи лікаря!!!

Бережи лікаря!!! 📌За останні три місяці мільйон українців вперше обрали лікаря первинки. 📌Тому НСЗУ закликає звертатися до свого лікаря з питаннями, які стосуються безпосередньо здоров’я та лікування, і не турбувати загальними питаннями, на які може відповісти будь-який адміністративний працівник лікарні, оператор контакт-центру чи сайт органів влади. 📌Із чим може допомогти сімейний лікар: скарги на раптове погіршення здоров’я (за винятком екстрених випадків — тоді слід телефонувати 103); лікування легкої та середньої тяжкості форм COVID-19; спостереження за хронічною хворобою; питання вакцинації; консультації щодо профілактики інфекційних та неінфекційних хвороб; призначення ліків та виписування електронних рецептів на “Доступні ліки”; призначення обстежень чи консультацій іншого лікаря при необхідності. 📌За довідковою інформацією радимо звертатися до реєстратури центру надання первинної медичної допомоги, на офіційні сторінки та контакт-центри органів державної влади.
28 вересня 2021, 10:29

Інсуліни з 1 жовтня. Продовження

Інсуліни з 1 жовтня. Продовження 📌Едокринолог - це лікар, який проводить діагностику, профілактику і лікування патологій ендокринної системи. Він лікує захворювання щитовидної залози, цукровий та нецукровий діабет тощо. 📌З 1 жовтня безоплатні ліки та інсулін для пацієнтів із нецукровим та цукровим діабетом можна отримати лише за електронним рецептом. На основі плану лікування, внесеного ендокринологом в електронну систему охорони здоров’я. 📌Консультація та огляд ендокринолога безоплатні у будь-якій поліклініці, яка має договір із НСЗУ за пакетом амбулаторної допомоги. Знайти такі лікарні допоможе дашборд https://nszu.gov.ua/e-data/dashboard/pmg-contracts. Оберіть у фільтрі “Напрям” назву “Амбулаторні послуги загального профілю”. 📌Для первинної консультації у ендокринолога потрібно електронне направлення сімейного лікаря, терапевта чи педіатра. Для пацієнтів із встановленими хронічними захворюваннями звернення до свого ендокринолога можливе без направлення.
24 вересня 2021, 10:35

Інсуліни з 1 жовтня. Що відомо?

Інсуліни з 1 жовтня. Що відомо? 📌З 1 жовтня рецепт на препарати інсуліну стає електронним. За е-рецептом пацієнт отримує інсулін або безоплатно, або з невеликою доплатою. Електронний рецепт дійсний на всій території України. 📌Перший електронний рецепт на інсулін виписує виключно лікар-ендокринолог, який приймає амбулаторно. Ендокринолог робить це на основі складеного плану лікування, який обов’язково внесено до електронної системи охорони здоров’я. 📌Повторний рецепт зможе також виписати і сімейний лікар, терапевт чи педіатр. Але не будь-який, а той, з яким пацієнт уклав декларацію. Хто ще не має декларації з лікарями Білопільської первинки, запрошуємо для підписання декларації! Набирають пацієнтів Вамуш Олена Іванівна - терапевт, Бабенко Наталія Яківна - сімейний лікар, Бєлікова Ірина Олександрівна - сімейний лікар, Зінов'єва Любов Кузьмівна - педіатр 📌До кого звертатись за повторним рецептом, пацієнт обирає самостійно.
20 вересня 2021, 11:38

Безкоштовні ліки для пацієнтів з розладами психіки

Безкоштовні ліки для пацієнтів з розладами психіки 📌З 1 жовтня НСЗУ розширює програму відшкодування лікарських засобів за програмою “Доступні ліки” новим напрямом. Це препарати для пацієнтів із розладами психіки та поведінки. Йдеться про такі захворювання як епілепсія, шизофренія, ПТСР, депресія, афективні та невротичні розлади. 📌Щоб отримувати препарати за програмою “Доступні ліки”, необхідний електронний рецепт. Його зможе виписати невролог або психіатр. 📌Щоб з 1 жовтня мати змогу користуватись програмою “Доступні ліки” пацієнтам із розладами психіки та поведінки потрібно найближчим часом відвідати свого лікуючого лікаря, щоб лікар створив індивідуальний план лікування і вніс його в електронну систему охорони здоров’я. 📌Вартість препаратів аптеці відшкодує НСЗУ. Такий механізм відшкодування вже успішно працює понад два з половиною роки щодо ліків для пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою та діабетом ІІ типу.
28 липня 2021, 17:48

Новини для пацієнтів, що потребують інсулінів

Новини для пацієнтів, що потребують інсулінів Уряд прийняв рішення, що програму забезпечення інсулінами буде адмініструвати Національна служба здоров'я з 1 жовтня 2021 році. Кабінет міністрів ухвалив постанову "Про реімбурсацію лікарських засобів за Програмою державних гарантій медичного обслуговування населення". На 3 місяців 2021 року (з жовтня по грудень) на програму виділено 660 млн грн. Цього достатньо, щоби забезпечити всіх пацієнтів інсуліном безоплатно - за умови запровадження та дотримання певних чітких правил. У цій постанові Міністерство охорони здоров’я та НСЗУ запропонували певні зміни до категоризації (тобто визначення груп) пацієнтів, які можуть отримати інсуліни. Залежно від того, до якої групи належить пацієнт, він має право на певний вид інсуліну та форму його відпуску.
Навигатор: 01 02