Анонси всіх дописів: Боротьба з пандемією, третья страница.

Навигатор: 01 02 03 04
05 червня 2020, 06:40

Поточна ситуація щодо спалаху інфекції на Білопільщині

Поточна ситуація щодо спалаху інфекції на Білопільщині Шановні друзі! По перше, давайте зберігати спокій в цій непростій ситуації навколо спалаху коронавірусною інфекцією. Так, дійсно, за минулу добу додалося ще 9 підтверджених випадки. Всі вони є безсимптомними носіями інфекції. І навіть в цій ситуації є деякий привід для деякого оптимізму, якщо можна так казати. Зараз поясню: Ці носії інфекції виявлені та ізольовані. Тобто, надалі вони не будуть заражати інших людей. У всьому світі діє основне правило – головний метод боротьби з подібними інфекціями: виявляти (читай, тестувати) та ізолювати Чим більше виявлено і ізольовано, тим ближче до закінчення епідемії Медичні працівники забезпечені засобами індивідуального захисту. В достатній кількості є дез. засоби та антисептики.
22 травня 2020, 11:37

Інформація щодо епідемії

Інформація щодо епідемії У багатьох заражених COVID-19 є лише незначні симптоми ГРВІ. Особливо це характерно для ранніх стадій захворювання. Новим коронавірусом можна заразитися від людини, яка має лише незначний кашель, а в іншому не відчуває себе хворою. Згідно з інформацією World Health Organization (WHO), основним механізмом передачі нової коронавірусної інфекції є краплинний. Тобто через краплі, які виділяються із дихальних шляхів інфікованої людини. Наразі відомо, що є можливість зараження COV ID-19 від людини з безсимптомним перебігом хвороби. Тривають дослідження щодо поширеності таких випадків.
12 травня 2020, 09:03

Трохи про безпеку при виході з карантину

Трохи про безпеку при виході з карантину Українці готуються поступово виходити з карантину. Основні правила безпеки, які наразі дорівнюють новим стандартам життя: ✅ Регулярно і ретельно мийте руки з милом або обробляйте їх антисептиком. ✅ Відвідуючи парки та інші зони відпочинку та дозвілля, уникайте великого скупчення людей. ✅ Не забувайте про етикет кашляння або чхання. ✅ Безпечне відвідування салонів краси. Як вплинути на власну безпеку під час візиту до перукаря? Вимийте волосся вдома, одягніть таку маску, яка фіксується саме за вухами, щоб не довелося її знімати. Порадьте рідним, які перебувають у зоні ризику, записуватись у салон краси на 9.00 або 10.00 - відразу з відкриттям закладу. Залишайтеся сумлінними - залишайтеся здоровими.
08 травня 2020, 09:54

Просте нагадування

Просте нагадування З 11 травня почнеться послаблення карантину. Але вірогідність того, що COVID-19 зникне найближчими тижнями - низька. Нагадаємо, як поширюється інфекція, щоб ви не забували дбати про власну безпеку та безпеку найвразливіших. ✅ Поширення від людини до людини • Між людьми, які перебувають у тісному контакті один з одним (на відстані півтора метри). • Повітряно-крапельним шляхом, коли інфікована людина кашляє, чхає або розмовляє. Ці краплі можуть потрапляти в рот або ніс людей, які знаходяться поруч, або в легені при вдиханні. • Деякі останні дослідження показують, що COVID-19 може поширюватися людьми, які не мають жодних симптомів захворювання. ✅ Існує можливість інфікування COVID-19, торкнувшись поверхні з вірусом, а потім - через торкання власного рота, носа чи, можливо, очей.
04 травня 2020, 10:17

Інформація щодо хворих на коронавірус по кожному місту, селу

Інформація щодо хворих на коронавірус по кожному місту, селу Дашборд НСЗУ “Моніторинг ситуації із кількістю підозр і підтверджених випадків захворювання на COVID-19 в Україні” доповнено новою інформацією. На розповсюдження коронавірусу легко подивитись не лише у розрізі областей України, а й усіх населених пунктів. Дізнатись про кількість пацієнтів з підтвердженими випадками можна навіть у маленьких селах. Крім того, на дашборді є інформація: 📌 стосовно кількості осіб з підозрою на коронавірус, госпіталізованих та відправлених на самоізоляцію, кількість підтверджених та летальних випадків, а також випадки одужання 📌 динаміка виникнення підозр та підтверджених випадків за областями 📌 розподіл осіб з підозрою або підтвердженим випадком за віком, статтю та супутніми захворюваннями Оновлення відбуваються щоденно, орієнтовно о 10 ранку.
28 квітня 2020, 12:59

Оперативна ситуація щодо роботи первинки в умовах карантину

Оперативна ситуація щодо роботи первинки в умовах карантину Оперативна ситуація щодо роботи первинки в умовах карантину та боротьби з епідемією Станом на сьогодні ані підозр на захворювання коронавірусом covid-19, ані підтверджених випадків серед нашіх пацієнтів немає. Ми продовжуємо працювати в більшості випадків дистанційно. Тобто, при перших проявах якоїсь хвороби необхідно спочатку зателефонувати лікарю первинної ланки, з яким заключена декларація. І саме лікар вирішить, чи потрібно йти на прийом, чи, навпаки, лікар Вас огляне вдома, чи порадить що робити при тій чи іншій ситуації. Для зручності зв’язку з лікарями та для вирішення більшості організаційних питань у штатному режимі розпочав роботу CALL-центр у нашому закладі (див. http://cpmd.info/blog/index_post_1587639675.htm ) Нагадую номери телефону нашого CALL-центру: Водафон 050-35-85-088, Київстар 067-93-26-976 На перший час наші медпрацівники забезпечені засобами індивідуального захисту Також забезпечені всі наші заклади дез.
24 квітня 2020, 08:15

Права пацієнта під час пандемії

Права пацієнта під час пандемії Під час пандемії загострюється питання права пацієнта на таємницю про стан здоров’я. Її порушення може призвести до кримінальної відповідальності. 📌 До медичної таємниці відноситься: - факт звернення людини до лікувального закладу за медичною допомогою; - стан здоров'я; - діагноз; - обставини, що передували захворюванню або спровокували його; - функціональні особливості організму; - шкідливі звички; - особливості психіки; - майновий стан; - інші відомості, отримані при медичному обстеженні - інформація про сімейне, інтимне життя людини, =про стан здоров'я родичів, близьких. 📌 Лікарська таємниця та пацієнт з COVID-19 Медичні працівники зобов’язані інформувати про поширення інфекційних хвороб. Але стан здоров'я пацієнта є конфіденційною інформацією і бути доступною лише без особистих даних пацієнта.
15 квітня 2020, 08:40

Як користуватися маской? Всі в курсі?

Як користуватися маской? Всі в курсі? Правила одягання-знімання ЗІЗ: - маску та рукавички одягати тільки чистими руками. Спочатку потрібно вдягнутись для виходу на вулицю, помити руки, вдягти маску та рукавички; - вдягаючи маску, переконайтесь, що правильна сторона спрямована назовні (кольорова сторона). Одягайте маску, так щоб вона максимально щільно закривала рот і ніс; - маску та респіратор потрібно одягати та знімати, тримаючи за шнурочки. І ні в якому разі не можна торкатись зовнішньої/внутрішньої поверхні. ✅ Одноразову маску треба викинути після зняття. Повторне її використання не має сенсу. ✅ Маски та респіратори не слід носити дітям до 2-х років, та будь-кому, хто має проблеми з диханням або перебуває у непритомному стані, недієздатний або іншим чином не може зняти маску без допомоги.
14 квітня 2020, 13:59

Знову про самоізоляцію. Основні правила

Знову про самоізоляцію. Основні правила Правила самоізоляції Регулярно провітрюйте приміщення. Бажано, щоб хворого доглядала одна людина, яка не належить до групи ризику щодо появи ускладнень. Члени домогосподарства мають перебувати в окремій кімнаті чи триматися на відстані не менше 1 м від пацієнта. Винятком є матері, що годують грудьми. Вони повинні носити медичну маску, коли перебувають поряд із дитиною, і перед контактом мити руки теплою водою з милом 20–40 секунд. Варто обмежити рух місцями спільного користування. Людина, яка доглядає, має носити медичну маску, коли перебуває в одній кімнаті з пацієнтом. Мийте руки після будь-яких контактів із пацієнтом чи його найближчим оточенням. Після миття рук з милом витирати їх варто одноразовими паперовими рушниками.
14 квітня 2020, 08:12

Чи потрібна маска в громадських місцях?

Чи потрібна маска в громадських місцях? Згідно з постановою Кабміну, в громадських місцях потрібно перебувати у засобах індивідуального захисту - ЗІЗ. ✅ Від чого захищають ЗІЗ? Людина може бути носієм вірусу і не знати цього. ЗІЗ захистить від можливого зараження. Під ЗІЗ розуміємо і звичайну хірургічну маску, і респіратор. Саморобні маски з тканини не захищають від вірусу. ✅ Що рекомендують міжнародні організації? Ситуація кожного дня змінюється, єдиного алгоритму немає. 📌 CDC (Центр з контролю та профілактики захворювань США) рекомендує носити тканинні покриття для обличчя в громадських місцях. Тканинні покриття не є хірургічними масками або респіраторами N-95. Останні - це критичні запаси, які повинні залишатися для медичних працівників. 📌 ВООЗ рекомендує одягати маски тим, хто кашляє або чхає.
Навигатор: 01 02 03 04