Анонси всіх дописів: Боротьба з пандемією, третья страница.

Навигатор: 01 02 03 04
08 травня 2020, 09:54

Просте нагадування

Просте нагадування З 11 травня почнеться послаблення карантину. Але вірогідність того, що COVID-19 зникне найближчими тижнями - низька. Нагадаємо, як поширюється інфекція, щоб ви не забували дбати про власну безпеку та безпеку найвразливіших. ✅ Поширення від людини до людини • Між людьми, які перебувають у тісному контакті один з одним (на відстані півтора метри). • Повітряно-крапельним шляхом, коли інфікована людина кашляє, чхає або розмовляє. Ці краплі можуть потрапляти в рот або ніс людей, які знаходяться поруч, або в легені при вдиханні. • Деякі останні дослідження показують, що COVID-19 може поширюватися людьми, які не мають жодних симптомів захворювання. ✅ Існує можливість інфікування COVID-19, торкнувшись поверхні з вірусом, а потім - через торкання власного рота, носа чи, можливо, очей.
04 травня 2020, 10:17

Інформація щодо хворих на коронавірус по кожному місту, селу

Інформація щодо хворих на коронавірус по кожному місту, селу Дашборд НСЗУ “Моніторинг ситуації із кількістю підозр і підтверджених випадків захворювання на COVID-19 в Україні” доповнено новою інформацією. На розповсюдження коронавірусу легко подивитись не лише у розрізі областей України, а й усіх населених пунктів. Дізнатись про кількість пацієнтів з підтвердженими випадками можна навіть у маленьких селах. Крім того, на дашборді є інформація: 📌 стосовно кількості осіб з підозрою на коронавірус, госпіталізованих та відправлених на самоізоляцію, кількість підтверджених та летальних випадків, а також випадки одужання 📌 динаміка виникнення підозр та підтверджених випадків за областями 📌 розподіл осіб з підозрою або підтвердженим випадком за віком, статтю та супутніми захворюваннями Оновлення відбуваються щоденно, орієнтовно о 10 ранку.
28 квітня 2020, 12:59

Оперативна ситуація щодо роботи первинки в умовах карантину

Оперативна ситуація щодо роботи первинки в умовах карантину Оперативна ситуація щодо роботи первинки в умовах карантину та боротьби з епідемією Станом на сьогодні ані підозр на захворювання коронавірусом covid-19, ані підтверджених випадків серед нашіх пацієнтів немає. Ми продовжуємо працювати в більшості випадків дистанційно. Тобто, при перших проявах якоїсь хвороби необхідно спочатку зателефонувати лікарю первинної ланки, з яким заключена декларація. І саме лікар вирішить, чи потрібно йти на прийом, чи, навпаки, лікар Вас огляне вдома, чи порадить що робити при тій чи іншій ситуації. Для зручності зв’язку з лікарями та для вирішення більшості організаційних питань у штатному режимі розпочав роботу CALL-центр у нашому закладі (див. http://cpmd.info/blog/index_post_1587639675.htm ) Нагадую номери телефону нашого CALL-центру: Водафон 050-35-85-088, Київстар 067-93-26-976 На перший час наші медпрацівники забезпечені засобами індивідуального захисту Також забезпечені всі наші заклади дез.
24 квітня 2020, 08:15

Права пацієнта під час пандемії

Права пацієнта під час пандемії Під час пандемії загострюється питання права пацієнта на таємницю про стан здоров’я. Її порушення може призвести до кримінальної відповідальності. 📌 До медичної таємниці відноситься: - факт звернення людини до лікувального закладу за медичною допомогою; - стан здоров'я; - діагноз; - обставини, що передували захворюванню або спровокували його; - функціональні особливості організму; - шкідливі звички; - особливості психіки; - майновий стан; - інші відомості, отримані при медичному обстеженні - інформація про сімейне, інтимне життя людини, =про стан здоров'я родичів, близьких. 📌 Лікарська таємниця та пацієнт з COVID-19 Медичні працівники зобов’язані інформувати про поширення інфекційних хвороб. Але стан здоров'я пацієнта є конфіденційною інформацією і бути доступною лише без особистих даних пацієнта.
15 квітня 2020, 08:40

Як користуватися маской? Всі в курсі?

Як користуватися маской? Всі в курсі? Правила одягання-знімання ЗІЗ: - маску та рукавички одягати тільки чистими руками. Спочатку потрібно вдягнутись для виходу на вулицю, помити руки, вдягти маску та рукавички; - вдягаючи маску, переконайтесь, що правильна сторона спрямована назовні (кольорова сторона). Одягайте маску, так щоб вона максимально щільно закривала рот і ніс; - маску та респіратор потрібно одягати та знімати, тримаючи за шнурочки. І ні в якому разі не можна торкатись зовнішньої/внутрішньої поверхні. ✅ Одноразову маску треба викинути після зняття. Повторне її використання не має сенсу. ✅ Маски та респіратори не слід носити дітям до 2-х років, та будь-кому, хто має проблеми з диханням або перебуває у непритомному стані, недієздатний або іншим чином не може зняти маску без допомоги.
14 квітня 2020, 13:59

Знову про самоізоляцію. Основні правила

Знову про самоізоляцію. Основні правила Правила самоізоляції Регулярно провітрюйте приміщення. Бажано, щоб хворого доглядала одна людина, яка не належить до групи ризику щодо появи ускладнень. Члени домогосподарства мають перебувати в окремій кімнаті чи триматися на відстані не менше 1 м від пацієнта. Винятком є матері, що годують грудьми. Вони повинні носити медичну маску, коли перебувають поряд із дитиною, і перед контактом мити руки теплою водою з милом 20–40 секунд. Варто обмежити рух місцями спільного користування. Людина, яка доглядає, має носити медичну маску, коли перебуває в одній кімнаті з пацієнтом. Мийте руки після будь-яких контактів із пацієнтом чи його найближчим оточенням. Після миття рук з милом витирати їх варто одноразовими паперовими рушниками.
14 квітня 2020, 08:12

Чи потрібна маска в громадських місцях?

Чи потрібна маска в громадських місцях? Згідно з постановою Кабміну, в громадських місцях потрібно перебувати у засобах індивідуального захисту - ЗІЗ. ✅ Від чого захищають ЗІЗ? Людина може бути носієм вірусу і не знати цього. ЗІЗ захистить від можливого зараження. Під ЗІЗ розуміємо і звичайну хірургічну маску, і респіратор. Саморобні маски з тканини не захищають від вірусу. ✅ Що рекомендують міжнародні організації? Ситуація кожного дня змінюється, єдиного алгоритму немає. 📌 CDC (Центр з контролю та профілактики захворювань США) рекомендує носити тканинні покриття для обличчя в громадських місцях. Тканинні покриття не є хірургічними масками або респіраторами N-95. Останні - це критичні запаси, які повинні залишатися для медичних працівників. 📌 ВООЗ рекомендує одягати маски тим, хто кашляє або чхає.
09 квітня 2020, 10:42

Поточна ситуація на Білопільщині

Поточна ситуація на Білопільщині Продовжую публікацію оперативної ситуації на Білопільщині щодо боротьби з коронавірусом COViD-19 (первинка): Станом на зараз нових захворювань чи підозр на захворювання немає. За рахунок благодійного рахунку (вибачте за тавтологію) було придбано респіратори (ffp3) для захисту медичних працівників закладу. Нарешті з Кролевця прийшли довгоочікувані спеціальні вірусологічні костюми для захисту медичних працівників від інфекції За кошти, що виділила районна рада на боротьбу з коронавірусом було закуплено ще дез. засоби та дез. інфектанти А тепер невеликий ліричний відступ. Завдяки ажіотажному попиту зараз майже неможливо навіть за наявності коштів придбати у достатній кількості дез. засоби, засоби індивідуального захисту для медичних працівників. Не у повній мірі, але ми потроху створюємо запаси засобів індивідуального захисту для медичних працівників.
06 квітня 2020, 13:04

Поточна ситуація на території обслуговування

Поточна ситуація на території обслуговування Починаю інформувати про поточну інформацію щодо захворюваності на нашій території на коронавірус. Отже, станом на зараз, на території обслуговування Білопільської первинки: Жодного підтвердженого випадку захворюваності на covid-19 немає За весь період захворюваності 2 осіб були з підозрами на цю хворобу, але лабораторно не підтвердилися. У нас є в наявності швидкі тести (50) для експрес-визначення попердньої підозри на захворювання (і 100 тестів у ЦРЛ). Але ці тести у досить значному відсотку можуть давати як хибно-позитивні, так і хибно-негативні результати. І ці тести не є специфічні саме для covid-19, вони можуть зреагувати й на захворювання іншими типами коронавірусу. Тобто, якщо людина перехворіла на інший тип коронавірусу, наприклад, у вересні минулого року, то результат тестування буде позитивний.
18 березня 2020, 16:10

Один вдома. Як себе поводити при самоізоляції

Один вдома. Як себе поводити при самоізоляції Рекомендації для осіб, з підозрою або хворими на COVID-19, які перебувають вдома на самоізоляції   Залишайтеся вдома за винятком необхідності медичної допомоги. Ви повинні обмежувати діяльність поза своїм будинком/квартирою, за винятком отримання медичної допомоги. Не ходіть на роботу, до школи чи громадські приміщення. Не користуйтесь громадським транспортом або таксі. Відокремте себе від інших людей і тварин у своєму будинку/квартирі Люди : Наскільки це можливо, ви повинні залишитися в окремій кімнаті і витримувати дистанцію більше 2 метрів від інших членів сім’ї і/або сусідів у вашому домі. Також слід використовувати окремий санвузол, якщо він є. Особливо уважно дотримуйтесь цих положень якщо у вашій сім’ї є особи, які віднесені до групи ризику (літній вік, наявність хронічних захворювань: серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, захворювання легень тощо).
Навигатор: 01 02 03 04