Анонси всіх дописів: Інформація головного лікаря, пятая страница.

Навигатор: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10
28 вересня 2020, 14:04

Доступні ліки

Доступні ліки На саийті НСЗУ https://nszu.gov.ua відкриийте розділ “Доступні ліки” і наийдіть дашборд “Електронна карта аптек-учасниць програми реімбурсації лікарських засобів (“Доступні ліки”)”. Оберіть на дашборді першиий розділ “Електронна карта місць відпуску е-рецептів. Цеий розділ показує аптеки, які уклали договори із НСЗУ та відпускають ліки за електронними рецептами. У фільтрах ліворуч оберіть область, зазначте тип населеного пункту або введіть в полі пошуку назву населеного пункту, якиий вас цікавить. У фільтрі “Є відпущені” оберіть “Так”. Відразу побачите на карті, а також вгорі справа сторінки кількість аптек, які вже погасили хоч один електронниий рецепт на “Доступні ліки”. Дивіться саме на число з позначкою “Місць відпуску ЛЗ за рецептами” вгорі справа сторінки.
24 вересня 2020, 14:18

Безоплатні для пацієнта операції - уже реальність!

Безоплатні для пацієнта операції - уже реальність! Зробити операцію безоплатно у державному медзакладі здавалося колись абсолютно нереальним. Фактично завжди треба було доплачувати кошти за анестезію, витратні матеріали чи просто перебування в стаціонарі. Часом це виливалося в чималу суму грошей. Але зі стартом трансформації системи охорони здоров’я на спеціалізованому рівні зробити операцію можна безоплатно. ⬇ Що має для цього зробити пацієнт? 1⃣ Отримати направлення електронне направлення від свого сімейного лікаря або лікуючого лікаря на проведення операції. Лише за направленням можна скористатися послугою безоплатно. 2⃣ Звернутися до обраного медзакладу, який має договір з НСЗУ Національна служба здоров'я України на проведення хірургічних операцій в стаціонарних умовах. Коли оберете заклад, в нього краще зателефонувати заздалегідь, аби дізнатися, чи роблять тут необхідне вам хірургічне втручання.
23 вересня 2020, 10:39

Медична допомога при пологах

Медична допомога при пологах 📌110 440 пацієнток отримали допомогу при пологах безоплатно за Програмою медичних гарантій у квітні-серпні. 📌Щоб отримати допомогу при пологах, пацієнтці потрібно приїхати до обраного акушерського стаціонару, або викликати «швидку», яка її туди доставить. Пологи з черговою акушерською бригадою є для пацієнтки безоплатними. Якщо ж вона хоче народжувати у конкретного лікаря, то лише в такому випадку в закладі може бути встановлена додаткова офіційна оплата, яку пацієнтка має внести до каси. В Програмі медичних гарантій-2021 НСЗУ пропонує: 📌залишити допомогу при пологах пріоритетним напрямком та збільшити тариф на її надання. Платити за підвищеним коефіцієнтом закладам, які можуть забезпечити надання комплексних послуг вагітній та новонародженому, тобто мають договір як на надання допомоги при пологах і медичної допомоги новонародженим.
21 вересня 2020, 13:47

Знову про електронні та паперові направлення

Знову про електронні та паперові направлення 📌В жодній лікарні, яка має контракт з НСЗУ, не мають права відмовити пацієнту у наданні послуги без паперового варіанту направлення. Головне, щоб пацієнт надав дійсний номер електронного направлення. 📌Попросити пацієнта надати роздрукований примірник електронного направлення в лікарні можуть. Наприклад для того, щоб швидше побачити необхідну інформацію.. Це актуально, якщо в лікарні раптом вимкнено електроенергію або у медичного працівника немає доступу до комп'ютера. 📌Роздрукований примірник електронного направлення та власне паперове направлення – не одне і те ж. Чи отримає пацієнт безоплатно послугу за паперовим направленням ми розповідали тут ➡️ https://bit.ly/2Rob37t. А тут ➡️ https://bit.ly/3hB1OeQ йдеться про те, як користуватися електронним направленням. Якщо пацієнту відмовляють у наданні послуги без роздрукованого варіанту е-направлення ми рекомендуємо: Звернутись до головного лікаря медзакладу.
16 вересня 2020, 11:28

Лімфома: що потрібно знати пацієнту?

Лімфома: що потрібно знати пацієнту? 📌Лімфома - це злоякісне пухлинне захворювання лімфатичної системи. Серед лімфом виділяють лімфогранулематоз (лімфому Ходжкіна) і всі інші види лімфом - неходжкінські лімфоми. 📌Згідно даних Центру медичної статистики МОЗ, в Україні у 2019 році було виявлено 3 454 випадки захворювань лімфатичної та кровотворної системи. З них такий діагноз поставили 274 дітям віком до 17 років. Раннє виявлення лімфоми та розпочате лікування збільшують шанси пацієнта на повне одужання. 📌У випадку підозри на лімфому, ваш лікар з яким укладено декларацію, випише направлення до медзакладу, в якому надають спеціалізовану медичну допомогу з діагностики та лікування онкологічних захворювань. 📌Окрім лікування в межах Програми медичних гарантій, пацієнт може безоплатно отримати ліки, що централізовано закуповуються https://bit.ly/2H2OiE7.
16 вересня 2020, 11:25

Де знайти інформацію про кількість декларацій?

Де знайти інформацію про кількість декларацій? 📌Понад 30 млн українців підписали декларації зі своїми лікарями та отримують медичну допомогу безоплатно. 📌Терапевти, сімейні лікарі та педіатри можуть ефективно обслуговувати певну кількість пацієнтів – 2000, 1800 та 900 відповідно. Лікарям рекомендується мати саме стільки декларацій, хоч їх може бути й більше. 📌На дешборді НСЗУ можна побачити, скільки декларацій має кожен лікар первинки. Для цього відкрийте електронну карту місць надання первинної медичної допомоги https://bit.ly/337640i, у полях ліворуч оберіть область, населений пункт та назву закладу. 📌Внизу праворуч є список усіх лікарів первинки, які приймають у закладі. Там також вказана кількість декларацій, які вже має цей лікар. Якщо навпроти прізвища стоїть галочка ✅, то лікар уже набрав оптимальну кількість пацієнтів, якщо стрілочка ⬆️ - ще ні.
11 вересня 2020, 11:14

Медична допомога при гострому мозковому інсульті

Медична допомога при гострому мозковому інсульті Майже 31 тисяча пацієнтів з інфарктом та інсультом отримали допомогу за Програмою медичних гарантій у квітні-липні. Інсульт – це раптове гостре порушення мозкового кровообігу, яке призводить до пошкодження головного мозку. Це одна з головних причин смертності та інвалідизацїі в Україні. Проте вчасна та кваліфікована медична допомога істотно знижує такий ризик. Саме тому медична допомога при інсульті входить до пріоритетних послуг Програми медичних гарантій. Послуга включає таке: 1️⃣ огляд пацієнта 2️⃣ КТ чи МРТ у межах терапевтичного вікна (60 хв з моменту госпіталізації) 3️⃣ анестезія 4️⃣ тромболітична терапія (при ішемічному інсульті) 5️⃣ моніторинг клінічних, біохімічних показників, рівня електролітів, лабораторних показників системи гемостазу, електрокардіограми 6️⃣ реабілітація в гострому періоді 192 медичні заклади уклали з НСЗУ угоди на надання допомоги при інсульті.
11 вересня 2020, 11:12

Програма. Доступні ліки

Програма. Доступні ліки 📌Програма «Доступні ліки», як і медичні послуги, не прив’язана до території чи місця проживання. Ліки можна отримати в будь-якій аптеці, яка бере участь у програмі реімбурсації. Такі аптеки мають на дверях наліпку "Тут є "Доступні ліки". 📌Знайти найближчу аптеку можна на електронній мапі НСЗУ https://bit.ly/3eKd86S або ж зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ 16-77. 📌«Доступні ліки» можна отримати лише за електронним рецептом, який виписує ваш сімейний лікар https://bit.ly/2Qqq9J6 📌Якщо в найближчій аптеці немає або потрібного лікарського засобу, або ліків у необхідній кількості, ви можете звернутися в будь-яку іншу. Краще попередньо туди зателефонувати https://bit.ly/31MOdMP 📌Мешканці окупованих територій також можуть скористатися програмою «Доступні ліки». Для цього їм слід приїхати на підконтрольну територію, укласти декларацію з лікарем первинки, отримати в нього електронний рецепт і звернутися в аптеку, яка бере участь у програмі https://bit.ly/34OP3KN
08 вересня 2020, 11:37

Надання меддопомоги пацієнтам з COVID-19

Надання меддопомоги пацієнтам з COVID-19 Надання меддопомоги пацієнтам з COVID-19. Результат брифінгу НСЗУ 08.09.20 НСЗУ законтрактувала для надання допомоги пацієнтам з COVID-19 та з підозрою на нього: 25 центрів екстреної медичної допомоги 260 медзакладів для надання пацієнтам допомоги в стаціонарних умовах 935 медзакладів, в яких утворено мобільні бригади, що виїжджають до людеий з підозрою на COVID-19. В цих закладах працює маийже 1600 мобільних бригад Виплати від НСЗУ також отримали 144 медзаклади, які надавали стаціонарну допомогу пацієнтам з COVID-19 у квітні, але не входили в перелік лікарень, визначених для госпіталізації. За квітень-серпень до медзакладів було госпіталізовано 48 292 пацієнти з коронавірусною хворобою, з них близько 17% пацієнтів отримали медичну допомогу в умовах інтенсивної терапії.
02 вересня 2020, 08:08

На що пацієнт має право після старту реформи

На що пацієнт має право після старту реформи З квітня 2020 року стартував другий етап трансформації системи охорони здоров’я. Тепер пацієнти можуть отримати гарантовані медичні послуги не лише на рівні первинної меддопомоги у свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра. Список медпослуг, які можна отримати гарантовано і безоплатно, значно розширився і включає амбулаторну і спеціалізовану медичну допомогу. Утім, трапляється таке, коли медзаклад має договір з НСЗУ Національна служба здоров'я України, але все одно вимагає у пацієнтів гроші за те, що вже оплачується державою з коштів платників податків. Або ж просто відмовляється надавати ту чи іншу послугу. Так не має бути! ❗Важливо запам’ятати кожному пацієнту — медичні заклади, які підписали договори з НСЗУ на надання конкретних гарантованих медичних послуг, зобов'язались надавати їх громадянам безоплатно.
Навигатор: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10