Анонси всіх дописів: Інформація головного лікаря, четвёртая страница.

Навигатор: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10
02 листопада 2020, 20:43

Вакцинація під час Covid-19

Вакцинація під час Covid-19 📌Кожен пацієнт, який обрав свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, має право на безоплатну вакцинацію, згідно з Національним календарем профілактичних щеплень. Безоплатно можна планово вакцинуватися проти інфекційних захворювань: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, правцю, кашлюку, кору, паротиту, краснухи, вірусного гепатиту В, гемофільної інфекції. 📌 Безоплатними є ті вакцини, які держава закуповує централізовано. Вакцини, які не входять до Календаря щеплень – рекомендовані. Їх купують в аптеці за власний кошт, а власне послуга проведення щеплення у сімейного лікаря безкоштовна. 📌 Пандемія - не привід відміняти чи відкладати вакцинацію. 📌 Вакцинуватися від грипу потрібно щороку усім. А особливо тим, хто ризикує захворіти на грип чи постраждати від його наслідків найбільше.
26 жовтня 2020, 09:46

Як зробити УЗД або рентген безоплатно?!

Як зробити УЗД або рентген безоплатно?! Необхідність будь-якого обстеження - рентгену, УЗД чи флюорографії - визначає ваш сімейний або лікуючий лікар. Якщо така потреба є, то він створить електронне направлення. 📌Пройти обстеження можна в будь-якому з понад 1400 медичних закладів, які мають договір з НСЗУ на амбулаторну допомогу та необхідне обладнання. Щоб уточнити наявність УЗД-апарату чи рентгену у тій чи іншій лікарні, потрібно туди зателефонувати. 📌Дізнатись, чи має договір з НСЗУ той заклад, до якого ви плануєте звернутись, можна тут https://nszu.gov.ua/e-data/dashboard/pmg-contracts. 📌При лікуванні в стаціонарі усі необхідні обстеження входять до відповідного пакету послуг. Тож зробити обстеження можна відразу в тій самій лікарні, де вас госпіталізували.
16 жовтня 2020, 09:37

Перед тим, як дзвонити своєму лікарю - подивіться на час

Перед тим, як дзвонити своєму лікарю - подивіться на час Будь-яка амбулаторія або поліклініка, де пацієнт обрав свого лікаря, має чітко визначені години роботи. Ніхто не приходить під двері центру ПМД о шостій ранку чи опівночі. 📌Але деякі пацієнти телефонують своєму сімейному лікарю, терапевту або педіатру на мобільній у такі вочевидь неробочі години. Це - неправильно. Адже на відміну від невідкладної допомоги, послуги, які надають лікарі та лікарки первинної ланки, не відносяться до екстрених. 📌Ваш лікар або лікарка є людиною, а не цілодобовим сервісом; має визначені робочі години та вихідні; має право обирати спосіб зв'язку з пацієнтом; має право вирішувати, чи є реальна потреба у виклику додому чи можна проконсультувати дистанційно. 📌Під час боротьби з коронавірусною інфекцією значно зросла роль та потреба в сімейному лікареві.
05 жовтня 2020, 11:30

Меддопомога при онкозахворюваннях

Меддопомога при онкозахворюваннях 📌Щороку близько 140 тисяч українців дізнаються, що мають рак. У 2020 році за Програмою медичних гарантій фінансування лікування онкологічних захворювань було збільшено на 70%. 📌З вересня цього року в 4,7 рази збільшено тариф на діагностику та хіміотерапевтичне лікування онкології у дітей. 📌Безоплатна допомога пацієнту з онкозахворюванням в межах Програми медичних гарантій включає: - інструментальну та лабораторну діагностику - хірургічне втручання - радіотерапія та хіміотерапія - ліки з Національного переліку - медичний догляд, харчування під час перебування у стаціонарі - психологічну підтримку 📌Додатково пацієнт зможе безоплатно отримати ліки, що централізовано закуповуються за кошти державного бюджету. 📌Інформація про наявністьліків в конкретній лікарні має бути розміщена на офіційному сайті медзакладу та органу місцевої влади, а також на інформаційній дошці в лікарні.
28 вересня 2020, 14:07

Інфаркт міокарда

Інфаркт міокарда 📌Інфаркт міокарда – це враження серцевого м’яза через гостре порушення кровопостачання. Частина м’яза, до якої припиняє надходити кров кров, починає відмирати через 20-40 хвилин. Дуже важливо надати пацієнту вчасну і кваліфіковану медичну допомогу, тому вона входить до пріоритетних у Програмі медичних гарантій. У безоплатний пакет допомоги при гострому інфаркті міокарда входить: - діагностика інфаркту - екстрене визначення основних біохімічних показників і специфічних кардіологічних тестів крові для підтвердження пошкодження кардіоміоцитів, диференціальної діагностики та динамічного спостереження за пацієнтами; - безперервний моніторинг стану пацієнтів - моніторинг клінічних, біохімічних показників, кислотно-лужної рівноваги, лабораторних показників системи гемостазу - повний спектр допомоги для проведення екстрених катетеризацій коронарних артерій серця за потреби – підготовка та переведення пацієнтів до закладів вищого рівня спеціалізації - реабілітація в гострому періоді
28 вересня 2020, 14:04

Доступні ліки

Доступні ліки На саийті НСЗУ https://nszu.gov.ua відкриийте розділ “Доступні ліки” і наийдіть дашборд “Електронна карта аптек-учасниць програми реімбурсації лікарських засобів (“Доступні ліки”)”. Оберіть на дашборді першиий розділ “Електронна карта місць відпуску е-рецептів. Цеий розділ показує аптеки, які уклали договори із НСЗУ та відпускають ліки за електронними рецептами. У фільтрах ліворуч оберіть область, зазначте тип населеного пункту або введіть в полі пошуку назву населеного пункту, якиий вас цікавить. У фільтрі “Є відпущені” оберіть “Так”. Відразу побачите на карті, а також вгорі справа сторінки кількість аптек, які вже погасили хоч один електронниий рецепт на “Доступні ліки”. Дивіться саме на число з позначкою “Місць відпуску ЛЗ за рецептами” вгорі справа сторінки.
24 вересня 2020, 14:18

Безоплатні для пацієнта операції - уже реальність!

Безоплатні для пацієнта операції - уже реальність! Зробити операцію безоплатно у державному медзакладі здавалося колись абсолютно нереальним. Фактично завжди треба було доплачувати кошти за анестезію, витратні матеріали чи просто перебування в стаціонарі. Часом це виливалося в чималу суму грошей. Але зі стартом трансформації системи охорони здоров’я на спеціалізованому рівні зробити операцію можна безоплатно. ⬇ Що має для цього зробити пацієнт? 1⃣ Отримати направлення електронне направлення від свого сімейного лікаря або лікуючого лікаря на проведення операції. Лише за направленням можна скористатися послугою безоплатно. 2⃣ Звернутися до обраного медзакладу, який має договір з НСЗУ Національна служба здоров'я України на проведення хірургічних операцій в стаціонарних умовах. Коли оберете заклад, в нього краще зателефонувати заздалегідь, аби дізнатися, чи роблять тут необхідне вам хірургічне втручання.
23 вересня 2020, 10:39

Медична допомога при пологах

Медична допомога при пологах 📌110 440 пацієнток отримали допомогу при пологах безоплатно за Програмою медичних гарантій у квітні-серпні. 📌Щоб отримати допомогу при пологах, пацієнтці потрібно приїхати до обраного акушерського стаціонару, або викликати «швидку», яка її туди доставить. Пологи з черговою акушерською бригадою є для пацієнтки безоплатними. Якщо ж вона хоче народжувати у конкретного лікаря, то лише в такому випадку в закладі може бути встановлена додаткова офіційна оплата, яку пацієнтка має внести до каси. В Програмі медичних гарантій-2021 НСЗУ пропонує: 📌залишити допомогу при пологах пріоритетним напрямком та збільшити тариф на її надання. Платити за підвищеним коефіцієнтом закладам, які можуть забезпечити надання комплексних послуг вагітній та новонародженому, тобто мають договір як на надання допомоги при пологах і медичної допомоги новонародженим.
21 вересня 2020, 13:47

Знову про електронні та паперові направлення

Знову про електронні та паперові направлення 📌В жодній лікарні, яка має контракт з НСЗУ, не мають права відмовити пацієнту у наданні послуги без паперового варіанту направлення. Головне, щоб пацієнт надав дійсний номер електронного направлення. 📌Попросити пацієнта надати роздрукований примірник електронного направлення в лікарні можуть. Наприклад для того, щоб швидше побачити необхідну інформацію.. Це актуально, якщо в лікарні раптом вимкнено електроенергію або у медичного працівника немає доступу до комп'ютера. 📌Роздрукований примірник електронного направлення та власне паперове направлення – не одне і те ж. Чи отримає пацієнт безоплатно послугу за паперовим направленням ми розповідали тут ➡️ https://bit.ly/2Rob37t. А тут ➡️ https://bit.ly/3hB1OeQ йдеться про те, як користуватися електронним направленням. Якщо пацієнту відмовляють у наданні послуги без роздрукованого варіанту е-направлення ми рекомендуємо: Звернутись до головного лікаря медзакладу.
16 вересня 2020, 11:28

Лімфома: що потрібно знати пацієнту?

Лімфома: що потрібно знати пацієнту? 📌Лімфома - це злоякісне пухлинне захворювання лімфатичної системи. Серед лімфом виділяють лімфогранулематоз (лімфому Ходжкіна) і всі інші види лімфом - неходжкінські лімфоми. 📌Згідно даних Центру медичної статистики МОЗ, в Україні у 2019 році було виявлено 3 454 випадки захворювань лімфатичної та кровотворної системи. З них такий діагноз поставили 274 дітям віком до 17 років. Раннє виявлення лімфоми та розпочате лікування збільшують шанси пацієнта на повне одужання. 📌У випадку підозри на лімфому, ваш лікар з яким укладено декларацію, випише направлення до медзакладу, в якому надають спеціалізовану медичну допомогу з діагностики та лікування онкологічних захворювань. 📌Окрім лікування в межах Програми медичних гарантій, пацієнт може безоплатно отримати ліки, що централізовано закуповуються https://bit.ly/2H2OiE7.
Навигатор: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10