Анонси всіх дописів: Інформація головного лікаря, четвёртая страница.

Навигатор: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10
04 грудня 2020, 11:48

Чи входить до тарифу за пологи вибір лікаря пацієнткою?

Чи входить до тарифу за пологи вибір лікаря пацієнткою? 📌Внаслідок реформи пацієнти отримали можливість вільно обирати пологовий будинок, в якому народжувати. Незалежно від місця реєстрації та фактичного проживання. Але у коментарях часто запитують, чи можна так само вільно обирати лікаря, з яким народжувати, і чи входить це до тарифу на пологи. 📌Особисті домовленості пацієнтки з певним лікарем не передбачені в пакеті послуг «Медична допомога при пологах». Заклади охорони здоров’я отримуватимуть від НСЗУ оплату за кожні пологи у розмірі 8 136 грн. В цей тариф входить медична допомогу при пологах з черговою акушерською бригадою. І не входить індивідуальний вибір лікаря. 📌Графік роботи з чергуванням передбачає, що медичний персонал має достатній час на відпочинок.
02 грудня 2020, 12:24

Онкозахворювання. Як отримати пацієнту допомогу?

Онкозахворювання. Як отримати пацієнту допомогу? 📌Для профілактики, раннього виявлення та лікування онкологічних захворювань перш за все потрібно звернутись до свого лікаря, з яким укладено декларацію. У разі потреби лікар первинки призначить обстеження для ранньої діагностики онкозахворювань. Або випише направлення на консультацію до профільного лікаря. За направленням лікаря ці послуги є для пацієнта безоплатними. 📌Заклад, де можна отримати консультацію лікаря-онколога, пацієнт обирає самостійно. Головне - контракт з Національною службою здоров’я за пакетом амбулаторної допомоги, або пакетами лікування онкології. 📌У разі необхідності онколог скерує на додаткові аналізи чи обстеження. З направленням вони безоплатні Оонколог після консультації та діагностики може призначити хіміотерапію, або радіотерапію, або хірургічне втручання. Тоді з направленням на госпіталізацію людині потрібно звернутись до лікарні, яка має контракт з НСЗУ за хіміотреапевтичне чи радіологічне лікування, або хірургію.
12 листопада 2020, 12:27

Амбулаторна допомога у ПМГ-2021

Амбулаторна допомога у ПМГ-2021 НСЗУ уклала договори на надання амбулаторної допомоги з 1427 медзакладами та вже виплатила їм понад 3,4 млрд грн протягом квітня-жовтня. Амбулаторна допомога безоплатна для пацієнта за е-направленням від сімейного або лікуючого лікаря. Без направлення можна потрапити до педіатра, гінеколога, психіатра, стоматолога, нарколога, фтизіатра і до лікаря, у якого пацієнт перебуває під медичним наглядом У 2021 році НСЗУ планує виділити в окремі групи послуг: 📌 ведення вагітності в амбулаторних умовах; 📌 інтракорпоральний перитонеальний діаліз в амбулаторних умовах; 📌 стоматологічну допомогу; 📌 профілактику, діагностику, спостереження, лікування та реабілітацію пацієнтів в амбулаторних умовах. Якщо буде затверджено збільшення бюджету програми медичних гарантій на 2021 рік до 5% ВВП, то за ведення вагітності НСЗУ сплачуватиме закладам по 1 053 грн на місяць за вагітну, яка перебуває під наглядом.
11 листопада 2020, 16:19

Якщо Е-направлення від сімейного лікаря-ФОП?!

Якщо Е-направлення від сімейного лікаря-ФОП?! Пацієнт приватного центру чи лікаря-ФОП вільно обирає заклад, в який планує звернутись, наприклад, на консультацію чи на обстеження. Головні умови при цьому: 💙 укладена декларація з лікарем-ФОП або лікарем приватного центру; 💙 наявність електронного направлення на консультацію, обстеження тощо; 💙 комунальний заклад працює за контрактом з Національною службою здоров’я, і в межах договору з НСЗУ надає ті медичні послуги, які пацієнт планує отримати. До речі, це правило працює і навпаки. З електронним направленням сімейного лікаря, який працює в комунальному центрі ПМД, пацієнт може звернутись до приватної клініки по спеціалізовану медичну допомогу. Національна служба здоров’я уклала договори з 64 приватними закладами, які надають спеціалізовану допомогу - амбулаторну, стаціонарну, інструментальні дослідження для ранньої діагностики онкозахворювань (мамографія, гістероскопія, езофагогастродуоденоскопія, колоноскопія, цистоскопія
06 листопада 2020, 11:36

Меддопомога при ВІЛ та гепатитах

Меддопомога при ВІЛ та гепатитах 📌Тестування на ВІЛ можна безоплатно пройти у свого сімейного лікаря, або у закладах, які мають відповідний договір з НСЗУ. Антиретровірусні препарати є безоплатними. 📌На діагностику, лікування та супровід осіб із ВІЛ НСЗУ законтрактувала 407 закладів. 📌Якщо ви запідозрили гепатит або у вас був контакт з кров’ю чи іншими біологічними рідинами іншої людини, зверніться до лікаря, з яким підписана декларація. Тестування на гепатити В та С входить до пакету послуг на первинці. 📌За потреби лікар випише направлення до інфекціоніста чи гастроентеролога. Отримати консультацію безоплатно можна у закладі, який має договір на амбулаторну допомогу. 📌Засоби для лікування гепатиту C безоплатні. 📌Ключова група, серед якої поширюється ВІЛ та гепатити - люди, які вживають ін'єкційні наркотики.
02 листопада 2020, 20:43

Вакцинація під час Covid-19

Вакцинація під час Covid-19 📌Кожен пацієнт, який обрав свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, має право на безоплатну вакцинацію, згідно з Національним календарем профілактичних щеплень. Безоплатно можна планово вакцинуватися проти інфекційних захворювань: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, правцю, кашлюку, кору, паротиту, краснухи, вірусного гепатиту В, гемофільної інфекції. 📌 Безоплатними є ті вакцини, які держава закуповує централізовано. Вакцини, які не входять до Календаря щеплень – рекомендовані. Їх купують в аптеці за власний кошт, а власне послуга проведення щеплення у сімейного лікаря безкоштовна. 📌 Пандемія - не привід відміняти чи відкладати вакцинацію. 📌 Вакцинуватися від грипу потрібно щороку усім. А особливо тим, хто ризикує захворіти на грип чи постраждати від його наслідків найбільше.
26 жовтня 2020, 09:46

Як зробити УЗД або рентген безоплатно?!

Як зробити УЗД або рентген безоплатно?! Необхідність будь-якого обстеження - рентгену, УЗД чи флюорографії - визначає ваш сімейний або лікуючий лікар. Якщо така потреба є, то він створить електронне направлення. 📌Пройти обстеження можна в будь-якому з понад 1400 медичних закладів, які мають договір з НСЗУ на амбулаторну допомогу та необхідне обладнання. Щоб уточнити наявність УЗД-апарату чи рентгену у тій чи іншій лікарні, потрібно туди зателефонувати. 📌Дізнатись, чи має договір з НСЗУ той заклад, до якого ви плануєте звернутись, можна тут https://nszu.gov.ua/e-data/dashboard/pmg-contracts. 📌При лікуванні в стаціонарі усі необхідні обстеження входять до відповідного пакету послуг. Тож зробити обстеження можна відразу в тій самій лікарні, де вас госпіталізували.
16 жовтня 2020, 09:37

Перед тим, як дзвонити своєму лікарю - подивіться на час

Перед тим, як дзвонити своєму лікарю - подивіться на час Будь-яка амбулаторія або поліклініка, де пацієнт обрав свого лікаря, має чітко визначені години роботи. Ніхто не приходить під двері центру ПМД о шостій ранку чи опівночі. 📌Але деякі пацієнти телефонують своєму сімейному лікарю, терапевту або педіатру на мобільній у такі вочевидь неробочі години. Це - неправильно. Адже на відміну від невідкладної допомоги, послуги, які надають лікарі та лікарки первинної ланки, не відносяться до екстрених. 📌Ваш лікар або лікарка є людиною, а не цілодобовим сервісом; має визначені робочі години та вихідні; має право обирати спосіб зв'язку з пацієнтом; має право вирішувати, чи є реальна потреба у виклику додому чи можна проконсультувати дистанційно. 📌Під час боротьби з коронавірусною інфекцією значно зросла роль та потреба в сімейному лікареві.
05 жовтня 2020, 11:30

Меддопомога при онкозахворюваннях

Меддопомога при онкозахворюваннях 📌Щороку близько 140 тисяч українців дізнаються, що мають рак. У 2020 році за Програмою медичних гарантій фінансування лікування онкологічних захворювань було збільшено на 70%. 📌З вересня цього року в 4,7 рази збільшено тариф на діагностику та хіміотерапевтичне лікування онкології у дітей. 📌Безоплатна допомога пацієнту з онкозахворюванням в межах Програми медичних гарантій включає: - інструментальну та лабораторну діагностику - хірургічне втручання - радіотерапія та хіміотерапія - ліки з Національного переліку - медичний догляд, харчування під час перебування у стаціонарі - психологічну підтримку 📌Додатково пацієнт зможе безоплатно отримати ліки, що централізовано закуповуються за кошти державного бюджету. 📌Інформація про наявністьліків в конкретній лікарні має бути розміщена на офіційному сайті медзакладу та органу місцевої влади, а також на інформаційній дошці в лікарні.
28 вересня 2020, 14:07

Інфаркт міокарда

Інфаркт міокарда 📌Інфаркт міокарда – це враження серцевого м’яза через гостре порушення кровопостачання. Частина м’яза, до якої припиняє надходити кров кров, починає відмирати через 20-40 хвилин. Дуже важливо надати пацієнту вчасну і кваліфіковану медичну допомогу, тому вона входить до пріоритетних у Програмі медичних гарантій. У безоплатний пакет допомоги при гострому інфаркті міокарда входить: - діагностика інфаркту - екстрене визначення основних біохімічних показників і специфічних кардіологічних тестів крові для підтвердження пошкодження кардіоміоцитів, диференціальної діагностики та динамічного спостереження за пацієнтами; - безперервний моніторинг стану пацієнтів - моніторинг клінічних, біохімічних показників, кислотно-лужної рівноваги, лабораторних показників системи гемостазу - повний спектр допомоги для проведення екстрених катетеризацій коронарних артерій серця за потреби – підготовка та переведення пацієнтів до закладів вищого рівня спеціалізації - реабілітація в гострому періоді
Навигатор: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10