Анонси всіх дописів: Інформація головного лікаря, вторая страница.

Навигатор: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10
29 березня 2021, 10:05

Стаціонарна медична допомога

Стаціонарна медична допомога 📌Що таке стаціонарна допомога? Стаціонарна медична допомога - це та, яку пацієнт отримує у стаціонарних умовах медзакладу. Це може бути як медична допомога без хірургічних втручань, так і операції. 📌Якщо пацієнт не потребує оперативних втручань, допомога йому надається в межах пакету “Стаціонарна допомога дорослим і дітям без проведення хірургічних операцій”. Більшість госпіталізацій відбувається саме за цим пакетом і їх ще називають терапевтичними. У межах Програми медичних гарантій пацієнт має право також на безоплатні хірургічні операції. 📌Як пацієнту отримати безоплатну стаціонарну допомогу? У кількох випадках: - якщо є направлення сімейного або лікуючого лікаря; - якщо пацієнта доставляє до лікарні бригада екстреної медичної допомоги; - за самозверненням у невідкладному стані.
24 лютого 2021, 14:53

Роль сімейного лікаря

Роль сімейного лікаря 📌Багато людей ще досі вважає, що сімейний лікар, педіатр або терапевт потрібні лише для того, щоб отримати якусь довідку чи направлення. Таке споживче ставлення - неправильне. 📌Лікар первинної ланки – фахівець, до якого звертаються перш за все, якщо мова не про екстрену медичну допомогу. Якщо турбують якісь незрозумілі симптоми, дискомфорт чи біль. Потрібна консультація, встановлення діагнозу, складання графіку вакцинації тощо. 📌Лікар первинки спостерігає пацієнтів із хронічними хворобами та допомагає їм контролювати свій стан. 📌Сімейні лікарі можуть лікувати інфекції та травми. Вести неускладнену вагітність. Надавати окремі послуги паліативної допомоги – спостерігати важкохворого пацієнта, виписувати знеболювальні. 📌Сімейний лікар сприяє отриманню кращого досвіду взаємодії із системою охорони здоров’я: робить людей більш обізнаними щодо власного здоров’я та інформує про доступ до різних медичних послуг, пропонує оптимальні маршрути для обстеження та лікування.
17 лютого 2021, 11:25

Розширено перелік Доступних ліків

Розширено перелік Доступних ліків 📌МОЗ затвердило новий Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації. Відтепер пацієнти можуть отримати безоплатно або з незначною доплатою лікарські засоби для первинної і вторинної профілактики та лікування серцево-судинних захворювань. 📌У реєстр додали 3 нові міжнародні непатентовані назви. Це - ацетилсаліцилова кислота, ніфедипін та варфарин. Ці препарати виписують пацієнтам для профілактики інсульту та інфаркту, в тому числі тим пацієнтам, які уже перенесли ці захворювання. 📌Загалом кількість лікарських засобів у новому Реєстрі збільшилася на 33 позиції і наразі їх 297. 📌93 лікарські засоби пацієнти можуть отримати повністю безоплатно. Це на 8 більше, ніж у попередньому Реєстрі. Інші - з невеликою доплатою. 📌Найбільша кількість лікарських засобів препарату метформін - 37 позицій.
15 лютого 2021, 14:04

Кадрові зміни серед лікарів

Кадрові зміни серед лікарів Повідомляємо про кадрові зміни серед лікарів. Завідуюча АЗПСМ м. Ворожба Заріцька Анастасія Ігорівна пішла у тривалу відпустку у зв’язку з вагітністю і пологами (декретну). Обов’язки завідуючої АЗПСМ м. Ворожба покладено на лікаря цієї ж амбулаторії Гуральник Любов Вінцентасівну. На жаль, призначити лікаря на заміну Анастасії Ігорівні наразі немає жодної можливості через брак лікарів. Добра новина для всіх, хто має декларацію з Анастасією Ігорівною – декларації залишаються ЧИННИМИ. Це означає, що пацієнт може звернутися до будь-якого лікаря нашого центру. Дорослим пацієнтам м. Ворожба рекомендуємо звертатися до Любові Вінцентасівни. А от діткам доведеться звертатися до педіатрів АЗПСМ м. Білопілля – жодних перешкод не буде.
15 лютого 2021, 12:38

Лікування серцево-судинних захворювань

Лікування серцево-судинних захворювань 📌Згідно з дослідженнями Глобальної програми, що оцінює втрату працездатності та смертність, у 2019 році серцево-судинні хвороби визнали основними причинами смертності та інвалідності у світі. 📌Профілактика, діагностика та їх лікування - в особливому фокусі Програми медичних гарантій. 📌Симптоми серцево-судинних захворювань, за яких слід звернутися до сімейного лікаря: болісні та неприємні відчуття у ділянці груднини; задишка, поява набряків, запаморочення і головний біль, порушення ритму або частоти серцевих скорочень. 📌Лабораторні та інструментальні дослідження, кардіограма, аналіз крові на холестерин є у безоплатному пакеті на первинці. 📌Сімейний лікар, за потреби, виписує електронне направлення на консультацію до кардіолога, на аналізи, УЗД тощо. Ці медичні послуги для пацієнта є безоплатними.
05 лютого 2021, 14:05

Хто виписує направлення на обстеження?

Хто виписує направлення на обстеження? У коментарях часто запитують. Хто виписує е-направлення пацієнту на призначені лікуючим лікарем обстеження❓ Сам лікуючий лікар чи лікар, з яким укладено декларацію❓ Відповідаємо 👇 🔹 Електронне направлення виписує той лікар, якому потрібні результати того чи іншого обстеження для оцінки стану здоров’я пацієнта. Це може бути лікар, який надає або первинну допомогу, а саме: сімейний лікар, терапевт, педіатр. Або лікар, який надає спеціалізовану допомогу - такий як гастроентеролог, онколог, невролог та інші. 🔹 Тобто лікар-спеціаліст теж може самостійно створювати е-направлення, і для цього пацієнтові не потрібно звертатись до лікаря ПМД, з яким укладено декларацію. 🔹 Технічна можливість самостійно створювати в електронній системі охорони здоров’я направлення є у будь-якого лікаря, зареєстрованого в електронній системі охорони здоров’я, незалежно від форми власності закладу чи спеціальності лікаря.
03 лютого 2021, 16:13

Маршрут пацієнта при підозрі на інсульт

Маршрут пацієнта при підозрі на інсульт 📌Інсульт - це гостре порушення мозкового кровообігу. Основне правило лікування звучить так: Час - це мозок! 📌При підозрі на інсульт потрібно одразу викликати швидку за номером 103 та максимально точно описати симптоми та стан людини. 📌Під час очікування швидкої потрібно забезпечити спокій людині, не давати їсти та пити. 📌Бажано зафіксувати появи перших ознак інсульту, щоб лікарі вирахували вікно терапевтичних можливостей, яке становить 4,5 год. 📌Не потрібно дзвонити сімейному лікарю при підозрі на інсульт. Екстрену медичну допомогу пацієнт отримає у будь-якому разі. Навіть без декларації з лікарем первинки. 📌Людину з підозрою на інсульт бригада швидкої повинна доставити в медзаклад, який уклав договір з НСЗУ на лікування інсульту.
02 лютого 2021, 15:42

Безоплатні обстеження на первинці

Безоплатні обстеження на первинці Держава гарантує безоплатну медичну допомогу у лікаря чи лікарки первинної ланки, а перелік послуг чітко визначений, і зокрема, включає: консультації лікаря; вакцинацію дітей та дорослих згідно календарем щеплень; базові дослідження та аналізи. Які саме безоплатні аналізи та швидкі тести пацієнт може зробити у центрі надання ПМД за призначенням сімейного лікаря, терапевта чи педіатра? 📌Аналізи: загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою; загальний аналіз сечі; загальний холестерин; глюкоза крові. 📌Швидкі тести на: вагітність; тропонін; ВІЛ; вірусні гепатити; визначення антигену SARS-CoV-2. Необхідність або доцільність будь-якого аналізу або швидкого тесту визначає не пацієнт, а його сімейний лікар, терапевт або педіатр.
01 лютого 2021, 15:59

Що таке невідкладний стан у людини

Що таке невідкладний стан у людини 📌Невідкладний стан людини - це раптове погіршення фізичного або психічного здоров'я, яке становить пряму загрозу життю та здоров'ю людини і виникає внаслідок хвороби, травми, отруєння або інших внутрішніх чи зовнішніх причин. 📌Повідомляти про невідкладний стан людини потрібно “швидку” - за єдиним номером 103. Сімейному лікарю при невідкладному стані дзвонити не потрібно. 📌Пацієнт отримує екстрену меддопомогу без декларації з лікарем та без направлення від нього. 📌Тут https://bit.ly/2KSnqZL ми розповідали про стани, при яких швидка обов’язково виїжджає. 📌Якщо людина у невідкладному стані не може самостійно викликати швидку, свідок ситуації зобов'язаний зробити це. Необхідно вказати місце перебування, максимально точно описати скарги та стан, стать і орієнтовний вік людини, чітко та спокійно відповісти на запитання диспетчера.Потрібно
26 січня 2021, 16:51

Що таке мамографія

Що таке мамографія 📌Мамографія - рентгенографічне дослідження молочних залоз. Отримавши знімок тканин, лікар може оцінити стан та побачити відсутність чи наявність ознак онкозахворювань, а також незлоякісні пухлинні утворення. 📌Мамографія дозволяє виявити новоутворення навіть тоді, коли їх не можна визначити при пальпації. Вчасне виявлення новоутворень у молочних залозах сприяє успішному лікуванню. У 95% жінок рак молочної залози, який виявлено на I стадії, виліковний. Тому спеціалісти рекомендують жінкам після 40 років щорічно робити мамографію. 📌За направленням сімейного або лікуючого лікаря мамографію можна зробити безоплатно. Дізнатися, де пройти обстеження безоплатно, допоможе дзвінок на 16-77. А тут https://bit.ly/3sEkVLK ми розповідали, як за допомогою дашборду дізнатись, чи надає найближча лікарня потрібну медичну допомогу.
Навигатор: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10