Анонси всіх дописів: Інформація головного лікаря, вторая страница.

Навигатор: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10
05 лютого 2021, 14:05

Хто виписує направлення на обстеження?

Хто виписує направлення на обстеження? У коментарях часто запитують. Хто виписує е-направлення пацієнту на призначені лікуючим лікарем обстеження❓ Сам лікуючий лікар чи лікар, з яким укладено декларацію❓ Відповідаємо 👇 🔹 Електронне направлення виписує той лікар, якому потрібні результати того чи іншого обстеження для оцінки стану здоров’я пацієнта. Це може бути лікар, який надає або первинну допомогу, а саме: сімейний лікар, терапевт, педіатр. Або лікар, який надає спеціалізовану допомогу - такий як гастроентеролог, онколог, невролог та інші. 🔹 Тобто лікар-спеціаліст теж може самостійно створювати е-направлення, і для цього пацієнтові не потрібно звертатись до лікаря ПМД, з яким укладено декларацію. 🔹 Технічна можливість самостійно створювати в електронній системі охорони здоров’я направлення є у будь-якого лікаря, зареєстрованого в електронній системі охорони здоров’я, незалежно від форми власності закладу чи спеціальності лікаря.
03 лютого 2021, 16:13

Маршрут пацієнта при підозрі на інсульт

Маршрут пацієнта при підозрі на інсульт 📌Інсульт - це гостре порушення мозкового кровообігу. Основне правило лікування звучить так: Час - це мозок! 📌При підозрі на інсульт потрібно одразу викликати швидку за номером 103 та максимально точно описати симптоми та стан людини. 📌Під час очікування швидкої потрібно забезпечити спокій людині, не давати їсти та пити. 📌Бажано зафіксувати появи перших ознак інсульту, щоб лікарі вирахували вікно терапевтичних можливостей, яке становить 4,5 год. 📌Не потрібно дзвонити сімейному лікарю при підозрі на інсульт. Екстрену медичну допомогу пацієнт отримає у будь-якому разі. Навіть без декларації з лікарем первинки. 📌Людину з підозрою на інсульт бригада швидкої повинна доставити в медзаклад, який уклав договір з НСЗУ на лікування інсульту.
02 лютого 2021, 15:42

Безоплатні обстеження на первинці

Безоплатні обстеження на первинці Держава гарантує безоплатну медичну допомогу у лікаря чи лікарки первинної ланки, а перелік послуг чітко визначений, і зокрема, включає: консультації лікаря; вакцинацію дітей та дорослих згідно календарем щеплень; базові дослідження та аналізи. Які саме безоплатні аналізи та швидкі тести пацієнт може зробити у центрі надання ПМД за призначенням сімейного лікаря, терапевта чи педіатра? 📌Аналізи: загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою; загальний аналіз сечі; загальний холестерин; глюкоза крові. 📌Швидкі тести на: вагітність; тропонін; ВІЛ; вірусні гепатити; визначення антигену SARS-CoV-2. Необхідність або доцільність будь-якого аналізу або швидкого тесту визначає не пацієнт, а його сімейний лікар, терапевт або педіатр.
01 лютого 2021, 15:59

Що таке невідкладний стан у людини

Що таке невідкладний стан у людини 📌Невідкладний стан людини - це раптове погіршення фізичного або психічного здоров'я, яке становить пряму загрозу життю та здоров'ю людини і виникає внаслідок хвороби, травми, отруєння або інших внутрішніх чи зовнішніх причин. 📌Повідомляти про невідкладний стан людини потрібно “швидку” - за єдиним номером 103. Сімейному лікарю при невідкладному стані дзвонити не потрібно. 📌Пацієнт отримує екстрену меддопомогу без декларації з лікарем та без направлення від нього. 📌Тут https://bit.ly/2KSnqZL ми розповідали про стани, при яких швидка обов’язково виїжджає. 📌Якщо людина у невідкладному стані не може самостійно викликати швидку, свідок ситуації зобов'язаний зробити це. Необхідно вказати місце перебування, максимально точно описати скарги та стан, стать і орієнтовний вік людини, чітко та спокійно відповісти на запитання диспетчера.Потрібно
26 січня 2021, 16:51

Що таке мамографія

Що таке мамографія 📌Мамографія - рентгенографічне дослідження молочних залоз. Отримавши знімок тканин, лікар може оцінити стан та побачити відсутність чи наявність ознак онкозахворювань, а також незлоякісні пухлинні утворення. 📌Мамографія дозволяє виявити новоутворення навіть тоді, коли їх не можна визначити при пальпації. Вчасне виявлення новоутворень у молочних залозах сприяє успішному лікуванню. У 95% жінок рак молочної залози, який виявлено на I стадії, виліковний. Тому спеціалісти рекомендують жінкам після 40 років щорічно робити мамографію. 📌За направленням сімейного або лікуючого лікаря мамографію можна зробити безоплатно. Дізнатися, де пройти обстеження безоплатно, допоможе дзвінок на 16-77. А тут https://bit.ly/3sEkVLK ми розповідали, як за допомогою дашборду дізнатись, чи надає найближча лікарня потрібну медичну допомогу.
20 січня 2021, 12:06

Лікування гострого інфаркту міокарду

Лікування гострого інфаркту міокарду 📌Лікування гострого інфаркту міокарда залишилося пріоритетним напрямком в Програмі медичних гарантій і у 2021 р. Це передбачає дотримання особливих вимог і оплату за підвищеним тарифом. 📌1 липня минулого року тариф підвищено на 88%. Заклад отримує за лікування інфаркту 30 тис. грн. 📌У цьому році НСЗУ пропонує зміни у Програму медичних гарантій, що мають поліпшити діагностику, лікування та реабілітацію пацієнтів з інфарктом. 📌Для укладення контракту НСЗУ вимагатиме: новітнє медобладнання, персонал відповідної кваліфікації, цілодобову роботу. 📌НСЗУ пропонує впровадити підвищувальний коефіцієнт на рівні 5% доплат за дотримання бригадами швидкої правильних маршрутів пацієнтів. 📌Також НСЗУ пропонує включити до програми реімбурсації ліки для пацієнтів, які перенесли інфаркт.
19 січня 2021, 09:33

Підсумки нашої роботи за минулий рік - коротко

Підсумки нашої роботи за минулий рік - коротко Деякі підсумки 2020 року – те, чим нам можна пишатися   Вважаємо своїм досягненням:   Недопущення «медичного локдауну» - колапсу надання первинної медичної допомоги під час стрибку захворюваності на СOVID-19 (в тому числі, й медичних працівників закладу) Налагодження конструктивної співпраці з Білопільською центральною районною лікарнею в умовах реформування Розроблено та затверджено власником План розвитку закладу у середньостроковій перспективі до 2024 року. Доступом до Інтернету обладнали всі робочі місця лікарів. Хоча й зовсім непросто зробити це у сільській амбулаторії, де навіть мобільний зв’язок не завжди працює. На кожне робоче місце лікаря закупили і встановлене спеціальне програмне забезпечення ( МІС – медична інформаційна система ) із найбільш необхідними для нас функціями й максимальною їх кількістю.
18 січня 2021, 14:45

Що змінилося з Нового року у проведенні тестування на ПЛР

Що змінилося з Нового року у проведенні тестування на ПЛР Всій медичній спільноті, що називається «під ялинку» Міністерство охорони здоров’я разом з Національною службою здоров’я підклало сюрприз у вигляді організації ПЛР-тестування по-новому. Як несподівано виявилося 31 грудня, було скасовано так званий 29-й пакет. Якщо у 2020 році існувало фінансування взяття мазків та їх транспортування до обласного лабораторного центру з Держбюджету (хай і не в повній мірі). Білопільська центральна районна лікарня (тоді вона ще так називалася) у 2020 році отримувала ці кошти (хоча вони й не покривали всіх витрат). А за новою нормативною базою тепер тестування на ПЛР (відбір мазків, транспортування) лягло на «первинку» (в основному) з маленьким «але». Кошти за це з Держбюджету не передбачені.
05 січня 2021, 09:12

Трансформація медицини триває

Трансформація медицини триває 📌Трансформація системи охорони здоров’я змінила правила гри у медичній сфері і запустила процес важливих перетворень. 📌Пацієнти отримали реальну фінансову точку опори. У повному обсязі запрацювала Програма медичних гарантій - чіткий перелік послуг, які пацієнт може отримати безоплатно та правила, як їх отримати. 📌Вільний вибір та зміна лікаря. Можливість отримати медичні послуги більше не залежить від реєстрації. І сімейного лікаря, так і спеціалізований медзаклад можна обирати незалежно від місця проживання. 📌Вперше в Україні пацієнти отримали можливість лікуватися в приватних закладах за державні гроші. Тобто за гроші, сплачені з власних податків. 📌Онлайн сервіси та електронні інструменти - онлайн запис до лікаря, електронне направлення. В планах на 2021 - запустити електронний лікарняний та електронний кабінет пацієнта.
22 грудня 2020, 15:39

До кого звертатися, якщо сімейний лікар захворів?

До кого звертатися, якщо сімейний лікар захворів? Первинна медична допомога надається безперервно, відповідно до режиму роботи закладу охорони здоров’я. Це означає, що під час хвороби та під час будь-якого тривалого періоду відсутності лікаря заклад обов'язково призначить іншого лікаря на заміну. 📌Центри первинної медичної допомоги мають інформувати пацієнтів про тимчасову відсутність лікаря та його заміну: розміщувати інформацію у центрі, у соцмережах, повідомляючи по телефону. 📌Заклад повідомляє про відсутність лікаря під час першого дня тимчасової відсутності і не пізніше як за тиждень до першого дня тимчасової відсутності лікаря первинки, якщо така відсутність запланована (відпустка, відрядження).
Навигатор: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10