Анонси всіх дописів: Інформація головного лікаря, первая страница.

Навигатор: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10
09 липня 2021, 08:18

Як отримати інсулін пацієнту з 1 жовтня

Як отримати інсулін пацієнту з 1 жовтня 📌З жовтня НСЗУ стане єдиним платником за програмою відшкодування лікарських засобів для лікування цукрового та нецукрового діабету. Мова йде, зокрема, і про інсуліни. 📌Інсулін пацієнти зможуть отримувати безоплатно або з доплатою - виключно за електронним рецептом. В будь-якій аптеці, яка має договір з НСЗУ за напрямком реімбурсації інсулінів. 📌Щоб отримати електронний рецепт, пацієнтам необхідно мати індивідуальний план лікування із визначенням типу та дозування інсуліну. 📌Такий план складає ендокринолог. Тому найближчим часом необхідно прийти на прийом до ендокринолога, щоб лікар створив індивідуальний план лікування в електронній системі охорони здоров’я.
16 квітня 2021, 16:53

Яку допомогу може отримати пацієнт?

Яку допомогу може отримати пацієнт? 📌Держава гарантує пацієнтам надання необхідних їм медичних послуг та лікарських засобів, які передбачені Програмою медичних гарантій, безоплатно https://bit.ly/3tkcPrk. 📌До гарантованого пакету в Україні входять: екстрена медична допомога; первинна, спеціалізована, паліативна медична допомога; реабілітація; медична допомога у зв’язку з вагітністю та пологами;“Доступні ліки”. 📌Програма медичних гарантій визначає чіткий перелік та обсяг медичних послуг та лікарських засобів, оплата яких гарантується за рахунок коштів Державного бюджету України. Це означає, що пацієнт має право отримувати їх безоплатно у лікарнях, які працюють за договором з НСЗУ. 📌Якщо у закладі, який має договір із НСЗУ, безпідставно відмовили в наданні послуг, передбачених ПМГ, або вимагали гроші, це є порушенням прав пацієнта.
08 квітня 2021, 15:05

Ліки для пацієнтів з цукровим діабетом

Ліки для пацієнтів з цукровим діабетом 📌Пацієнти з діабетом ІІ типу можуть отримувати “Доступні ліки” за електронним рецептом. Це 48 лікарських засобів. 📌З 1 липня НСЗУ адмініструватиме програму реімбурсації інсулінів. Усі учасники процесу користуватимуться перевагами, які надає єдиний платник, як це зараз відбувається з “Доступними ліками”. 📌Інсулін пацієнти зможуть отримувати безоплатно або з доплатою за електронним рецептом. Виписати його зможе як ендокринолог, який призначає лікування. Так і сімейний лікар. 📌Зараз фінансування програми відшкодування вартості інсулінів відбувається за субвенцією. Розмір її є недостатнім. Місцеві бюджети змушені дофінансовувати програму. Різна спроможність громад спричиняє ризики неможливості забезпечити пацієнтів препаратами в деяких областях. 📌З другого півріччя цього року бюджет на інсуліни збільшено до понад 1 млрд грн на 6 місяців.
29 березня 2021, 13:06

Амбулаторна медична допомога у 2021 році

Амбулаторна медична допомога у 2021 році 📌Амбулаторна допомога включає консультації спеціалістів, лабораторні та інструментальні дослідження, лікувальні процедури, малі хірургічні втручання, лікування в умовах денного стаціонару. 📌Пакет амбулаторної допомоги має назву “Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах”. У ньому прописаний чіткий перелік послуг, які може отримати пацієнт. Перелік на сайті НСЗУ https://nszu.gov.ua/vimogi-pmg-2021 у файлі “Специфікації” до пакету. 📌Пацієнт має право безоплатно отримати всі необхідні йому лабораторні чи інструментальні дослідження, на які є направлення і які дозволяють зробити потужності закладів, що мають договір на амбулаторну допомогу. 📌Амбулаторна допомога є безоплатною для пацієнта, якщо є електронне направлення від сімейного або лікуючого лікаря. Без направлення можна звернутися до педіатра, гінеколога, психіатра, стоматолога, нарколога, фтизіатра, та лікаря, у якого пацієнт під наглядом.
29 березня 2021, 10:07

Знову про електронні направлення

Знову про електронні направлення 📌З 1 квітня почне дію Програма медичних гарантій-2021. Правила доступу пацієнтів до безоплатних послуг не змінюються. Потрібна декларація з сімейним лікарем, електронне направлення від сімейного або лікуючого лікаря та вибір лікарні, яка має відповідний контракт з НСЗУ. 📌Але є випадки, коли до вузьких фахівців можна звернутися напряму, і НСЗУ оплатить такий візит за пацієнта. Направлення не потрібне у разі звернення до таких фахівців: 🔹 гінеколога, в тому числі дитячого та підліткового віку; 🔹 психіатра, в тому числі дитячого та підліткового; 🔹 нарколога; 🔹 стоматолога (ургентна допомога для всіх та планова для дітей) 🔹 фтизіатра, зокрема і дитячого; 🔹 педіатра 🔹 лікаря, у якого під наглядом перебуває пацієнт із хронічними захворюваннями.
29 березня 2021, 10:05

Стаціонарна медична допомога

Стаціонарна медична допомога 📌Що таке стаціонарна допомога? Стаціонарна медична допомога - це та, яку пацієнт отримує у стаціонарних умовах медзакладу. Це може бути як медична допомога без хірургічних втручань, так і операції. 📌Якщо пацієнт не потребує оперативних втручань, допомога йому надається в межах пакету “Стаціонарна допомога дорослим і дітям без проведення хірургічних операцій”. Більшість госпіталізацій відбувається саме за цим пакетом і їх ще називають терапевтичними. У межах Програми медичних гарантій пацієнт має право також на безоплатні хірургічні операції. 📌Як пацієнту отримати безоплатну стаціонарну допомогу? У кількох випадках: - якщо є направлення сімейного або лікуючого лікаря; - якщо пацієнта доставляє до лікарні бригада екстреної медичної допомоги; - за самозверненням у невідкладному стані.
24 лютого 2021, 14:53

Роль сімейного лікаря

Роль сімейного лікаря 📌Багато людей ще досі вважає, що сімейний лікар, педіатр або терапевт потрібні лише для того, щоб отримати якусь довідку чи направлення. Таке споживче ставлення - неправильне. 📌Лікар первинної ланки – фахівець, до якого звертаються перш за все, якщо мова не про екстрену медичну допомогу. Якщо турбують якісь незрозумілі симптоми, дискомфорт чи біль. Потрібна консультація, встановлення діагнозу, складання графіку вакцинації тощо. 📌Лікар первинки спостерігає пацієнтів із хронічними хворобами та допомагає їм контролювати свій стан. 📌Сімейні лікарі можуть лікувати інфекції та травми. Вести неускладнену вагітність. Надавати окремі послуги паліативної допомоги – спостерігати важкохворого пацієнта, виписувати знеболювальні. 📌Сімейний лікар сприяє отриманню кращого досвіду взаємодії із системою охорони здоров’я: робить людей більш обізнаними щодо власного здоров’я та інформує про доступ до різних медичних послуг, пропонує оптимальні маршрути для обстеження та лікування.
17 лютого 2021, 11:25

Розширено перелік Доступних ліків

Розширено перелік Доступних ліків 📌МОЗ затвердило новий Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації. Відтепер пацієнти можуть отримати безоплатно або з незначною доплатою лікарські засоби для первинної і вторинної профілактики та лікування серцево-судинних захворювань. 📌У реєстр додали 3 нові міжнародні непатентовані назви. Це - ацетилсаліцилова кислота, ніфедипін та варфарин. Ці препарати виписують пацієнтам для профілактики інсульту та інфаркту, в тому числі тим пацієнтам, які уже перенесли ці захворювання. 📌Загалом кількість лікарських засобів у новому Реєстрі збільшилася на 33 позиції і наразі їх 297. 📌93 лікарські засоби пацієнти можуть отримати повністю безоплатно. Це на 8 більше, ніж у попередньому Реєстрі. Інші - з невеликою доплатою. 📌Найбільша кількість лікарських засобів препарату метформін - 37 позицій.
15 лютого 2021, 14:04

Кадрові зміни серед лікарів

Кадрові зміни серед лікарів Повідомляємо про кадрові зміни серед лікарів. Завідуюча АЗПСМ м. Ворожба Заріцька Анастасія Ігорівна пішла у тривалу відпустку у зв’язку з вагітністю і пологами (декретну). Обов’язки завідуючої АЗПСМ м. Ворожба покладено на лікаря цієї ж амбулаторії Гуральник Любов Вінцентасівну. На жаль, призначити лікаря на заміну Анастасії Ігорівні наразі немає жодної можливості через брак лікарів. Добра новина для всіх, хто має декларацію з Анастасією Ігорівною – декларації залишаються ЧИННИМИ. Це означає, що пацієнт може звернутися до будь-якого лікаря нашого центру. Дорослим пацієнтам м. Ворожба рекомендуємо звертатися до Любові Вінцентасівни. А от діткам доведеться звертатися до педіатрів АЗПСМ м. Білопілля – жодних перешкод не буде.
15 лютого 2021, 12:38

Лікування серцево-судинних захворювань

Лікування серцево-судинних захворювань 📌Згідно з дослідженнями Глобальної програми, що оцінює втрату працездатності та смертність, у 2019 році серцево-судинні хвороби визнали основними причинами смертності та інвалідності у світі. 📌Профілактика, діагностика та їх лікування - в особливому фокусі Програми медичних гарантій. 📌Симптоми серцево-судинних захворювань, за яких слід звернутися до сімейного лікаря: болісні та неприємні відчуття у ділянці груднини; задишка, поява набряків, запаморочення і головний біль, порушення ритму або частоти серцевих скорочень. 📌Лабораторні та інструментальні дослідження, кардіограма, аналіз крові на холестерин є у безоплатному пакеті на первинці. 📌Сімейний лікар, за потреби, виписує електронне направлення на консультацію до кардіолога, на аналізи, УЗД тощо. Ці медичні послуги для пацієнта є безоплатними.
Навигатор: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10