Анонси всіх дописів, десятая страница.

Навигатор: 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14
15 лютого 2021, 14:04

Кадрові зміни серед лікарів

Кадрові зміни серед лікарів Повідомляємо про кадрові зміни серед лікарів. Завідуюча АЗПСМ м. Ворожба Заріцька Анастасія Ігорівна пішла у тривалу відпустку у зв’язку з вагітністю і пологами (декретну). Обов’язки завідуючої АЗПСМ м. Ворожба покладено на лікаря цієї ж амбулаторії Гуральник Любов Вінцентасівну. На жаль, призначити лікаря на заміну Анастасії Ігорівні наразі немає жодної можливості через брак лікарів. Добра новина для всіх, хто має декларацію з Анастасією Ігорівною – декларації залишаються ЧИННИМИ. Це означає, що пацієнт може звернутися до будь-якого лікаря нашого центру. Дорослим пацієнтам м. Ворожба рекомендуємо звертатися до Любові Вінцентасівни. А от діткам доведеться звертатися до педіатрів АЗПСМ м. Білопілля – жодних перешкод не буде.
15 лютого 2021, 12:38

Лікування серцево-судинних захворювань

Лікування серцево-судинних захворювань 📌Згідно з дослідженнями Глобальної програми, що оцінює втрату працездатності та смертність, у 2019 році серцево-судинні хвороби визнали основними причинами смертності та інвалідності у світі. 📌Профілактика, діагностика та їх лікування - в особливому фокусі Програми медичних гарантій. 📌Симптоми серцево-судинних захворювань, за яких слід звернутися до сімейного лікаря: болісні та неприємні відчуття у ділянці груднини; задишка, поява набряків, запаморочення і головний біль, порушення ритму або частоти серцевих скорочень. 📌Лабораторні та інструментальні дослідження, кардіограма, аналіз крові на холестерин є у безоплатному пакеті на первинці. 📌Сімейний лікар, за потреби, виписує електронне направлення на консультацію до кардіолога, на аналізи, УЗД тощо. Ці медичні послуги для пацієнта є безоплатними.
05 лютого 2021, 14:05

Хто виписує направлення на обстеження?

Хто виписує направлення на обстеження? У коментарях часто запитують. Хто виписує е-направлення пацієнту на призначені лікуючим лікарем обстеження❓ Сам лікуючий лікар чи лікар, з яким укладено декларацію❓ Відповідаємо 👇 🔹 Електронне направлення виписує той лікар, якому потрібні результати того чи іншого обстеження для оцінки стану здоров’я пацієнта. Це може бути лікар, який надає або первинну допомогу, а саме: сімейний лікар, терапевт, педіатр. Або лікар, який надає спеціалізовану допомогу - такий як гастроентеролог, онколог, невролог та інші. 🔹 Тобто лікар-спеціаліст теж може самостійно створювати е-направлення, і для цього пацієнтові не потрібно звертатись до лікаря ПМД, з яким укладено декларацію. 🔹 Технічна можливість самостійно створювати в електронній системі охорони здоров’я направлення є у будь-якого лікаря, зареєстрованого в електронній системі охорони здоров’я, незалежно від форми власності закладу чи спеціальності лікаря.
03 лютого 2021, 16:13

Маршрут пацієнта при підозрі на інсульт

Маршрут пацієнта при підозрі на інсульт 📌Інсульт - це гостре порушення мозкового кровообігу. Основне правило лікування звучить так: Час - це мозок! 📌При підозрі на інсульт потрібно одразу викликати швидку за номером 103 та максимально точно описати симптоми та стан людини. 📌Під час очікування швидкої потрібно забезпечити спокій людині, не давати їсти та пити. 📌Бажано зафіксувати появи перших ознак інсульту, щоб лікарі вирахували вікно терапевтичних можливостей, яке становить 4,5 год. 📌Не потрібно дзвонити сімейному лікарю при підозрі на інсульт. Екстрену медичну допомогу пацієнт отримає у будь-якому разі. Навіть без декларації з лікарем первинки. 📌Людину з підозрою на інсульт бригада швидкої повинна доставити в медзаклад, який уклав договір з НСЗУ на лікування інсульту.
02 лютого 2021, 15:42

Безоплатні обстеження на первинці

Безоплатні обстеження на первинці Держава гарантує безоплатну медичну допомогу у лікаря чи лікарки первинної ланки, а перелік послуг чітко визначений, і зокрема, включає: консультації лікаря; вакцинацію дітей та дорослих згідно календарем щеплень; базові дослідження та аналізи. Які саме безоплатні аналізи та швидкі тести пацієнт може зробити у центрі надання ПМД за призначенням сімейного лікаря, терапевта чи педіатра? 📌Аналізи: загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою; загальний аналіз сечі; загальний холестерин; глюкоза крові. 📌Швидкі тести на: вагітність; тропонін; ВІЛ; вірусні гепатити; визначення антигену SARS-CoV-2. Необхідність або доцільність будь-якого аналізу або швидкого тесту визначає не пацієнт, а його сімейний лікар, терапевт або педіатр.
01 лютого 2021, 15:59

Що таке невідкладний стан у людини

Що таке невідкладний стан у людини 📌Невідкладний стан людини - це раптове погіршення фізичного або психічного здоров'я, яке становить пряму загрозу життю та здоров'ю людини і виникає внаслідок хвороби, травми, отруєння або інших внутрішніх чи зовнішніх причин. 📌Повідомляти про невідкладний стан людини потрібно “швидку” - за єдиним номером 103. Сімейному лікарю при невідкладному стані дзвонити не потрібно. 📌Пацієнт отримує екстрену меддопомогу без декларації з лікарем та без направлення від нього. 📌Тут https://bit.ly/2KSnqZL ми розповідали про стани, при яких швидка обов’язково виїжджає. 📌Якщо людина у невідкладному стані не може самостійно викликати швидку, свідок ситуації зобов'язаний зробити це. Необхідно вказати місце перебування, максимально точно описати скарги та стан, стать і орієнтовний вік людини, чітко та спокійно відповісти на запитання диспетчера.Потрібно
26 січня 2021, 16:51

Що таке мамографія

Що таке мамографія 📌Мамографія - рентгенографічне дослідження молочних залоз. Отримавши знімок тканин, лікар може оцінити стан та побачити відсутність чи наявність ознак онкозахворювань, а також незлоякісні пухлинні утворення. 📌Мамографія дозволяє виявити новоутворення навіть тоді, коли їх не можна визначити при пальпації. Вчасне виявлення новоутворень у молочних залозах сприяє успішному лікуванню. У 95% жінок рак молочної залози, який виявлено на I стадії, виліковний. Тому спеціалісти рекомендують жінкам після 40 років щорічно робити мамографію. 📌За направленням сімейного або лікуючого лікаря мамографію можна зробити безоплатно. Дізнатися, де пройти обстеження безоплатно, допоможе дзвінок на 16-77. А тут https://bit.ly/3sEkVLK ми розповідали, як за допомогою дашборду дізнатись, чи надає найближча лікарня потрібну медичну допомогу.
20 січня 2021, 12:06

Лікування гострого інфаркту міокарду

Лікування гострого інфаркту міокарду 📌Лікування гострого інфаркту міокарда залишилося пріоритетним напрямком в Програмі медичних гарантій і у 2021 р. Це передбачає дотримання особливих вимог і оплату за підвищеним тарифом. 📌1 липня минулого року тариф підвищено на 88%. Заклад отримує за лікування інфаркту 30 тис. грн. 📌У цьому році НСЗУ пропонує зміни у Програму медичних гарантій, що мають поліпшити діагностику, лікування та реабілітацію пацієнтів з інфарктом. 📌Для укладення контракту НСЗУ вимагатиме: новітнє медобладнання, персонал відповідної кваліфікації, цілодобову роботу. 📌НСЗУ пропонує впровадити підвищувальний коефіцієнт на рівні 5% доплат за дотримання бригадами швидкої правильних маршрутів пацієнтів. 📌Також НСЗУ пропонує включити до програми реімбурсації ліки для пацієнтів, які перенесли інфаркт.
19 січня 2021, 09:33

Підсумки нашої роботи за минулий рік - коротко

Підсумки нашої роботи за минулий рік - коротко Деякі підсумки 2020 року – те, чим нам можна пишатися   Вважаємо своїм досягненням:   Недопущення «медичного локдауну» - колапсу надання первинної медичної допомоги під час стрибку захворюваності на СOVID-19 (в тому числі, й медичних працівників закладу) Налагодження конструктивної співпраці з Білопільською центральною районною лікарнею в умовах реформування Розроблено та затверджено власником План розвитку закладу у середньостроковій перспективі до 2024 року. Доступом до Інтернету обладнали всі робочі місця лікарів. Хоча й зовсім непросто зробити це у сільській амбулаторії, де навіть мобільний зв’язок не завжди працює. На кожне робоче місце лікаря закупили і встановлене спеціальне програмне забезпечення ( МІС – медична інформаційна система ) із найбільш необхідними для нас функціями й максимальною їх кількістю.
18 січня 2021, 14:45

Що змінилося з Нового року у проведенні тестування на ПЛР

Що змінилося з Нового року у проведенні тестування на ПЛР Всій медичній спільноті, що називається «під ялинку» Міністерство охорони здоров’я разом з Національною службою здоров’я підклало сюрприз у вигляді організації ПЛР-тестування по-новому. Як несподівано виявилося 31 грудня, було скасовано так званий 29-й пакет. Якщо у 2020 році існувало фінансування взяття мазків та їх транспортування до обласного лабораторного центру з Держбюджету (хай і не в повній мірі). Білопільська центральна районна лікарня (тоді вона ще так називалася) у 2020 році отримувала ці кошти (хоча вони й не покривали всіх витрат). А за новою нормативною базою тепер тестування на ПЛР (відбір мазків, транспортування) лягло на «первинку» (в основному) з маленьким «але». Кошти за це з Держбюджету не передбачені.
Навигатор: 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14