Анонси всіх дописів, десятая страница.

Навигатор: 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14
25 серпня 2020, 13:44

Що робити при укусах тварин?

Що робити при укусах тварин? Люди, які мають вдома котів чи собак, звикли до погризених і подряпаних рук. Якщо ж ви постраждали від незнайомого чи бездомного собаки або кота, слід вжити певних заходів. 1️⃣ Промийте рану чистою водою з милом. 2️⃣ Нанесіть антисептик (не перекис водню, він не допоможе), закрийте рану чи подряпину чистою пов’язкою. 3️⃣ Якщо рана глибока, треба негайно звернутися по медичну допомогу, аби рану належним чином обробили. Поки чекаєте, міцно затискайте поранення чистою сухою тканиною, щоб спинити кров. 4️⃣ Дикі та безпритульні тварини – це ризик зараження сказом. Якщо ви не впевнені, чи здорова тварина, краще проконсультуватись зі своїм сімейним лікарем чи звернутись до найближчого травмпункту.
25 серпня 2020, 13:42

Популярні міфи про Covid-19

Популярні міфи про Covid-19 Міф 1️⃣ Коронавірус передається через 5G. Факт. Віруси можуть передаватися лише від одних живих організмів до інших. Міф 2️⃣ Маски не захищають від зараження, тому що вірус мікроскопічний, а отвори у тканині великі. Факт. Коронавірус передається респіраторним шляхом. Він мандрує у краплинках вологи, які поширює хвора людина, і не може літати в повітрі сам. Маска затримує ці краплинки. Міф 3️⃣ Антибіотики допоможуть не захворіти. Факт. Антибіотики діють лише на бактерії, а COVID-19 викликається вірусом. Міф 4️⃣ Коронавірус не виживає у спекотну погоду. Факт. Підхопити хворобу можна незалежно від погоди. Міф 5️⃣ Сніг і мороз вбивають коронавірус. Факт. Холодна погода, як і спекотна, не впливає на поширення хвороби.
18 серпня 2020, 10:53

Вакцинація

Вакцинація 1️⃣ В Україні можна вакцинуватися безоплатно від 10 небезпечних хвороб. Це гепатит В, туберкульоз, поліомієліт, дифтерія, правець, кашлюк, кір, краснуха, паротит і гемофільна інфекція. Кожна з цих хвороб загрожує серйозними ускладненнями і смертю. 2️⃣ Більшість щеплень роблять у дитинстві. Від дифтерії і правця потрібна ревакцинація кожні 10 років. Безоплатне щеплення можна зробити у сімейного лікаря. 3️⃣ Вакцини, які не входять до Календаря щеплень – рекомендовані. Їх можна купити в аптеці і вакцинуватися у сімейного лікаря. 4️⃣ Вакцини безпечні, не містять токсичних компонентів і не викликають аутизм. Для України їх закуповує за кошти Державного бюджету ЮНІСЕФ. Якість вакцин підтверджена масштабним досвідом використання у різних країнах світу.
18 серпня 2020, 10:52

Що робити, коли вжалила медуза ?!

Що робити, коли вжалила медуза ?! Укус медузи неприємний, проте зазвичай не потребує медичної допомоги. Полегшити свій стан можна самостійно: ✔️ обережно вийняти видимі жала пінцетом; ✔️ занурити вжалену частину тіла в гарячу воду. Вона має бути комфортної температури, не окріп. Посидіть так 20-45 хвилин і стане краще. Чого не можна робити з місцем опіку: ❌ чухати і дряпати; ❌ промивати морською чи прісною холодною водою, сечею; ❌ мочити спиртом; ❌ розтирати рушником; ❌ накладати тісні пов’язки. Людям, які мають сильну реакцію, може знадобитися серцево-легенева реанімація чи антитоксин. Якщо контакт із медузою призвів до висипів чи болю, прийміть антигістамінний препарат або безрецептурне знеболювальне. Якщо медуза вжалила в око чи поблизу нього, треба промити очі водою та за потреби звернутися до лікаря.
14 серпня 2020, 09:09

Як забезпечити безпечну роботу в офісі?!

Як забезпечити безпечну роботу в офісі?! 📌Співробітники, які почуваються зле, повинні залишатися вдома. Не можна виходити на роботу тим, в кого вдома є хворий на COVID-19 член сім’ї. Так само слід алишити вдома вагітних, осіб старшого віку, людей із хронічними хворобами. 📌Існує великий ризик заразитися від людини, поряд із якою ви сидите тривалий час. Тому дистанціювання має стати непорушним правилом для офісів: не менше 2 м між працівниками. 📌Слід дезінфікувати поверхні, яких торкається багато людей, а також мити чи дезінфікувати руки після контакту з такими поверхнями. НРоботодавець має забезпечити офіс проточною водою, милом, паперовими рушниками та антисептиками. 📌 У всіх приміщеннях повинна бути хороша вентиляція. 📌Рекомендується носити в офісах немедичні маски, оскільки вони затримують краплинки вологи, які можуть переносити вірус.
13 серпня 2020, 10:05

Знову про людський фактор...

Знову про людський фактор... Пройшло вже достатньо часу з 1 квітня 2020 року, коли стартувала реформа вторинної ланки медичної допомоги. Тобто, за ці майже 5 місяців повинні були в повному обсязі запрацювати механізми роботи в електронній системі охорони здоров’я на всіх ланках. Але, на жаль, досі все ще не працює як швейцарський годинник. І причин є цьому декілька. Причина номер раз. Дуже великі технічні проблеми з роботою центральної бази даних, через яку проходить взаємодія всіх електронних направлень. Тобто, досить поширене явище, коли система просто «зависла» і, відповідно, електронні направлення від первинки лікарі ЦРЛ (вторинки) просто не можуть відкрити. Правду кажучи, поступово ця проблема зменшується. На неї ніяк не можуть вплинути ні керівництво лікарень, ні лікарі.
13 серпня 2020, 08:33

Як часто потрібно робити комплексний check up?!

Як часто потрібно робити комплексний check up?! Молоді люди зазвичай не скаржаться на здоров’я, тому рідко бувають у лікарів. Проте регулярні візити до сімейного лікаря – хороша звичка. Лікарі первинної медичної допомоги рекомендують регулярно проходити такі тести й обстеження: ✔️ вимірювання тиску; ✔️ аналіз на холестерин; ✔️ тест на ВІЛ/СНІД; ✔️ тест на вірусні гепатити; ✔️ раннє виявлення раку грудей: ✔️ раннє виявлення раку шийки матки; ✔️ колоректальний скринінг; ✔️ скринінг раку передміхурової залози; ✔️ перевірка на рак шкіри; ✔️ огляд у стоматолога; ✔️ вакцинація за графіком. 📌Виміряти тиск, зробити аналіз крові, здати тести на ВІЛ та гепатити можна безоплатно у сімейного лікаря. Національний календар щеплень включає ревакцинацію дорослих проти дифтерії і правця через кожні 10 років.
12 серпня 2020, 09:33

Хвороба нирок

Хвороба нирок 📌Програма медичних гарантій включає профілактику, діагностику та лікування хвороб нирок. Для цього пацієнту слід звернутися до лікаря, з яким укладена декларація. 📌Якщо потрібно, лікар випише е-направлення до вузького спеціаліста, наприклад, нефролога, або призначить додаткові обстеження. З електронним направленням усі ці послуги безоплатні для пацієнта. 📌Пацієнтам із хронічними захворюваннями нирок можуть призначити ниркову замісну терапію – гемодіаліз, перитонеальний діаліз. Контракти на лікування пацієнтів методом екстракорпорального гемодіалізу в амбулаторних умовах мають 86 медичних закладів, з них 2 - приватні. 📌Усі ці заклади можна побачити на дашборді НСЗУ, ввівши слово «Гемодіаліз» у поле «Напрям, група послуг» https://bit.ly/3j2fmSy. Лікування безоплатне за направленням нефролога. 📌Якщо пацієнт потребує госпіталізації, він отримає безоплатну медичну допомогу в умовах стаціонару.
11 серпня 2020, 09:50

Як зберегти зір ?!

Як зберегти зір ?! Не всі хвороби ока можна попередити, але є кілька порад, які допоможуть зменшити шанси на зниження зору в майбутньому. 1️⃣ Носіть сонячні окуляри. Прямі сонячні промені прискорюють розвиток катаракти. 2️⃣ Не куріть. Куріння може викликати дегенерацію сітківки. 3️⃣ Їжте здорову їжу. Овочі, зокрема зелень, мають бути важливою частиною раціону. 4️⃣ Дорослі, в яких немає симптомів очних хвороб, все одно повинні пройти огляд у віці 40 років. Більшість серйозних хвороб очей можна успішно вилікувати на ранніх стадіях. 5️⃣ Правильно користуйтеся контактними лінзами. Не можна спати в лінзах, якщо вони призначені лише для денного носіння. 6️⃣Не перенапружуйте очі. Коли довго працюєте за комп’ютером, робіть перерву кожні 20 хвилин, відволікайтеся, дивіться вдалину.
11 серпня 2020, 09:49

Вакцинація під час пандемії

Вакцинація під час пандемії ВООЗ закликає не відмовлятися від планової вакцинації під час пандемії, адже це призведе до нових спалахів інфекційних хвороб. 📌 В Україні щеплення за Національним календарем безоплатні для пацієнта. У Календар входять вакцини проти 🔟 інфекційних захворювань: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, правця, кашлюку, кору, паротиту, краснухи, вірусного гепатиту В, гемофільної інфекції. Крім того, держава закуповує вакцину проти 11 хвороби – сказу. 📌 Вакцинація проти сказу не входить до календаря щеплень, але робиться за потреби. Вакцина БЦЖ робиться немовляті безоплатно в пологовому будинку. 📌 Дорослим потрібна ревакцинація проти дифтерії та правця кожні 10 років. 📌 Щеплення за Національним календарем можна отримати у лікаря, з яким підписана декларація.
Навигатор: 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14