Анонси всіх дописів, девятая страница.

Навигатор: 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13
03 вересня 2020, 13:36

Що є причиною варикозної хвороби та як її уникнути?

Що є причиною варикозної хвороби та як її уникнути? Відповідає Тарас Миколайович Галига, кандидат медичних наук, доцент кафедри загальної хірургії №2 Національного медичного університету, лікар-хірург вищої категорії. “Причинами варикозної хвороби є притаманне людям прямоходіння, малорухливий спосіб життя, тривалі статичні навантаження, тривале сидіння або стояння без рухів. У разі появи перших симптомів не треба боятися спеціалістів і діагностики, треба звернутися до лікаря. Розширення вен — це не завжди варикозна хвороба, іноді це більш серйозне захворювання. Якщо ситуація стосується саме варикозу, слід впливати на фактори ризику. При офісній роботі треба щогодини інтенсивно ходити протягом 5 хвилин, бажано сходами. Також важливо займатися фізкультурою, плаванням, виконувати спеціальні вправи, активізувати м’язову роботу. Коли є можливість, тримати ноги у підвищенному положенні.
03 вересня 2020, 13:32

Хто направляє пацієнта на медичний огляд?!

Хто направляє пацієнта на медичний огляд?! 📌Традиційно перед новим навчальним роком учні проходять медичний огляд та отримують відповідну довідку. Її видає лікар, із яким укладена декларація. Він же направляє учня до вузьких спеціалістів, чиї висновки потрібні для огляду. 📌Першокласники мають обов’язково пройти медогляд перед школою. В умовах карантину медогляд можна пройти через деякий час, коли ситуація в регіоні поліпшиться. 📌Школярі 2-11 класів мають проходити медогляд раз на рік. Можна перенести похід до лікаря на будь-який інший час, щоб не утворювати черг перед 1 вересня. 📌Із 7 до 17 років вузьких спеціалістів та аналізи потрібно проходити лише за необхідністю. 📌Для огляду педіатр чи сімейний лікар може направити дитину в заклад, який уклав договір із НСЗУ на амбулаторну допомогу.
03 вересня 2020, 13:25

Поради ВООЗ для людей з інвалідністю

Поради ВООЗ для людей з інвалідністю Люди з інвалідністю можуть зазнавати більшого впливу COVID-19, тому ВООЗ рекомендує вживати заходів, щоб пом’якшити цей вплив. Через різні бар’єри людям з інвалідністю буває складно дістатися до раковини, щоб помити руки, дехто не може дотримуватися дистанції, адже потребує фізичної підтримки, а люди з порушенням зору мають торкатися предметів, аби отримати інформацію. ВООЗ дає такі поради для людей з інвалідністю та їхнім рідним: ✔️ уникайте місць великого скупчення людей, відвідуйте їх не в пікові години ✔️ робіть покупки онлайн чи по телефону, попросіть про це друзів ✔️ спробуйте придбати продукти, ліки та засоби першої необхідності про запас ✔️ за можливості, працюйте з дому ✔️ дезінфікуйте предмети…
02 вересня 2020, 08:08

На що пацієнт має право після старту реформи

На що пацієнт має право після старту реформи З квітня 2020 року стартував другий етап трансформації системи охорони здоров’я. Тепер пацієнти можуть отримати гарантовані медичні послуги не лише на рівні первинної меддопомоги у свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра. Список медпослуг, які можна отримати гарантовано і безоплатно, значно розширився і включає амбулаторну і спеціалізовану медичну допомогу. Утім, трапляється таке, коли медзаклад має договір з НСЗУ Національна служба здоров'я України, але все одно вимагає у пацієнтів гроші за те, що вже оплачується державою з коштів платників податків. Або ж просто відмовляється надавати ту чи іншу послугу. Так не має бути! ❗Важливо запам’ятати кожному пацієнту — медичні заклади, які підписали договори з НСЗУ на надання конкретних гарантованих медичних послуг, зобов'язались надавати їх громадянам безоплатно.
31 серпня 2020, 10:35

Електронне направлення

Електронне направлення 📌Електронне направлення – обов’язковий елемент маршруту пацієнта, який хоче отримати безоплатну медичну допомогу за Програмою медичних гарантій. До вузьких фахівців його виписує сімейний лікар. Саме лікар первинки визначає, який саме спеціаліст потрібен для подальшої діагностики та лікування. Є випадки, коли пацієнт може отримати безоплатну допомогу без е-направлення https://bit.ly/3g5H0f2 📌До таких випадків належить і звернення пацієнта з хронічними хворобами до лікаря, в якого він вже є на обліку. 📌Це означає, що такий пацієнт вже отримав направлення до свого фахівця від лікаря первинки чи іншого лікаря, скористався ним і потрапив на облік. Тепер пацієнту треба періодично приходити саме до цього лікаря-спеціаліста. 📌У такій ситуації пацієнту достатньо лише попередньо записатися до лікаря, аби знати конкретний час візиту.
27 серпня 2020, 15:08

Проведення безпечного навчання під час карантину

Проведення безпечного навчання під час карантину Карантин диктує нові правила. Зокрема і для освітнього процесу, який почнеться вже за кілька днів. Обов’язкове їх дотримання – це безпека наших дітей та, відповідно, наша. Наголошую ще раз на основних нововведеннях, які чекають учнів, студентів та викладачів у прийдешньому навчальному сезоні: 📌 Педагогам після приходу на роботу обов’язково мірятимуть температуру. 37,2°C і вище або нежить, кашель чи інші ознаки гострого респіраторного захворювання — це недопуск до роботи. 📌 На всіх входах до закладу освіти організовуються місця для обробки рук антисептиками. У приміщеннях усі мають пересуватися у респіраторах чи масках, окрім наймолодших школярів (учнів 1-4 класів). 📌 Під час занять у навчальних приміщеннях маски можна не надівати.
26 серпня 2020, 13:04

Чи можна святкувати великими компаніями?

Чи можна святкувати великими компаніями? 📍Відповідає Наталія Іванченко (Тімко), лікар-епідеміолог Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні, головний експерт Департаменту ОЗ ЛОДА з епідеміології. “Те, що ресторани й кафе відновили роботу після суворого карантину через пандемію COVID-19, справді може створити враження, що збиратися там великими компаніями вже безпечно. Але це не так. Те саме стосується і великих домашніх святкувань, таких як весілля”, – зауважила лікарка. ❗️Тому експертка наголосила на тому, що слід пам’ятати: коронавірус ніде не дівся. Ви можете бути інфікованим навіть без симптомів, але заразити людину з групи ризику, для якої COVID-19 може стати смертельним. “Продовжуйте дотримуватися важливих правил: соціальна дистанція, миття рук, маска. Навіть коли ви в масці, дотримуйтеся дистанції щонайменше 2 метри з іншими, часто й ретельно мийте руки.
25 серпня 2020, 14:16

Чи можна вакцинувати дітей і дорослих під час пандемії COVID

Чи можна вакцинувати дітей і дорослих під час пандемії COVID 📍Відповідає Катерина Булавінова, медичний експерт Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, лікар за спеціалізаціями «Педіатрія», «Дитячі інфекції», «Дитяча імунологія» та «Сімейна медицина». Вакцинуватися під час пандемії COVID-19 не лише можна, а й потрібно. Призупинення вакцинації загрожує спалахами інших інфекційних хвороб. ВООЗ та Центри з контролю за захворюваннями США (CDC) не рекомендують скасовувати щеплення під час COVID-19. Що можуть зробити медичні заклади: 🔺повністю розділити потоки пацієнтів, щоб ті, хто приходить на вакцинацію, не перетиналися з хворими (різний час, різні дні, окремий вхід до медичного закладу, окреме місце очікування, окрема будівля - залежно від закладу); 🔺проводити вакцинацію за індивідуальним записом; 🔺поєднувати вакцинацію з іншими медичними процедурами…
25 серпня 2020, 14:13

Які основні ознаки туберкульозу, як його уникнути?

Які основні ознаки туберкульозу, як його уникнути? 📍Відповідає Юлія Олегівна Летц, дитячий фтизіатр та дитячий пульмонолог, головний спеціаліст-експерт з дитячої фтизіатрії ДОЗ ЛОДА, кандидат медичних наук. “Основними ознаками туберкульозу є кашель або покашлювання понад два тижні, погане самопочуття, слабкість, утрата ваги, нічне потіння, тривалий субфібрилітет. Треба зауважити, що такий стан може тривати досить довго. Щоб уникнути туберкульозу, треба передусім дбати про себе, про свій імунітет, старатися вести здоровий спосіб життя і при появі згаданих вище симптомів не зволікати з візитом до лікаря. Вакцина від туберкульозу існує. Вакцинацію проводять вакциною БЦЖ на 3-5 добу після народження дитини, вона запобігає важким і генералізованим формам туберкульозу у дітей, через які вони можуть померти або залишитись інвалідами.
25 серпня 2020, 13:46

Медична допомога дітям у програмі медичних гарантій

Медична допомога дітям у програмі медичних гарантій Кожна дитина може отримати безоплатну медичну допомогу за Програмою медичних гарантій. Для цього в неї має бути укладена декларація. З сімейним лікарем, як і з педіатром, декларацію можна укласти з народження. За дітей до 14 років декларацію підписують батьки. Це може зробити один із них, потрібні документи (паспорт, ІПН), свідоцтво про народження дитини і мобільний. 📌На первинному рівні медичної допомоги для дитини передбачене динамічне спостереження за здоров’ям, лікування, направлення до спеціалістів, вакцинація. 📌Консультації спеціалістів, невідкладна та планова стоматологія, стаціонарна допомога, включно з операціями для дітей покриваються Програмою медичних гарантій за е-направленням. 📌Профілактичні медогляди учнів передбачені пакетами первинної та амбулаторної допомоги. Підставою для надання послуги є звернення до лікаря, з яким укладено декларацію та подальше направлення до спеціалістів.
Навигатор: 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13