Анонси всіх дописів, восьмая страница.

Навигатор: 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12
22 вересня 2020, 13:57

Як уникнути осінньої депресії

Як уникнути осінньої депресії 📌З приходом осені в багатьох людей падає настрій, вони починають почуватися гірше емоційно та фізично. Цей стан часто називають осінньою депресією, а в медицині він має назву сезонний афективний розлад. 📌Поради щодо профілактики: 1. Навіть у похмурі дні намагайтеся перебувати на вулиці впродовж кількох годин, особливо в першій половині дня, відкривайте штори, сидіть якомога ближче до вікон вдома та в офісі. 2. Часто гуляйте в парку, обідайте на терасі чи просто сидіть на лавці. 3. Займайтеся спортом – фізична активність допомагає зняти стрес, підвищити настрій та почуватися краще. 4. Спіть достатньо, їжте здорову їжу, не шукайте полегшення в алкоголі. 5. Спілкуйтеся з людьми, поряд із якими вам добре.
21 вересня 2020, 13:47

Знову про електронні та паперові направлення

Знову про електронні та паперові направлення 📌В жодній лікарні, яка має контракт з НСЗУ, не мають права відмовити пацієнту у наданні послуги без паперового варіанту направлення. Головне, щоб пацієнт надав дійсний номер електронного направлення. 📌Попросити пацієнта надати роздрукований примірник електронного направлення в лікарні можуть. Наприклад для того, щоб швидше побачити необхідну інформацію.. Це актуально, якщо в лікарні раптом вимкнено електроенергію або у медичного працівника немає доступу до комп'ютера. 📌Роздрукований примірник електронного направлення та власне паперове направлення – не одне і те ж. Чи отримає пацієнт безоплатно послугу за паперовим направленням ми розповідали тут ➡️ https://bit.ly/2Rob37t. А тут ➡️ https://bit.ly/3hB1OeQ йдеться про те, як користуватися електронним направленням. Якщо пацієнту відмовляють у наданні послуги без роздрукованого варіанту е-направлення ми рекомендуємо: Звернутись до головного лікаря медзакладу.
18 вересня 2020, 09:47

Якщо ви помітили в себе симптоми коронавірусу

Якщо ви помітили в себе симптоми коронавірусу Якщо ви помітили в себе симптоми коронавірусу: 📌Зателефонуйте лікарю, з яким у вас укладена декларація (за телефоном нашого колл-центру ). Іти на прийом не потрібно. За необхідності лікар спрямує до вас мобільну бригаду, щоб узяти матеріал для аналізу. 📌 Якщо ви не маєте свого лікаря, телефонуйте на регіональну гарячу лінію з питань COVID-19 – бригаду викличе диспетчер. Номер телефону ліній шукайте за посиланням https://bit.ly/2B7FQRv. Результати тестування повідомлять вам та вашому лікарю. 📌У разі підтвердження діагнозу ваш лікар надасть рекомендації щодо самоізоляції та лікування, якщо перебіг легкий. Або порекомендує звернутися до лікарні, якщо перебіг важкий. 📌Якщо у вас критичний стан, утруднене дихання, висока температура, телефонуйте у швидку допомогу.
16 вересня 2020, 11:32

Коли наркоз може бути небезпечним?

Коли наркоз може бути небезпечним? 📍Відповідає Володимир Аполінарійович Жовнір, головний лікар ДУ НПМЦДКК МОЗ України, заслужений лікар України, доктор медичних наук, лікар-анестезіолог. За його словами, будь-яка анестезія має можливі ризики та ускладнення. Тому лікар повинен враховувати поточний стан пацієнта і наявні супутні захворювання. Чим важчим є вихідний стан пацієнта, якщо наявні гостра фаза хронічного захворювання, тривале та об’ємне хірургічне втручання та необхідність невідкладного втручання, збільшується відсоток ймовірних ризиків та ускладнень.
16 вересня 2020, 11:28

Лімфома: що потрібно знати пацієнту?

Лімфома: що потрібно знати пацієнту? 📌Лімфома - це злоякісне пухлинне захворювання лімфатичної системи. Серед лімфом виділяють лімфогранулематоз (лімфому Ходжкіна) і всі інші види лімфом - неходжкінські лімфоми. 📌Згідно даних Центру медичної статистики МОЗ, в Україні у 2019 році було виявлено 3 454 випадки захворювань лімфатичної та кровотворної системи. З них такий діагноз поставили 274 дітям віком до 17 років. Раннє виявлення лімфоми та розпочате лікування збільшують шанси пацієнта на повне одужання. 📌У випадку підозри на лімфому, ваш лікар з яким укладено декларацію, випише направлення до медзакладу, в якому надають спеціалізовану медичну допомогу з діагностики та лікування онкологічних захворювань. 📌Окрім лікування в межах Програми медичних гарантій, пацієнт може безоплатно отримати ліки, що централізовано закуповуються https://bit.ly/2H2OiE7.
16 вересня 2020, 11:25

Де знайти інформацію про кількість декларацій?

Де знайти інформацію про кількість декларацій? 📌Понад 30 млн українців підписали декларації зі своїми лікарями та отримують медичну допомогу безоплатно. 📌Терапевти, сімейні лікарі та педіатри можуть ефективно обслуговувати певну кількість пацієнтів – 2000, 1800 та 900 відповідно. Лікарям рекомендується мати саме стільки декларацій, хоч їх може бути й більше. 📌На дешборді НСЗУ можна побачити, скільки декларацій має кожен лікар первинки. Для цього відкрийте електронну карту місць надання первинної медичної допомоги https://bit.ly/337640i, у полях ліворуч оберіть область, населений пункт та назву закладу. 📌Внизу праворуч є список усіх лікарів первинки, які приймають у закладі. Там також вказана кількість декларацій, які вже має цей лікар. Якщо навпроти прізвища стоїть галочка ✅, то лікар уже набрав оптимальну кількість пацієнтів, якщо стрілочка ⬆️ - ще ні.
11 вересня 2020, 11:14

Медична допомога при гострому мозковому інсульті

Медична допомога при гострому мозковому інсульті Майже 31 тисяча пацієнтів з інфарктом та інсультом отримали допомогу за Програмою медичних гарантій у квітні-липні. Інсульт – це раптове гостре порушення мозкового кровообігу, яке призводить до пошкодження головного мозку. Це одна з головних причин смертності та інвалідизацїі в Україні. Проте вчасна та кваліфікована медична допомога істотно знижує такий ризик. Саме тому медична допомога при інсульті входить до пріоритетних послуг Програми медичних гарантій. Послуга включає таке: 1️⃣ огляд пацієнта 2️⃣ КТ чи МРТ у межах терапевтичного вікна (60 хв з моменту госпіталізації) 3️⃣ анестезія 4️⃣ тромболітична терапія (при ішемічному інсульті) 5️⃣ моніторинг клінічних, біохімічних показників, рівня електролітів, лабораторних показників системи гемостазу, електрокардіограми 6️⃣ реабілітація в гострому періоді 192 медичні заклади уклали з НСЗУ угоди на надання допомоги при інсульті.
11 вересня 2020, 11:12

Програма. Доступні ліки

Програма. Доступні ліки 📌Програма «Доступні ліки», як і медичні послуги, не прив’язана до території чи місця проживання. Ліки можна отримати в будь-якій аптеці, яка бере участь у програмі реімбурсації. Такі аптеки мають на дверях наліпку "Тут є "Доступні ліки". 📌Знайти найближчу аптеку можна на електронній мапі НСЗУ https://bit.ly/3eKd86S або ж зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ 16-77. 📌«Доступні ліки» можна отримати лише за електронним рецептом, який виписує ваш сімейний лікар https://bit.ly/2Qqq9J6 📌Якщо в найближчій аптеці немає або потрібного лікарського засобу, або ліків у необхідній кількості, ви можете звернутися в будь-яку іншу. Краще попередньо туди зателефонувати https://bit.ly/31MOdMP 📌Мешканці окупованих територій також можуть скористатися програмою «Доступні ліки». Для цього їм слід приїхати на підконтрольну територію, укласти декларацію з лікарем первинки, отримати в нього електронний рецепт і звернутися в аптеку, яка бере участь у програмі https://bit.ly/34OP3KN
08 вересня 2020, 11:37

Надання меддопомоги пацієнтам з COVID-19

Надання меддопомоги пацієнтам з COVID-19 Надання меддопомоги пацієнтам з COVID-19. Результат брифінгу НСЗУ 08.09.20 НСЗУ законтрактувала для надання допомоги пацієнтам з COVID-19 та з підозрою на нього: 25 центрів екстреної медичної допомоги 260 медзакладів для надання пацієнтам допомоги в стаціонарних умовах 935 медзакладів, в яких утворено мобільні бригади, що виїжджають до людеий з підозрою на COVID-19. В цих закладах працює маийже 1600 мобільних бригад Виплати від НСЗУ також отримали 144 медзаклади, які надавали стаціонарну допомогу пацієнтам з COVID-19 у квітні, але не входили в перелік лікарень, визначених для госпіталізації. За квітень-серпень до медзакладів було госпіталізовано 48 292 пацієнти з коронавірусною хворобою, з них близько 17% пацієнтів отримали медичну допомогу в умовах інтенсивної терапії.
07 вересня 2020, 15:47

Що таке Гістероскопія?!

Що таке Гістероскопія?! Гістероскопія – це малоінвазивний метод обстеження і лікування матки. Він полягає в тому, що в порожнину матки вводять зонд із датчиком, який дозволяє оглянути орган та провести певні маніпуляції. За допомогою гістероскопії можна виявити новоутворення, тому це обстеження входить у список пріоритетних – НСЗУ платить за нього закладам за підвищеним тарифом. Що входить у послугу гістероскопії: ✔️ консультація лікаря, щоб виявити протипоказання та забезпечити безпечне дослідження; ✔️ діагностична гістероскопія в амбулаторних умовах без ендоскопічних маніпуляцій чи з ними, залежно від потреби, зокрема із взяттям матеріалу для гістологічного дослідження; ✔️ гістологічне дослідження матеріалу; ✔️ анестезія та анестезіологічний моніторинг; ✔️ аналіз та опис результатів.
Навигатор: 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12