Анонси всіх дописів, седьмая страница.

Навигатор: 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11
17 грудня 2021, 14:06

Виклики лікаря додому до пацієнта

Виклики лікаря додому до пацієнта Чи зобов'язаний сімейний лікар приїжджати на виклик додому? З таким питанням часто звертаються підписники. Розповідаємо 🩺 ➡️У Порядку надання первинної медичної допомоги, затвердженому МОЗ ( https://bit.ly/3dCNVgx ), зазначається, що первинна медична допомога надається під час особистого прийому пацієнта в медичному закладі. ➡️Лікар може виїхати до пацієнта додому, але не зобов’язаний це робити лише тому, що пацієнту далеко їхати чи він не має коштів на проїзд. ➡️Крім того, лікар може надати консультацію телефоном чи за допомогою відеозв’язку. Знову ж таки, якщо вирішить, що це доцільно. Про правила дзвінків і повідомлень на особистий номер лікаря ми розповідали тут: http://cpmd.info/blog/index_post_1636715197.htm. ❗️Наголошуємо, що у невідкладному стані слід дзвонити не сімейному лікарю, а на 103. Також рекомендуємо почитати, що входить у список безоплатних медичних послуг у сімейного лікаря: https://bit.ly/3Gz9Fq9.
14 грудня 2021, 14:31

Як швидко отримати сертифікат про вакцинацію?

Як швидко отримати сертифікат про вакцинацію? Центри вакцинації проти COVID-19 працюватимуть під час новорічно-різдвяних свят, тож українці зможуть отримати перше або друге щеплення навіть у вихідні. А ми розповімо, як отримати в цей період сертифікат про вакцинацію. 📌Найзручніший спосіб отримання сертифіката — згенерувати його на порталі або в застосунку “Дія”. Для цього не потрібен навіть електронний підпис, треба лише зареєструватися. Процес займає кілька хвилин. 📌 Зовсім не обов’язково йти по сертифікат до сімейного лікаря Адже лікарі зараз завантажені. 📌Якщо з генеруванням сертифікату виникла проблема, звертайтеся на оцей сайт: https://issue.covid19.gov.ua/. Також підтримка “Дії” приймає запитання у месенджер Звернутися можна і в контакт-центр МОЗ за номером гарячої лінії 0800 60 2019. 📌А тут можна почитати наші попередні пояснення про те, що робити, коли не генерується COVID-сертифікат: https://bit.ly/3CMQB62.
12 листопада 2021, 14:06

Бережи лікаря!!!

Бережи лікаря!!! 📌За останні три місяці мільйон українців вперше обрали лікаря первинки. 📌Тому НСЗУ закликає звертатися до свого лікаря з питаннями, які стосуються безпосередньо здоров’я та лікування, і не турбувати загальними питаннями, на які може відповісти будь-який адміністративний працівник лікарні, оператор контакт-центру чи сайт органів влади. 📌Із чим може допомогти сімейний лікар: скарги на раптове погіршення здоров’я (за винятком екстрених випадків — тоді слід телефонувати 103); лікування легкої та середньої тяжкості форм COVID-19; спостереження за хронічною хворобою; питання вакцинації; консультації щодо профілактики інфекційних та неінфекційних хвороб; призначення ліків та виписування електронних рецептів на “Доступні ліки”; призначення обстежень чи консультацій іншого лікаря при необхідності. 📌За довідковою інформацією радимо звертатися до реєстратури центру надання первинної медичної допомоги, на офіційні сторінки та контакт-центри органів державної влади.
05 листопада 2021, 12:34

Як замовити видачу Міжнародного свідоцтва про вакцинацію?

Як замовити видачу Міжнародного свідоцтва про вакцинацію? Для зменшення черги в наших закладах просимо завчасно замовляти «Міжнародне свідоцтво про вакцинацію» через форму за посиланням Стосується лише тих, хто вакцинований ХОЧА Б однією дозою вакцини проти COVID-19 і має діючу декларацію з лікарями нашого закладу. Замовлення працює в режимі «сьогодні на завтра». Тобто, якщо ви замовили свідоцтво сьогодні, то отримати його з усіма печатками можна наступного робочого дня з 14.00 до 15.30 в реєстратурі за адресою: вул. Полтавський полк, буд. 2. Давайте разом збережемо робочий час лікарів Вітається, якщо форма буде заповнена не тільки собі, а й вашим знайомим, батькам, сусідам! Короткі підсумки: в перший день «замовили» «Міжнародне свідоцтво про вакцинацію» 22 наших пацієнта.
27 жовтня 2021, 08:11

Хто виписує електронне направлення

Хто виписує електронне направлення 📌Електронне направлення є умовою для отримання пацієнтом спеціалізованої медичної допомоги безоплатно. Мова про планові консультації у вузьких спеціалістів, інструментальні та лабораторні обстеження, планові госпіталізації. 📌 Електронне направлення виписує той лікар, якому потрібні результати того чи іншого обстеження для оцінки стану здоров’я пацієнта, підтвердження або спростування діагнозу. Це може бути лікар, який надає або первинну допомогу, або лікар, який надає спеціалізовану допомогу, такий як хірург, невролог ін. 📌Якщо лікуючий лікар під час консультації призначає пацієнтові певні обстеження, то він має створити на них відповідне е-направлення. 📌Необхідність в отриманні консультації вузького спеціаліста, діагностики чи аналізів визначає саме лікар - за результатом обстеження пацієнта. 📌Якщо пацієнт бажає пройти певні додаткові обстеження без призначень лікаря, він може зробити це самостійно і за власні кошти.
28 вересня 2021, 10:29

Інсуліни з 1 жовтня. Продовження

Інсуліни з 1 жовтня. Продовження 📌Едокринолог - це лікар, який проводить діагностику, профілактику і лікування патологій ендокринної системи. Він лікує захворювання щитовидної залози, цукровий та нецукровий діабет тощо. 📌З 1 жовтня безоплатні ліки та інсулін для пацієнтів із нецукровим та цукровим діабетом можна отримати лише за електронним рецептом. На основі плану лікування, внесеного ендокринологом в електронну систему охорони здоров’я. 📌Консультація та огляд ендокринолога безоплатні у будь-якій поліклініці, яка має договір із НСЗУ за пакетом амбулаторної допомоги. Знайти такі лікарні допоможе дашборд https://nszu.gov.ua/e-data/dashboard/pmg-contracts. Оберіть у фільтрі “Напрям” назву “Амбулаторні послуги загального профілю”. 📌Для первинної консультації у ендокринолога потрібно електронне направлення сімейного лікаря, терапевта чи педіатра. Для пацієнтів із встановленими хронічними захворюваннями звернення до свого ендокринолога можливе без направлення.
24 вересня 2021, 10:35

Інсуліни з 1 жовтня. Що відомо?

Інсуліни з 1 жовтня. Що відомо? 📌З 1 жовтня рецепт на препарати інсуліну стає електронним. За е-рецептом пацієнт отримує інсулін або безоплатно, або з невеликою доплатою. Електронний рецепт дійсний на всій території України. 📌Перший електронний рецепт на інсулін виписує виключно лікар-ендокринолог, який приймає амбулаторно. Ендокринолог робить це на основі складеного плану лікування, який обов’язково внесено до електронної системи охорони здоров’я. 📌Повторний рецепт зможе також виписати і сімейний лікар, терапевт чи педіатр. Але не будь-який, а той, з яким пацієнт уклав декларацію. Хто ще не має декларації з лікарями Білопільської первинки, запрошуємо для підписання декларації! Набирають пацієнтів Вамуш Олена Іванівна - терапевт, Бабенко Наталія Яківна - сімейний лікар, Бєлікова Ірина Олександрівна - сімейний лікар, Зінов'єва Любов Кузьмівна - педіатр 📌До кого звертатись за повторним рецептом, пацієнт обирає самостійно.
20 вересня 2021, 11:38

Безкоштовні ліки для пацієнтів з розладами психіки

Безкоштовні ліки для пацієнтів з розладами психіки 📌З 1 жовтня НСЗУ розширює програму відшкодування лікарських засобів за програмою “Доступні ліки” новим напрямом. Це препарати для пацієнтів із розладами психіки та поведінки. Йдеться про такі захворювання як епілепсія, шизофренія, ПТСР, депресія, афективні та невротичні розлади. 📌Щоб отримувати препарати за програмою “Доступні ліки”, необхідний електронний рецепт. Його зможе виписати невролог або психіатр. 📌Щоб з 1 жовтня мати змогу користуватись програмою “Доступні ліки” пацієнтам із розладами психіки та поведінки потрібно найближчим часом відвідати свого лікуючого лікаря, щоб лікар створив індивідуальний план лікування і вніс його в електронну систему охорони здоров’я. 📌Вартість препаратів аптеці відшкодує НСЗУ. Такий механізм відшкодування вже успішно працює понад два з половиною роки щодо ліків для пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою та діабетом ІІ типу.
12 серпня 2021, 10:52

Про зменшення інтервалу між двома дозами для CoronaVac

Про зменшення інтервалу між двома дозами для CoronaVac МОЗ рекомендує використовувати мінімально можливий інтервал між двома дозами вакцини CoronaVac/Sinovac. У зв’язку зі стрімким поширенням штаму коронавірусу SARS-CoV-2 «Дельта», поступовим зростанням захворюваності в Україні та необхідністю якнайшвидше забезпечити захистом якомога більше українців, Міністерство охорони здоров’я рекомендує скоротити інтервал між першою та другою дозою вакцини CoronaVac від Sinovac Biotech до мінімального терміну, зазначеного в офіційній інструкції, – 14 днів. Для ухвалення цього рішення експерти МОЗ проаналізували рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та останні дослідження ефективності вакцини CoronaVac за різних інтервалів між дозами. За даними різних досліджень, узагальненими Стратегічною консультативною групою експертів, що консультує ВООЗ, після вакцинації двома дозами з інтервалом у 14 днів ефективність вакцини CoronaVac проти розвитку симптоматичної форми захворювання коливалась від 51% до 84%, ефективність проти госпіталізації сягала 100%.
28 липня 2021, 17:48

Новини для пацієнтів, що потребують інсулінів

Новини для пацієнтів, що потребують інсулінів Уряд прийняв рішення, що програму забезпечення інсулінами буде адмініструвати Національна служба здоров'я з 1 жовтня 2021 році. Кабінет міністрів ухвалив постанову "Про реімбурсацію лікарських засобів за Програмою державних гарантій медичного обслуговування населення". На 3 місяців 2021 року (з жовтня по грудень) на програму виділено 660 млн грн. Цього достатньо, щоби забезпечити всіх пацієнтів інсуліном безоплатно - за умови запровадження та дотримання певних чітких правил. У цій постанові Міністерство охорони здоров’я та НСЗУ запропонували певні зміни до категоризації (тобто визначення груп) пацієнтів, які можуть отримати інсуліни. Залежно від того, до якої групи належить пацієнт, він має право на певний вид інсуліну та форму його відпуску.
Навигатор: 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11