Анонси всіх дописів, седьмая страница.

Навигатор: 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11
15 жовтня 2020, 09:20

Кому показано лікування в стаціонарі при COVID-19

Кому показано лікування в стаціонарі при COVID-19 Є групи людей, для яких амбулаторне лікування COVID-19 заборонено і передбачено лише лікування в стаціонарі. ✅Пацієнти, які в групі ризику: 📌 тяжкі хронічні захворювання легень і серцево-судинної системи; 📌ниркова недостатність; 📌імуносупресивні стани (первинний і вторинний імунодефіцити); 📌тяжкі алергічні захворювання або стани; 📌аутоімунні захворювання. ✅ Пацієнти з симптомами, що характеризують середньо-тяжкий і тяжкий перебіг: 📌ядуха; 📌утруднене дихання; 📌кровохаркання; 📌шлунково-кишкові симптоми (нудота, блювання, діарея); 📌 зміни психічного стану (сплутаність свідомості, загальмованість) та ін. Пацієнти незалежно від тяжкості стану, в яких відзначається підвищення температури вище 38° C, що погано піддається корекції, також мають отримувати медичну допомогу у стаціонарі. Рішення про місце лікування приймає не пацієнт, а ваш сімейний лікар.
07 жовтня 2020, 10:42

Що робити у разі виявлення симптомів COVID-19?

Що робити у разі виявлення симптомів COVID-19? ‼️В Україні визначений чіткий алгоритм дій у разі появи симптомів COVID-19. Найперше необхідно зателефонувати своєму сімейному лікарю. Головне: Жоден стандарт не передбачає, що хворий повинен самостійно їхати в поліклініку та стояти там у чергах. Детальніше у нашій інфографіці
05 жовтня 2020, 11:30

Меддопомога при онкозахворюваннях

Меддопомога при онкозахворюваннях 📌Щороку близько 140 тисяч українців дізнаються, що мають рак. У 2020 році за Програмою медичних гарантій фінансування лікування онкологічних захворювань було збільшено на 70%. 📌З вересня цього року в 4,7 рази збільшено тариф на діагностику та хіміотерапевтичне лікування онкології у дітей. 📌Безоплатна допомога пацієнту з онкозахворюванням в межах Програми медичних гарантій включає: - інструментальну та лабораторну діагностику - хірургічне втручання - радіотерапія та хіміотерапія - ліки з Національного переліку - медичний догляд, харчування під час перебування у стаціонарі - психологічну підтримку 📌Додатково пацієнт зможе безоплатно отримати ліки, що централізовано закуповуються за кошти державного бюджету. 📌Інформація про наявністьліків в конкретній лікарні має бути розміщена на офіційному сайті медзакладу та органу місцевої влади, а також на інформаційній дошці в лікарні.
05 жовтня 2020, 11:29

Чи потрібно робити КТ з симптомами ГРВІ ?!

Чи потрібно робити КТ з симптомами ГРВІ ?! Чимало пацієнтів з симптомами ГРВІ, ймовірною або підтвердженою коронавірусною інфекцією, які лікуються вдома, вимагають від свого сімейного лікаря направлення на комп‘ютерну томографію. Чи потрібно відразу робити КТ, розповідає сімейна лікарка Дарина Дмитрієвська. 📌COVID-19 лікують як звичайне ГРВІ, коли людина знаходиться вдома. Рекомендації лікарів звичні аж до банальностей: багато рідини і сон. Тому пацієнтам, коли їх турбує власне здоров'я, може здатися, ніби фахівець несерйозно поставився до його стану і не призначив КТ. 📌Навіть якщо пацієнт зробить КТ, яке виявить запалення, лікування все одно лишається симптоматичним, плюс відпочинок та щедре пиття. Адже сама по собі наявність запалення в легенях не є прямим показанням до госпіталізації чи зміни тактики лікування, якщо людина не має погіршення стану.
28 вересня 2020, 14:09

Google Maps показуватиме локальну статистику щодо COVID-19

Google Maps показуватиме локальну статистику щодо COVID-19 Google Maps показуватиме локальну статистику щодо COVID-19 Google Maps, за допомогою спеціального інструменту, показуватиме статистику захворюваності на коронавірусну хворобу в різних країнах та місцевостях світу. Як повідомляє CNN, програма Maps відображатиме показники кількості нових випадків захворювання на Covid-19 на 100 000 людей протягом семи днів. Користувачі зможуть у вибраній місцевості побачити, чи збільшується чи зменшується кількість випадків захворювання. Інформація буде доступна для всіх 220 країн, в яких працює Google Maps. Google братиме дані з трьох джерел: Університету Джона Гопкінса, New York Times та Вікіпедії. Вони отримують свої дані від Всесвітньої організації охорони здоров’я та інших громадських чи державних організацій галузі охорони здоров’я.
28 вересня 2020, 14:07

Інфаркт міокарда

Інфаркт міокарда 📌Інфаркт міокарда – це враження серцевого м’яза через гостре порушення кровопостачання. Частина м’яза, до якої припиняє надходити кров кров, починає відмирати через 20-40 хвилин. Дуже важливо надати пацієнту вчасну і кваліфіковану медичну допомогу, тому вона входить до пріоритетних у Програмі медичних гарантій. У безоплатний пакет допомоги при гострому інфаркті міокарда входить: - діагностика інфаркту - екстрене визначення основних біохімічних показників і специфічних кардіологічних тестів крові для підтвердження пошкодження кардіоміоцитів, диференціальної діагностики та динамічного спостереження за пацієнтами; - безперервний моніторинг стану пацієнтів - моніторинг клінічних, біохімічних показників, кислотно-лужної рівноваги, лабораторних показників системи гемостазу - повний спектр допомоги для проведення екстрених катетеризацій коронарних артерій серця за потреби – підготовка та переведення пацієнтів до закладів вищого рівня спеціалізації - реабілітація в гострому періоді
28 вересня 2020, 14:04

Доступні ліки

Доступні ліки На саийті НСЗУ https://nszu.gov.ua відкриийте розділ “Доступні ліки” і наийдіть дашборд “Електронна карта аптек-учасниць програми реімбурсації лікарських засобів (“Доступні ліки”)”. Оберіть на дашборді першиий розділ “Електронна карта місць відпуску е-рецептів. Цеий розділ показує аптеки, які уклали договори із НСЗУ та відпускають ліки за електронними рецептами. У фільтрах ліворуч оберіть область, зазначте тип населеного пункту або введіть в полі пошуку назву населеного пункту, якиий вас цікавить. У фільтрі “Є відпущені” оберіть “Так”. Відразу побачите на карті, а також вгорі справа сторінки кількість аптек, які вже погасили хоч один електронниий рецепт на “Доступні ліки”. Дивіться саме на число з позначкою “Місць відпуску ЛЗ за рецептами” вгорі справа сторінки.
24 вересня 2020, 14:58

Як підготувати дитину до відвідування стоматолога?

Як підготувати дитину до відвідування стоматолога? 📍Відповідає Мирослава Стефанівна Дрогомирецька, професор, заслужений лікар України, почесний президент Асоціації ортодонтів України. 🔺Для дітей 1,5-5 років перед першим відвідуванням батькам слід розповісти, що маля іде до лікаря, щоб подивитись зуби, порахувати їх, почистити. Ставити за приклад одного з батьків, старшого брата/сестру (що є зразком для дитини). 🔺Для дітей 5-6 років до 9. Батьки розповідають про мету візиту (почистити зуби, полікувати зуб), розповідають, що інфекція (бактерії) руйнують зуб, орієнтують, скільки треба буде посидіти з відкритим ротом, слухати вказівки лікаря, щоб лікування пройшло успішно. 🔺Для пацієнтів 10 років (ранній підлітковий вік) і старше – до 18 років. Якщо буде проводитись анестезія – роз’яснити, як це було з власного досвіду, які будуть відчуття, що відчуття заніміння пройде
24 вересня 2020, 14:18

Безоплатні для пацієнта операції - уже реальність!

Безоплатні для пацієнта операції - уже реальність! Зробити операцію безоплатно у державному медзакладі здавалося колись абсолютно нереальним. Фактично завжди треба було доплачувати кошти за анестезію, витратні матеріали чи просто перебування в стаціонарі. Часом це виливалося в чималу суму грошей. Але зі стартом трансформації системи охорони здоров’я на спеціалізованому рівні зробити операцію можна безоплатно. ⬇ Що має для цього зробити пацієнт? 1⃣ Отримати направлення електронне направлення від свого сімейного лікаря або лікуючого лікаря на проведення операції. Лише за направленням можна скористатися послугою безоплатно. 2⃣ Звернутися до обраного медзакладу, який має договір з НСЗУ Національна служба здоров'я України на проведення хірургічних операцій в стаціонарних умовах. Коли оберете заклад, в нього краще зателефонувати заздалегідь, аби дізнатися, чи роблять тут необхідне вам хірургічне втручання.
23 вересня 2020, 10:39

Медична допомога при пологах

Медична допомога при пологах 📌110 440 пацієнток отримали допомогу при пологах безоплатно за Програмою медичних гарантій у квітні-серпні. 📌Щоб отримати допомогу при пологах, пацієнтці потрібно приїхати до обраного акушерського стаціонару, або викликати «швидку», яка її туди доставить. Пологи з черговою акушерською бригадою є для пацієнтки безоплатними. Якщо ж вона хоче народжувати у конкретного лікаря, то лише в такому випадку в закладі може бути встановлена додаткова офіційна оплата, яку пацієнтка має внести до каси. В Програмі медичних гарантій-2021 НСЗУ пропонує: 📌залишити допомогу при пологах пріоритетним напрямком та збільшити тариф на її надання. Платити за підвищеним коефіцієнтом закладам, які можуть забезпечити надання комплексних послуг вагітній та новонародженому, тобто мають договір як на надання допомоги при пологах і медичної допомоги новонародженим.
Навигатор: 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11