Анонси всіх дописів, шестая страница.

Навигатор: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10
02 листопада 2020, 20:41

Коли йти та припиняти самоізоляцію?!

Коли йти та припиняти самоізоляцію?! 📌Самоізоляція потрібна для тих, хто має симптоми або встановлений COVID-19. А також для тих, очікує результати тесту на коронавірус або близько контактував з особами, що захворіли. 📌У Стандарті медичної допомоги при коронавірусній хворобі, затвердженому МОЗ https://cutt.ly/EgceVb7, йдеться, що самоізоляція триває 14 днів із дати початку випадку, який став її причиною. Тобто контактні особи мають залишатися на самоізоляції протягом 14 днів від дати останнього контакту із людиною, яка має підтверджений або ймовірний випадок. 📌Завершувати самоізоляцію можна без додаткових лабораторних досліджень. 📌Контактні особи можуть припинити самоізоляцію при отриманні негативного результату ПЛР-тесту. ПЛР-тест потрібно робити не раніше 8 дня від дати останнього контакту з пацієнтом, хворим на COVID-19.
02 листопада 2020, 20:38

Інсульт: що потрібно знати пацієнту?!

Інсульт: що потрібно знати пацієнту?! Інсульт- хвороба, яка здатна суттєво зруйнувати здоров’я та плани на майбутнє людини. 📌На 51% поведінка та спосіб життя призводить до появи цього захворювання. І лише у 20% причиною може стати спадковість. Профілактикою інсульту - відмова від куріння, зловживання алкоголем, дотримання правил здорового харчування, фізичної активності, уникнення стресі.Також потрібно стежити за рівнем артеріального тиску та холестерину. 📌Один із симптомів інсульту - людина не може посміхнутися, при цьому зазвичай опускається кутик губ. 📌Людина не може нормально говорити: вимова нерозбірлива та плутана. 📌Людина не може підняти руки вгору або одна рука занадто слабка і не ворушиться. 📌Виникає слабкість чи оніміння в правій або лівій частині тулуба та кінцівках.
02 листопада 2020, 20:31

Чи можна отримати Доступні ліки у селі?

Чи можна отримати Доступні ліки у селі? 📌 Пацієнт може отримати “Доступні ліки” в будь-якому населеному пункті, де є аптека чи аптечний пункт, які беруть участь у програмі реімбурсації. Такі аптеки мають на дверях наліпку “Тут є “Доступні ліки”. 📌На сьогодні це - понад 8740 аптек та аптечних пунктів по всій країні. Понад 1500 з них розташовані у селах та селищах міського типу. 📌Майже 480 тис. українців, які мешкають в селах та смт, отримують “Доступні ліки”, з них 2768 пацієнтів вперше приєднались до програми за останній тиждень. 📌Знайти найближчу аптеку можна на електронній мапі НСЗУ https://bit.ly/3eKd86S або ж, зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за безоплатним номером 16-77. 📌Якщо у вашому селі немає аптеки з “Доступними ліками”, їх можливо отримати у будь-якій іншій, що розташована у найближчому селищі або місті.
26 жовтня 2020, 09:57

Без болю про знеболення

Без болю про знеболення 📌Опіоїдні анальгетики є житєво необхідними при лікуванні сильного больового синдрому та наданні паліативної допомоги. Вони мають доведену ефективність та, при правильному призначенні, здатні покращити якість та тривалість життя пацієнта. 📌Призначити та виписати рецепт на опіоїдні анальгетики може не тільки вузький фахівець, наприклад, онколог, а й сімейний лікар. 📌Лікар виписує рецепт на наркотичні (психотропні) лікарські засоби в чистому вигляді або в суміші з індиферентними речовинами на спеціальному рецептурному бланку форми №3 (ф-3). Такий бланк виготовляється на папері рожевого кольору розміром 75 × 120 мм, має наскрізну нумерацію. 📌Рецепт ф-3 дійсний протягом 10 днів з дня виписування. Хворим із затяжними і хронічними захворюваннями лікар може виписати рецепт…
26 жовтня 2020, 09:46

Як зробити УЗД або рентген безоплатно?!

Як зробити УЗД або рентген безоплатно?! Необхідність будь-якого обстеження - рентгену, УЗД чи флюорографії - визначає ваш сімейний або лікуючий лікар. Якщо така потреба є, то він створить електронне направлення. 📌Пройти обстеження можна в будь-якому з понад 1400 медичних закладів, які мають договір з НСЗУ на амбулаторну допомогу та необхідне обладнання. Щоб уточнити наявність УЗД-апарату чи рентгену у тій чи іншій лікарні, потрібно туди зателефонувати. 📌Дізнатись, чи має договір з НСЗУ той заклад, до якого ви плануєте звернутись, можна тут https://nszu.gov.ua/e-data/dashboard/pmg-contracts. 📌При лікуванні в стаціонарі усі необхідні обстеження входять до відповідного пакету послуг. Тож зробити обстеження можна відразу в тій самій лікарні, де вас госпіталізували.
20 жовтня 2020, 10:04

Як правильно вимірювати тиск?!

Як правильно вимірювати тиск?! 📌За пів години до вимірювання тиску не можна - курити, вживати каву та інші напої, які містять кофеїн, пити алкоголь, виконувати інтенсивні фізичні вправи. 📌Вимірюйте тиск в затишку, після 5 хвилин відпочинку. Для цього необхідно сісти та спертись на спинку стільця, обидві ноги тримати на підлозі. 📌Для вимірювання тиску потрібно використовувати манжетку відповідного розміру: для більшості людей підходить стандартна (ширина -12-13 см, і довжина - 35 см). 📌Манжетка має бути розміщена на плечі на рівні серця, на 2-3 см вище ліктьового згину, руки мають вільно лежати на столі. 📌Виміряйте тиск щонайменше двічі з інтервалом в одну хвилину та розрахуйте середній показник. 📌Сежити за тиском потрібно всім, незалежно від віку.
20 жовтня 2020, 10:01

5 питань про COVID-19?

5 питань про COVID-19? 📌 Чи має право пацієнт з підозрою чи COVID-19 на безоплатне КТ або рентген? ✅ Доцільність обстежень призначає сімейний або лікуючий лікар. Якщо лікар створив е-направлення на рентген або КТ, то пацієнт може пройти діагностику безоплатно в тих закладах, які мають договір з НСЗУ за амбулаторним пакетом. 📌 Коли пацієнт з підозрою або встановленим COVID-19 лікується вдома, Хто оплачує ліки? ✅Симптоматичне лікування, наприклад, жарознижувальне оплачується пацієнтом. 📌 При госпіталізації з COVID-19, що для пацієнта є безоплатним? ✅Тестування на COVID-19; лабораторні та інструментальні дослідження; киснева підтримка, інтенсивна терапія; медикаментозна терапія та знеболення; ліки. 📌 Скільки платить НСЗУ за лікування одного хворого на COVID-19 у стаціонарі лікарні?
16 жовтня 2020, 09:41

Вакцинація від грипу під час COVID-19

Вакцинація від грипу під час COVID-19 Розповідає Тетяна Балтян, заступниця начальника договірного відділу НСЗУ, сертифікована тренерка UNICEF Ukraine з питань вакцинації. 📌 І грипом, і коронавірусом можна заразитися одночасно. В такому разі існує ризик серйозного ураження легенів та складного перебігу хвороби. 📌Вакцина проти грипу не захистить вас від COVID-19 і не гарантує 100% захисту від грипу. Але вона значно зменшує ризик захворіти на грип. 📌Щеплення від грипу краще робити на початку сезону. Імунітет формується протягом двох-трьох тижнів. 📌Вакцинуватися потрібно усім, а особливо тим, хто ризикує постраждати від наслідків - вагітні жінки на будь-якому місяці вагітності, діти до 5 років, літні люди 65+, люди з хронічними порушеннями здоров’я, медичні працівники.
16 жовтня 2020, 09:37

Перед тим, як дзвонити своєму лікарю - подивіться на час

Перед тим, як дзвонити своєму лікарю - подивіться на час Будь-яка амбулаторія або поліклініка, де пацієнт обрав свого лікаря, має чітко визначені години роботи. Ніхто не приходить під двері центру ПМД о шостій ранку чи опівночі. 📌Але деякі пацієнти телефонують своєму сімейному лікарю, терапевту або педіатру на мобільній у такі вочевидь неробочі години. Це - неправильно. Адже на відміну від невідкладної допомоги, послуги, які надають лікарі та лікарки первинної ланки, не відносяться до екстрених. 📌Ваш лікар або лікарка є людиною, а не цілодобовим сервісом; має визначені робочі години та вихідні; має право обирати спосіб зв'язку з пацієнтом; має право вирішувати, чи є реальна потреба у виклику додому чи можна проконсультувати дистанційно. 📌Під час боротьби з коронавірусною інфекцією значно зросла роль та потреба в сімейному лікареві.
15 жовтня 2020, 09:25

Коли починати прийом антибіотиків при COVID-19?!

Коли починати прийом антибіотиків при COVID-19?! 📌 ГРВІ та антибіотики. Майже усі відомі нам ГРВІ минають за 3-7 днів. Лікування ГРВІ: рясне пиття, парацетамол або ібупрофен, сольовий розчин для носа. Антибіотики при ГРВІ не призначають. Тому, що вірус НЕ ЛІКУЄТЬСЯ антибіотиками. 📌 COVID-19 та антибіотики. Коли пацієнт отримує підтвердження того, що в нього не звичайне ГРВІ, а коронавірусна інфекція, це дуже його лякає. Антибіотики призначає саме лікар, якщо бачить ознаки бактеріального ускладнення. 📌 Чому не можна самостійно призначати собі антибіотики? Окрім даремно витрачених коштів, пацієнт ризикує викликати стійкість до антибіотиків. Вона розвивається, коли через прийом ліків бактерії стають нечутливим до антибіотиків. Викликані такими бактеріями інфекції лікувати значно важче та довше.
Навигатор: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10