Анонси всіх дописів, пятая страница.

Навигатор: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10
07 березня 2022, 11:11

Цукровий діабет - перша допомога

Цукровий діабет - перша допомога Під час високого рівня тривоги можуть виникнути небезпечні стани при цукровому діабеті – гіпоглікемія та гіперглікемія. 👉 Гіперглікемія – це стан, що характеризується підвищенням рівня глюкози в крові. Він може бути спричинений надмірним споживанням їжі, багатої на вуглеводи, надмірним фізичним або розумовим перенавантаженням, а також внаслідок прийому чи не прийому лікарських засобів. Ознаки та симптоми: ◾ часте сечовипускання; ◾ надмірна спрага; ◾ нудота; ◾ ознаки зневоднення: втрата маси тіла, сухість слизових оболонок, прискорення серцебиття; ◾ сплутаність свідомості. Що робити при гіперглікемії❓ 👉 Якщо це можливо, терміново виміряйте рівень глюкози за допомогою спеціального пристрою (глюкометру). Необхідно вирахувати дозу інсуліну для повторного негайного його введення.
07 березня 2022, 11:09

Способи транспортувати постраждалих

Способи транспортувати постраждалих Одним з найважливіших завдань при наданні домедичної допомоги є організація швидкої та безпечної доставки постраждалого до медичного закладу. ❗ Самостійне переміщення постраждалого при травмах шиї та хребта заборонене та можливе тільки за умови, якщо існує загроза його життю. Переміщати постраждалого можна за умови наявності самостійного дихання. Якщо людина не дихає — потрібно провести заходи з його відновлення. Якщо ж самостійне дихання відновити не вдалося, то переміщати тіло постраждалого заборонено до приїзду екстрених служб. Транспортування постраждалого можна здійснювати: 🔸 без засобів для транспортування (коли переміщення здійснюється тільки за допомогою самих рятувальників, наприклад, на руках) 🔸 із застосуванням засобів для транспортування з підручних матеріалів (коли транспортування здійснюється за допомогою підручних засобів або засобів…
07 березня 2022, 11:06

Повітряна тривога - що робити

Повітряна тривога - що робити Повітряна тривога вмикається для захисту. В 2014 році люди чули та бачили результат. Тобто сирена дорівнює обстрілам. Проте це не завжди. Сирена включається у разі виявлення небезпеки. Небезпека – це пуск якоїсь зброї в нашому напрямку. Ніхто не знає, куди саме вона націлена. А по дорозі її можуть збити. Тому сирена є, а візуалізації нема. Психологічно ми починаємо думати, що вона була помилкова. Але це не так! ❗ Не варто забувати, що система звукового оповіщення сильно застаріла. Тому в соцмережах все набагато оперативніше. Проте потрібно довіряти офіційним джерелам інформації! Просимо поділитися цим дописом собі в профіль та в фейсбук-групи.
07 березня 2022, 11:02

Термічні опіки - алгоритм дій

Термічні опіки - алгоритм дій При наявності опіків👇 ✅ Зупиніть контакт із джерелом опіку, тобто зніміть гарячий або обгорілий одяг. Приберіть прикраси, тісні речі, що знаходяться поблизу ділянки опіку. Але НЕ чіпайте речей, які прилипли до ураженої шкіри. ✅ Обробіть рану прохолодною водою чи водою кімнатної температури. Охолодження є ефективним, якщо триває до 20 хв протягом перших 3 год після ураження. Ділянки, які не постраждали, потрібно залишати сухими та теплими. Не можна охолоджувати, якщо температура тіла впала до 35 ºС. ✅ Якщо маєте в аптечці протиопікову пов’язку, краще скористатися саме нею. За її відсутності, прикрийте рану стерильною пов’язкою з марлі. ✅ Дайте потерпілому випити води, щоб зменшити інтоксикацію та уникнути зневоднення.
07 березня 2022, 10:46

3 способи швидко заснути, коли ви в тривозі

3 способи швидко заснути, коли ви в тривозі В умовах війни щоразу, коли у вас є можливість спати, скористайтеся нею! А ми надаємо кілька порад, як заснути за короткий проміжок часу. №1. Військовий метод Розслабте все обличчя, включаючи м’язи всередині рота. Розслабте плечі, щоб зняти напругу, та опустіть руки вздовж тіла. Видихніть, розслабте груди. Розслабте ноги, стегна, ікри. Очистіть свій розум та протягом 10 сек думайте про щось спокійне та комфортне (якщо це допомагає, повторюйте подумки слова «не думайте»). №2. Боротьба з тривожністю ◾ Дихальна практика 4-7-8. Видихніть через рот залишки повітря. Закрийте губи й вдихайте через ніс протягом 4 секунд. Затримайте дихання на 7 секунд. Видихайте повітря протягом 8 секунд.
07 березня 2022, 10:43

Менструація та війна - поради жінкам

Менструація та війна - поради жінкам Зазвичай про жіночу менструацію говорити неприйнято, особливо під час війни. Однак вона завжди була, є і буде у здорових жінок. Якщо в укритті почалися критичні дні, а прокладок немає: 🩸 Насамперед психологи радять не соромитися та спитати у людей поруч – у когось вони повинні бути. 🩸 Однак якщо зовсім їх немає, то допоможе вата та бинти. З них можна зробити самостійно засіб гігієни. 🩸 Утім, якщо навіть і їх немає, підійде чистий одяг. Головне завдання, аби кров всмокталася хоч в щось, а ви не замерзли від вологи в зоні вульви! Чи можна в укритті використовувати чаші та тампони? ❌ Не варто.
07 березня 2022, 10:38

Пологи в укритті - алгоритм дій

Пологи в укритті - алгоритм дій Що необхідно? 🔶 Тепле (наскільки це можливо) приміщення без зайвих очей та яскравого світла. У напівтемряві виробляється більша кількість окситоцину та гормонів. 🔶 В ідеалі - мати пелюшки; мінімальний одяг для дитини; антисептик; вологі та сухі серветки; каримати, а також пледи, аби потім накрити породіллю з дитиною; запас питної води. Процес пологів: 🔶 Під час переймів варто рухатися, присідати, займати позу, при якій менше болить. 🔶 Якщо є людина, яка допомагає в пологах, зробити будь-яке погладжування, аби матка скорочувалася. 🔶 Коли жінка починає тужитися, бажано займати горизонтальне положення, щоб зменшити крововтрату. 🔶 Коли є повне розкриття матки, дуже важливо розслабитися. Якщо жінка розслаблена, вона відчуває рухи голівки й пересування дитини, не чинить опір.
07 березня 2022, 10:34

Гіпертонічний криз у воєнний час. Що робити?

Гіпертонічний криз у воєнний час. Що робити? 👉 Гіпертонічний криз — це раптове значне підвищення артеріального тиску від нормального чи підвищеного рівня: систолічного артеріального тиску на 20-100 мм рт ст, діастолічного артеріального тиску — на 10-50 мм рт ст або до 210/120 мм рт ст. 👉 Враховуючи реалії сьогодення, основним фактором лишається стрес. Але не варто зневажати наслідки алкоголю та куріння. Гіпертонічний криз супроводжується різким погіршенням самопочуття: відчуття панічного страху, тривоги та занепокоєння, відсутність можливості повноцінно, глибоко вдихнути, запаморочення, пришвидшене серцебиття. Професійна невідкладна допомога необхідна, якщо артеріальний тиск у людини піднімається до 180 або вище та стабілізувати його власними силами не вдається. 👉 Ви маєте знати, що знижувати показники артеріального тиску можна не більше, ніж на 20 мм протягом години, до рівня так званого «робочого тиску».
21 лютого 2022, 18:08

Оформлення електронного лікарняного дистанційно

Оформлення електронного лікарняного дистанційно Лікар може оформити е-лікарняний, опитавши пацієнта по телефону. Це дозволяє зробити наказ Міністерства охорони здоров’я № 233 ( https://bit.ly/34AjgzF ). Це можливо в таких ситуаціях: 📌У пацієнта є симптоми COVID-19, грипу або іншої гострої респіраторної інфекції. 📌Пацієнт перебуває на обсервації або самоізоляції через COVID-19. В обох випадках лікарняний відкривається на 5 днів. Його можна продовжити, якщо тимчасова непрацездатність пацієнта триває більше. Але для цього пацієнту необхідно прийти на огляд до лікаря особисто. 📌У всіх інших випадках листок непрацездатності відкривається лише під час особистого візиту до лікаря. Чи означає перехід на електронні лікарняні, що лікар може відкрити листок непрацездатності дистанційно? З таким питанням часто звертаються в коментарях.
14 лютого 2022, 10:06

Про ковід і не тільки

Про ковід і не тільки Зараз ми спостерігаємо чергову хвилю (здається, вже четверту) сплеску захворюваності на ковід. Мої роздуми стосуються аналізу всього того, що відбувається навколо ковід з хронологією подій і етапів. Етап 1. Ковід щойно зайшов в Україну. Весна 2020 року. Була майже паніка у всіх – населення, можновладців, керівників медичних закладів, лікарів. Знакові Нові Санжари, стигматизація захворілих/підозрілих. Багато непотрібних речей по всій країні: тотальний карантин, блок-пости на в’їзді у міста/села/селища, локальний карантин сіл, де одночасно захворіли 10-20 осіб («смішні» цифри на тлі сьогоднішніх показників), обробка тротуарів, під’їздів хлоркою, всі ручки дверей обмотані ганчірками з тією ж хлоркою. Проблеми з киснем у лікарнях ще не було.
Навигатор: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10