Анонси всіх дописів, пятая страница.

Навигатор: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10
19 листопада 2020, 12:28

Всьо пропало - сімейний лікар не дав направлення?!

Всьо пропало - сімейний лікар не дав направлення?! Хочу додати трохи інформації щодо електронних направлень і черг в наших амбулаторіях. На жаль, ми зараз переживаємо непрості часи по подоланню страшної пандемії. Очевидно, що значне скупчення людей додає шансів для інфікування наших пацієнтів. До черг в наших закладах призводять наступні фактори: Значний підйом захворюваності людей на коронавірусну хворобу та накладення на цей підйом сезонної захворюваності на грип та ГРВІ. Відчутний дефіцит медичних працівників (і лікарів, і медичних сестер). Всі ми люди і теж хворіємо, в тому числі і на коронавірус. Ще додають черг і панічні настрої, що посилюються невтішними новинами із засобів масової інформації. Не дивлячись на це, ми докладаємо максимальних зусиль, щоб лікувати наших пацієнтів навіть в таких умовах.
18 листопада 2020, 14:55

ХРОНІЧНЕ ОБСТРУКТИВНЕ ЗАХВОРЮВАННЯ ЛЕГЕНЬ

ХРОНІЧНЕ ОБСТРУКТИВНЕ ЗАХВОРЮВАННЯ ЛЕГЕНЬ ✅ Хронічне обструктивне захворювання легень, або ХОЗЛ, є загальною назвою групи хвороб дихальної системи. До лікаря варто звернутись, якщо спостерігається тривалий кашель протягом трьох та більше тижнів, а також задишка при фізичній активності. ✅ На первинній ланці сімейний лікар надасть пацієнту консультацію щодо профілактики ХОЗЛ та, зважаючи на стан здоров’я людини, випише е-направлення на консультацію до лікаря-пульмонолога. ✅ Діагностування ХОЗЛ здійснюється, зокрема, за допомогою бронхоспірометрії. За ПМГ ця процедура є безоплатною. За понад 7 місяців роботи Програми медичних гарантій створено 9 284 направлень на бронхоспірометрію та спірометрію з фізичним навантаженням. ✅ Оплата за лікування пацієнта з ХОЗЛ від держави відбувається за терапевтичним пакетом медичних послуг.
12 листопада 2020, 12:27

Амбулаторна допомога у ПМГ-2021

Амбулаторна допомога у ПМГ-2021 НСЗУ уклала договори на надання амбулаторної допомоги з 1427 медзакладами та вже виплатила їм понад 3,4 млрд грн протягом квітня-жовтня. Амбулаторна допомога безоплатна для пацієнта за е-направленням від сімейного або лікуючого лікаря. Без направлення можна потрапити до педіатра, гінеколога, психіатра, стоматолога, нарколога, фтизіатра і до лікаря, у якого пацієнт перебуває під медичним наглядом У 2021 році НСЗУ планує виділити в окремі групи послуг: 📌 ведення вагітності в амбулаторних умовах; 📌 інтракорпоральний перитонеальний діаліз в амбулаторних умовах; 📌 стоматологічну допомогу; 📌 профілактику, діагностику, спостереження, лікування та реабілітацію пацієнтів в амбулаторних умовах. Якщо буде затверджено збільшення бюджету програми медичних гарантій на 2021 рік до 5% ВВП, то за ведення вагітності НСЗУ сплачуватиме закладам по 1 053 грн на місяць за вагітну, яка перебуває під наглядом.
11 листопада 2020, 16:19

Якщо Е-направлення від сімейного лікаря-ФОП?!

Якщо Е-направлення від сімейного лікаря-ФОП?! Пацієнт приватного центру чи лікаря-ФОП вільно обирає заклад, в який планує звернутись, наприклад, на консультацію чи на обстеження. Головні умови при цьому: 💙 укладена декларація з лікарем-ФОП або лікарем приватного центру; 💙 наявність електронного направлення на консультацію, обстеження тощо; 💙 комунальний заклад працює за контрактом з Національною службою здоров’я, і в межах договору з НСЗУ надає ті медичні послуги, які пацієнт планує отримати. До речі, це правило працює і навпаки. З електронним направленням сімейного лікаря, який працює в комунальному центрі ПМД, пацієнт може звернутись до приватної клініки по спеціалізовану медичну допомогу. Національна служба здоров’я уклала договори з 64 приватними закладами, які надають спеціалізовану допомогу - амбулаторну, стаціонарну, інструментальні дослідження для ранньої діагностики онкозахворювань (мамографія, гістероскопія, езофагогастродуоденоскопія, колоноскопія, цистоскопія
09 листопада 2020, 15:05

Декілька питань про сімейного лікаря

Декілька питань про сімейного лікаря ✅Що робити, якщо людина має симптоми COVID-19, але декларацію з лікарем не уклала? Слід звернутися до регіональної чи національної гарячої лінії COVID-19. ✅ Чи можна під час пандемії укласти декларацію онлайн? Онлайн-процедура подання декларації наразі неможлива. Декларацію потрібно підписати пацієнту особисто. ✅Чи мають пацієнта повідомляти, що його сімейний лікар звільнився? Так, заклади повинні розміщувати таку інформацію на стендах, на сайті, у соцмережах чи індивідуально повідомляти. ✅ Де можна знайти перелік лікарів, до яких ще можна подати декларацію? На сайті НСЗУ https://bit.ly/3k8VpZr ✅ Чи повинен сімейний лікар давати пацієнту власний номер мобільного і чи можна дзвонити сімейному лікарю в будь-який час, якщо з’явились симптоми COVID-19?
06 листопада 2020, 11:36

Меддопомога при ВІЛ та гепатитах

Меддопомога при ВІЛ та гепатитах 📌Тестування на ВІЛ можна безоплатно пройти у свого сімейного лікаря, або у закладах, які мають відповідний договір з НСЗУ. Антиретровірусні препарати є безоплатними. 📌На діагностику, лікування та супровід осіб із ВІЛ НСЗУ законтрактувала 407 закладів. 📌Якщо ви запідозрили гепатит або у вас був контакт з кров’ю чи іншими біологічними рідинами іншої людини, зверніться до лікаря, з яким підписана декларація. Тестування на гепатити В та С входить до пакету послуг на первинці. 📌За потреби лікар випише направлення до інфекціоніста чи гастроентеролога. Отримати консультацію безоплатно можна у закладі, який має договір на амбулаторну допомогу. 📌Засоби для лікування гепатиту C безоплатні. 📌Ключова група, серед якої поширюється ВІЛ та гепатити - люди, які вживають ін'єкційні наркотики.
06 листопада 2020, 11:34

Якщо у вагітної є підозра або підтверджений діагноз COVID-19

Якщо у вагітної є підозра або підтверджений діагноз COVID-19 📌Якщо у вагітної є підозра або підтверджений діагноз COVID-19, потрібно повідомити про симптоми лікаря, з яким укладено декларацію, а також акушера-гінеколога, який спостерігає за вагітною. 📌Вагітна не залишиться без медичної допомоги, якщо її стан потребує госпіталізації. У кожному регіоні є пологові будинки, які визначені для надання допомоги вагітним з підозрою чи підтвердженим COVID-19. 📌Жінку госпіталізують у разі початку пологової діяльності, навіть якщо вона на самоізоляції та не має підтвердженого COVID-19. 📌Також якщо у вагітної відсутня пологова діяльність, але важкий чи середньої важкості стан перебігу COVID-19. 📌Якщо у вагітної відсутня пологова діяльність, але наявна акушерська або супутня екстрагенітальна патологія за рішенням лікаря її також госпіталізують.
02 листопада 2020, 20:49

В Україні запустили гарячу лінію щодо коронавірусу

В Україні запустили гарячу лінію щодо коронавірусу Міністерство охорони здоров'я 2 листопада запустило всеукраїнський контакт-центр для протидії COVID-19, який працюватиме цілодобово, через те, що регіональні гарячі лінії не справляються з завантаженістю. Звернутися до контакт-центру можна з питаннями, що стосуються коронавірусної інфекції та організаційних моментів, пов'язаних з лікуванням. Наприклад, якщо ви не можете додзвонитися своєму сімейному лікарю, отримати направлення на тестування чи комп'ютерну томографію, якщо у вас є питання про тестування тощо. Номер телефону: 0-800-60-20-19. У кол-центрі працюватимуть 150 операторів, він функціонуватиме цілодобово. Кожне звернення автоматично буде фіксуватися у спеціальній системі.
02 листопада 2020, 20:46

Чи потрібен пульсоксиметр вдома?

Чи потрібен пульсоксиметр вдома? 📌Пульсоксиметр вимірює рівень кисню, або насичення киснем у крові. Моніторинг рівня кисню буде важливим, коли пацієнти із легкою формою підтвердженого або ймовірного захворювання на COVID-19 лікуються вдома. 📌Пристрій кріпиться на пальці руки, краще закріплювати на середній палець. Вимірювати сатурацію краще сидячи. Важливо не рухатися в процесі вимірювань. Показники між 95-100% означають нормальний рівень кисню в крові. Показники, які є меншими за 94%, мають оцінювати медичні працівники. 📌Радимо пацієнтам, які лікуються вдома та мають змогу вимірювати сатурацію, записувати щоденні показники, щоб побачити зміни. Якщо сатурація нижче 94%, краще повідомити про це лікаря.
02 листопада 2020, 20:43

Вакцинація під час Covid-19

Вакцинація під час Covid-19 📌Кожен пацієнт, який обрав свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, має право на безоплатну вакцинацію, згідно з Національним календарем профілактичних щеплень. Безоплатно можна планово вакцинуватися проти інфекційних захворювань: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, правцю, кашлюку, кору, паротиту, краснухи, вірусного гепатиту В, гемофільної інфекції. 📌 Безоплатними є ті вакцини, які держава закуповує централізовано. Вакцини, які не входять до Календаря щеплень – рекомендовані. Їх купують в аптеці за власний кошт, а власне послуга проведення щеплення у сімейного лікаря безкоштовна. 📌 Пандемія - не привід відміняти чи відкладати вакцинацію. 📌 Вакцинуватися від грипу потрібно щороку усім. А особливо тим, хто ризикує захворіти на грип чи постраждати від його наслідків найбільше.
Навигатор: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10