Анонси всіх дописів, четвёртая страница.

Навигатор: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10
16 березня 2022, 10:09

Шановні батьки! Подбайте про себе!!!

Шановні батьки! Подбайте про себе!!! У стані стресу дуже важко бути уважними до потреб дитини, тому намагайтеся зберегти максимально можливу рівновагу, аби підтримати дитину. Ось кілька порад для батьків: 👉 Думайте про майбутнє, не про минуле. Мрійте, плануйте, обговорюйте зі значимими людьми, що ви зробите найпершим після встановлення миру. Такі роздуми та розмови наснажують і стабілізують. 👉 Позбудьтеся почуття провини. Не звинувачуйте себе у тому, що сталося, або у тому, що ви щось зробили не так. Ви зробили все, що могли на той момент. Крапка. 👉 Намагайтеся їсти та спати. Якщо харчування доступне, так само їжте, а не лише намагайтеся нагодувати дитину. Намагайтеся спати, коли це можливо.
15 березня 2022, 10:49

Обмороження - домедична допомога

Обмороження - домедична допомога 🔹Розтирати збілілі ділянки шкіри до почервоніння та появи відчуття поколювання. Можна розтирати сухою фланелевою чи м’якою шерстяною тканиною. Уражене місце можна змастити лікувальними засобами (наприклад, мазями «Пантенол»). ❌ НЕ МОЖНА проколювати пухирі! 🔹 У разі обмороження кінцівок необхідно віднести потерпілого у тепле приміщення, зняти верхній одяг і взуття. Якщо взуття не знімається — його слід розрізати. Надалі вжити заходів щодо загального зігрівання потерпілого (наприклад, накрити теплою ковдрою). 🔹 Кінцівки потерпілого слід помістити у посудину з теплою водою температурою до 36-37 градусів. Поступово додаючи гарячу воду, протягом 20 хв доводити температуру води у посудині до 39-40 градусів і в подальшому підтримувати її на такому рівні.
15 березня 2022, 10:43

Переломи кісток - домедична допомога

Переломи кісток - домедична допомога Переломи розділяють на відкриті (є ушкодження шкіри в зоні перелому) та закриті (шкірний покрив не порушений). При відкритому переломі травма не викликає сумнівів. Закритий перелом не так очевидний, особливо, якщо він неповний, коли в кістці виникає тріщина. Для усіх переломів характерні: ☑ різкий біль при будь-яких рухах і навантаженнях ☑ зміни положення та форми кінцівки, її укорочення ☑ порушення функцій кінцівки (неможливість звичних дій або ненормальна рухливість) ☑ набряк і синець в зоні перелому Що робити при закритому переломі❓ Забезпечте нерухомість пошкодженої кінцівки, наприклад, покладіть її на подушку. На передбачувану зону перелому прикладіть що-небудь холодне. Потерпілому можна дати випити знеболювальний засіб. Якщо потрібно його самостійно транспортувати, варто накласти шину з будь-яких підручних матеріалів: дошки, палиці, парасольки.
15 березня 2022, 10:38

Як уникнути виснаження мозку

Як уникнути виснаження мозку Ми можемо не спати, не їсти та функціонувати на повну. Але! Мозку енергетично важко працювати в такому стані, тому він включає функцію захисту. Нині багато хто з нас відчуває тотальне виснаження. Це може бути у вигляді депресії, що розвивається на фоні постійної тривоги. Якщо треба, наш мозок знову включиться в режим "готовності", але наразі йому потрібно допомогти уникнути виснаження. Як❓ 🧠 Спати в будь-якому разі, навіть якщо для цього потрібно випити заспокійливе. 🧠 Пити достатньо води. Зневоднений організм не може боротися зі стресом. 🧠 Робити інформаційні паузи між читанням новин. 🧠 Виключити режим жалості до всього матеріального. 🧠 Включитись у план "що я зроблю після війни".
10 березня 2022, 11:37

Гострий серцевий біль - домедична допомога

Гострий серцевий біль - домедична допомога Якщо відчуваєте стисний біль практично по центру грудної клітки, прийміть: ✅ Нітрогліцерин у таблетках 0,5 мг під язик або нітрогліцерин в аерозолі 1-2 дози (0,4-0,8 мг). ✅ Ацетилсаліцилову кислоту 300 мг (3 таблетки по 100 мг «Магнікор», «Кардіомагніл», «Аспірин-кардіо») розжувати (одноразово). У разі протипоказів до ацетилсаліцилової кислоти (гастрит у стадії загострення, виразкова хвороба, шлунково-кишкові кровотечі в анамнезі) - клопідогрель 300 мг внутрішньо (1 раз). ✅ Якщо біль триває, повторіть прийом нітрогліцерину максимум 3 рази з інтервалом 5 хв. Якщо після 2 таблеток не буде ефекту - негайно викликайте швидку допомогу. 👉 Просимо поділитися цим дописом собі в профіль та в фейсбук-групи. Джерело: МОЗ України
10 березня 2022, 11:31

Застуда у дитини і немає доступу до лікаря

Застуда у дитини і немає доступу до лікаря ❓ Які ліки застосувати? Парацетамол (разова доза 10-15 мг/кг, максимальна добова 60 мг/кг, 4 р/д з інтервалом не менше 6 год) та ібупрофен (разова доза 5-10 мг/кг, максимальна добова 30 мг/кг, 3 р/д з інтервалом не менше 8 год). Препарати можна чергувати між собою, якщо це необхідно. ❓ Якщо в дитини заклало ніс? Для механічного очищування від слизу та зняття набряку – промивання носа ізотонічним та/або гіпертонічним сольовим розчином. Також можна застосувати краплі з ксилометазоліном, диметинденом, фенілефрином. ❓ Якщо болить горло? Спреї чи льодяники для ротової порожнини з бензидаміном, лізоцимом з урахуванням віку дитини. При відсутності цих ліків – препарати парацетамолу або ібупрофену.
07 березня 2022, 11:44

Домедична допомога - 9 правил

Домедична допомога - 9 правил 🔺 Надавайте допомогу лише за умови, що це безпечно для вас. 🔺 Якщо маєте можливість, перемістість постраждалого у більш безпечне місце. 🔺 Оцініть його стан. Перевірте, чи він у свідомості, чи дихає. Можна звернутись до людини із запитанням, щоб визначити чи вона у свідомості. Не натискайте на частини тіла пораненого для того, щоб визначити його стан. Нормальне дихання – це не менше 2-3 видихів за період часу, коли ви можете вголос порахувати від 501 до 510 (10 сек). Видихом рахується – підйом та опускання живота. Якщо постраждалий у свідомості, то нагальної необхідності перевіряти пульс і дихання одразу немає. 🔺 Зверніться за номером «103» для виклику бригади екстреної меддопомоги.
07 березня 2022, 11:41

Кровотеча - як надати домедичну допомогу

Кровотеча - як надати домедичну допомогу 🩸 Звільніть поверхню рани від одягу чи дрібного сміття. Якщо ж у ній застрягли великі предмети, то чіпати їх не можна. Не потрібно на цьому етапі перейматися дезінфекцією рани. Першочергове завдання — зупинити кров. Надягніть для цього одноразові рукавички, якщо вони є. 🩸 Зупиніть кровотечу. Накладіть на рану стерильну пов’язку або чисту тканину. Щільно притисніть і не відпускайте, поки кров не зупиниться. Можна щільно перев’язати рану бинтом або шматком чистої тканини, зберігаючи тиск на рану. Підніміть пошкоджену кінцівку вище рівня серця. Затискати поранене око не можна, також не слід тиснути на предмет, який застряг у рані, щоб не травмувати тканини ще більше.
07 березня 2022, 11:20

Аптечка: що потрібно взяти з собою в сховище (за наявності)

Аптечка: що потрібно взяти з собою в сховище за наявності Сховище — це герметична споруда для тривалого перебування людей у випадку надзвичайної ситуації, що має позначки «Укриття» чи «Об’єкт цивільного захисту». В умовах воєнного стану важливо мати доступ до найближчого сховища, де треба перебувати в оголошений період. Окрім теплих речей, води та продуктів у сховище необхідно взяти з собою аптечку. Складіть усе необхідне в спеціальну сумку чи косметичку. В ній має бути: 📍 пластирі різних розмірів 📍 активоване вугілля 📍 препарат для зниження жару 📍 знеболюючі препарати 📍 протиалергічні препарати 📍 ліки від шлункової інфекції та діареї 📍 краплі на випадок інфекційно-запальних захворювань очей 📍 ліки, що ви приймаєте в даний час або постійно (запас щонайменше на тиждень) з описом способу застосування 📍 запас масок 📍 термометр Просимо поділитися цим дописом собі в профіль та в фейсбук-групи.
07 березня 2022, 11:18

Як батькам допомогти дітям під час війни

Як батькам допомогти дітям під час війни Сьогодні маленькі діти ставлять питання про те, що відбувається довкола. Тому важливо подбати про психологічне благополуччя найменших українців. Діти дуже чітко відчувають тривогу, паніку та страх своїх батьків. Для того, щоб мінімізувати негативний вплив на психіку дітей, пропонуємо дотримуватися таких рекомендацій: ✅ Говоріть із дитиною про те, що вона відчуває/переживає, обговорюйте емоції. Поясніть, що страх перед невідомим – це нормально. ✅ Будьте поруч. Дитина має відчувати вашу підтримку. В ситуації, коли вас охоплює паніка, згадайте що поруч – дитина, яка просто не розуміє, що відбувається. ✅ Обговоріть разом можливий план дій. Роз’ясніть як діяти в тій чи іншій ситуації, складіть план. ✅ Зробіть щось разом.
Навигатор: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10