Анонси всіх дописів, четвёртая страница.

Навигатор: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10
18 грудня 2020, 14:34

Тезіси про вакцинацію

Тезіси про вакцинацію Тезіси про вакцинацію Відразу попереджую – Long read. Зараз почали точитися на самих різних ток-шоу з екранів телевізорів палкі дискусії у зв’язку з майбутньою вакцинацією від ковіду. Уже обговорюється навіть найвищими посадовцями держави «скільки доз вакцини ми отримаємо в рамках COVAX», «коли надійдуть перші партії вакцини», «хто в пріоритеті на вакцинацію» і таке інше. Уже навіть Верховною Радою прийнято до роботи план дій щодо майбутньої вакцинації. І Голова Верховної Ради готовий вакцинуватися в прямому ефірі. Все це добре. Але На мій погляд починати треба не з ток-шоу і обговорень цього питання. Існує багато проблемних моментів щодо цього. Деякі я озвучу з точки зору керівника.
17 грудня 2020, 11:52

Медична допомога пацієнтам при травмах

Медична допомога пацієнтам при травмах 📌Дізнатись, до якого медичного закладу потрібно їхати у випадку травми, допоможе дзвінок на 103. Якщо людина не може рухатись або самостійно дістатись лікарні, за цим номером необхідно викликати швидку допомогу. Приїхавши на виклик, бригада швидкої оцінить стан пацієнта, встановить попередній діагноз та транспортує пацієнта до медичного закладу. 📌Якщо людина потребує стаціонарної допомоги, пацієнт отримає її у закладі, який має контракт з НСЗУ за пакетами стаціонарної допомоги чи хірургії. 📌Якщо людина з травмою не потребує стаціонарної допомоги, бригада швидкої відвозить такого пацієнта до найближчої лікарні. Пацієнт отримає допомогу у закладі, який має контракт на амбулаторну допомогу. 📌У випадку травми пацієнт може розраховувати на безоплатну екстрену, амбулаторну або стаціонарну медичну допомогу.
16 грудня 2020, 11:55

Медична допомога при пологах

Медична допомога при пологах 📌 180 202 пацієнтки тримали допомогу при пологах безоплатно за Програмою медичних гарантій у квітні-листопаді. На сьогодні НСЗУ виплатила понад 1,3 млрд грн закладам, які мають контракт на надання медичної допомоги при пологах. 📌 В безоплатний пакет допомоги при пологах включено: моніторинг стану вагітної, породіллі та новонародженого, меддопомогу при фізіологічних пологах, при ускладнених пологах та кесаревому розтині, що надається черговою акушерською бригадою, зниження больових відчуттів у жінки під час пологів та інші. ❌ Палата підвищеного комфорту, покращене харчування не входять до безоплатного пакету послуг. Оплату за послуги покращеного сервісу потрібно здійснити у вигляді офіційних платежів в закладі. 📌 Щоб отримати допомогу при пологах…
14 грудня 2020, 15:08

Доступні ліки - підсумки 2020 року

Доступні ліки - підсумки 2020 року 📌З квітня 2019 НСЗУ адмініструє програму реімбурсації Доступні ліки для пацієнтів, що мають серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу чи бронхіальну астму. 📌Програму запровадив Уряд у 2017 році, але відтоді вона суттєво змінилась. Паперовий рецепт став електронним, а маршрут пацієнта - набагато зрозумілішим та зручнішим. 📌У програмі «Доступні ліки» 264 лікарських засоби, серед них 85 пацієнт може отримати безоплатно. 📌У 2020 році НСЗУ виплатила аптекам понад 874 млн грн за відпущені ліки. Програмою користується 2 млн 490 тисяч людей. 📌Партнерами НСЗУ є 9 тис аптек. У минулому році їх було понад 7 тисяч. А на початку дії програми, коли рецепт на ліки ще був паперовим, таких аптек було всього 3 тисячі.
12 грудня 2020, 10:24

Профілактика та лікування бронхіальної астми

Профілактика та лікування бронхіальної астми 📌Сьогодні - Всесвітній день хворого на бронхіальну астму. Це хронічна хвороба, яка суттєво впливає на якість життя. Раннє виявлення та базові ліки сповільнюють її прогресування. Симптоми можуть турбувати людину періодично або постійно. 📌 На первинній ланці для пацієнта з підозрою або підтвердженим діагнозом бронхіальна астма безоплатними є такі послуги: - супровід та спостереження; - направлення до вузького спеціаліста – пульмонолога, алерголога – за потреби; - направлення на проведення лабораторних досліджень та інструментальних обстежень - за потреби; - призначення лікарських засобів за програмою реімбурсації «Доступні ліки». 📌Ліки від цього захворювання пацієнти можуть отримувати за програмою «Доступні ліки» - безоплатно або з доплатою. На сьогодні до цієї програми включено 15 препаратів для лікування бронхіальної астми, з них 6 є безоплатними.
07 грудня 2020, 11:54

Що робити при перших симптомах COVID-19?

Що робити при перших симптомах COVID-19? Що робити, якщо з'явились симптоми COVID-19? Залишайтесь вдома на самоізоляції. Повідомте всіх, з ким мали близький контакт за декілька днів до появи симптомів. Подзвоніть своєму лікареві та опишіть симптоми. 📌Хто має право на консультацію сімейного лікаря у разі підозри на COVID-19 та відбір зразків для тестування? Пацієнт з декларацією звертається до свого сімейного лікаря. Пацієнт без декларації може звернутися до найближчого центру, який надає первинну медичну допомогу. 📌Чого не можна робити при амбулаторному лікуванні COVID-19? Не можна порушувати самоізоляцію або масковий режим, виходячи в громадські місця. Не потрібно робити КТ чи рентген відразу з появою перших симптомів захворювання. 📌Чи може пацієнт з COVID-19 обрати лікарню, куди його госпіталізують?
04 грудня 2020, 11:51

Ще трохи про електронні медичні записи

Ще трохи про електронні медичні записи 📌Цього тижня в електронній системі охорони здоров'я внесли 100-мільйонний електронний медичний запис, а 13 мільйонам пацієнтів вже створено електронну медичну картку. Абсолютно для всіх пацієнтів Білопільської первинки (28 тис.+), що мають декларацію з нашими лікарями, створено електронні медичні картки, де безпечно зберігається зведена інформація про кожний візит пацієнта, кожний виписаний рецепт, кожне виписане направлення 📌Уся медична інформація щодо хвороб пацієнта, консультацій, операцій, діагностики зберігається в єдиному місці. При потребі лікар швидко отримає необхідну інформацію. І це може врятувати людині життя. Наприклад, усі лікарі, які є в системі, мають доступ до patients summary - анкети пацієнта. Це базова інформація про пацієнта, яка знадобитися у невідкладних випадках.
04 грудня 2020, 11:48

Чи входить до тарифу за пологи вибір лікаря пацієнткою?

Чи входить до тарифу за пологи вибір лікаря пацієнткою? 📌Внаслідок реформи пацієнти отримали можливість вільно обирати пологовий будинок, в якому народжувати. Незалежно від місця реєстрації та фактичного проживання. Але у коментарях часто запитують, чи можна так само вільно обирати лікаря, з яким народжувати, і чи входить це до тарифу на пологи. 📌Особисті домовленості пацієнтки з певним лікарем не передбачені в пакеті послуг «Медична допомога при пологах». Заклади охорони здоров’я отримуватимуть від НСЗУ оплату за кожні пологи у розмірі 8 136 грн. В цей тариф входить медична допомогу при пологах з черговою акушерською бригадою. І не входить індивідуальний вибір лікаря. 📌Графік роботи з чергуванням передбачає, що медичний персонал має достатній час на відпочинок.
02 грудня 2020, 12:24

Онкозахворювання. Як отримати пацієнту допомогу?

Онкозахворювання. Як отримати пацієнту допомогу? 📌Для профілактики, раннього виявлення та лікування онкологічних захворювань перш за все потрібно звернутись до свого лікаря, з яким укладено декларацію. У разі потреби лікар первинки призначить обстеження для ранньої діагностики онкозахворювань. Або випише направлення на консультацію до профільного лікаря. За направленням лікаря ці послуги є для пацієнта безоплатними. 📌Заклад, де можна отримати консультацію лікаря-онколога, пацієнт обирає самостійно. Головне - контракт з Національною службою здоров’я за пакетом амбулаторної допомоги, або пакетами лікування онкології. 📌У разі необхідності онколог скерує на додаткові аналізи чи обстеження. З направленням вони безоплатні Оонколог після консультації та діагностики може призначити хіміотерапію, або радіотерапію, або хірургічне втручання. Тоді з направленням на госпіталізацію людині потрібно звернутись до лікарні, яка має контракт з НСЗУ за хіміотреапевтичне чи радіологічне лікування, або хірургію.
24 листопада 2020, 11:18

Симптоми COVID-19?

Симптоми COVID-19? Що робити, якщо з’явились симптоми COVID-19 ❓ Залишайтесь вдома на самоізоляції. Подзвоніть своєму лікареві та опишіть симптоми. Запам’ятайте перший день появи симптомів захворювання. Контролюйте температуру. Якщо маєте пульсоксиметр, міряйте сатурацію один раз на день. Виконуйте призначення вашого лікаря. Чого не можна робити, якщо з’явились симптоми COVID-19 ❓ Робити КТ чи рентген відразу з появою перших симптомів. Приймати антибіотики, антикоагулянти, кортикостероїди, імуномодулятори за власним бажанням або для профілактики. Кілька важливих організаційних порад: 🔹 Згадайте, чи уклали ви та ваші рідні декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром. Знайдіть контакти амбулаторії чи центру ПМД, де працює ваш лікар. 🔹 Якщо ваш лікар звільнився, необхідно обрати іншого лікаря, який, наприклад, працює в цьому закладі, або в будь-якому іншому.
Навигатор: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10