Анонси всіх дописів, третья страница.

Навигатор: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10
22 березня 2022, 10:00

Поради для батьків під час війни

Поради для батьків під час війни 📍 Режим дня. Повертайте дитину у звичний режим дня або створіть новий, якщо обставини, в яких ви перебуваєте, змінилися. У режимі дня дитини мають бути: гігієнічні процедури, прийоми їжі, елементи навчання, ігри з дорослими, вільна гра, час для бесід та казок, сон. 📍 Обговорення тривожних подій. Після кожного спуску в укриття, сигналів тривоги, звуків бойових дій проводьте невеличкі сімейні бесіди, де кожен розповідає, що він відчував протягом цього тривожного періоду. Цей метод дозволяє дитині емоційно відреагувати, побачити, що її відчуття співпадають з відчуттями дорослих, а також зняти напруження. 📍 Щоденне спілкування на різні теми. Щоб дитина не почала ізолюватися, вона потребує постійного спілкування та емоційного залучення дорослих.
22 березня 2022, 09:55

Первинна (долікарська) обробка рани

Первинна долікарська обробка рани Перш за все, потрібно оглянути рану. Якщо наявна масивна зовнішня кровотеча: 🩸 Зупиніть кровотечу за допомогою прямого тиску на рану, допоки не знайдете можливості використати кровоспинний джгут, турнікет або стисну пов'язку. 🩸 Якщо з рани незначна кровотеча – накладіть пов'язку, що тиснутиме на рану, використовуючи для цього серветки (стерильні, за наявності) та еластичний чи простий бинт. Якщо у рану потрапили дрібні предмети та ви можете їх легко видалити – зробіть це. Виконуючи перев'язки у наступні дні, обробляйте ділянку навколо рани з використанням одного з таких препаратів: 💧 хлоргексидин біглюконат 💧 повідон-йод 💧 70% розчин етанолу Стежте, щоб антисептики НЕ ПОТРАПИЛИ у саму рану, інакше вони спровокують хімічний опік!
21 березня 2022, 10:54

Втрата свідомості - долікарська допомога

Втрата свідомості - долікарська допомога Непритомність (зомління) - втрата свідомості на НЕТРИВАЛИЙ період. Може виникати через нервове напруження, зниження артеріального тиску, перевтому, перебування у задушливому приміщенні, різку зміну положення тіла, фізичну активність, спрагу, голод, хвороби. Досить часто втраті свідомості передує: ▪ нудота ▪ слабкість ▪ прискорене сердцебиття ▪ оніміння кінцівок ▪ шум у вухах ▪ потемніння в очах, поява «зірочок» перед очима ▪ блідість шкіри ▪ запаморочення ▪ відчуття нестачі повітря тощо. Якщо ви впевнені, що у людини саме зомління, а не інша причина втрати свідомості, зробіть наступні дії: 🔻 Впевніться, що вашій власній безпеці нічого не загрожує! 🔻 Забезпечте безпеку постраждалому: не дайте йому впасти та вдаритися, обережно покладіть на спину (бажано на рівну горизонтальну поверхню), захистіть від інших загроз (наприклад, холоду).
21 березня 2022, 10:51

Як пояснити дитині, що йде війна

Як пояснити дитині, що йде війна 💬 Ви повинні говорити правду. Не варто використовувати метафори на кшталт «ми їдемо до Львова» чи говорити, що «це не сирени, а просто перевіряють зв'язок». Діти мають право знати, що відбувається! 💬 Якщо ви брешете чи не даєте дитині достатньо інформації, вона скористається своєю уявою, щоб пояснити, що відбувається. І це може завдати психологічної шкоди. Ваша незахищеність дуже травмує дітей. Намагайтеся не показувати свій страх дітям. Вони повинні знати, що є хтось, хто захистить їх. Ось чому потрібно, особливо в момент небезпеки, заспокоювати дитину словами: "Я захищу тебе", "Ми не дозволимо, щоб з тобою щось трапилося", "Я тут. Я з тобою. Ми разом".
21 березня 2022, 10:47

Зупинка артеріальної кровотечі з кінцівок джгутом

Зупинка артеріальної кровотечі з кінцівок джгутом Алгоритм дій: 🔰 Визначити місце кровотечі. 🔰 Створити тиск на рану. 🔰 Дістати джгут і перевірити його цілісність, адже він часто рветься, пересихає, перемерзає. 🔰 Накласти джгут на верхню третину стегна чи плеча, спостерігаючи, щоб джгут не лягав на оголену шкіру та під джгутом не було сторонніх предметів. 🔰 Джгут потрібно затягувати без щілин та перехрещування. 🔰 Кінці джгута закріпити у вузол. Кліпси не рекомендуємо використовувати. 🔰 Перевірити ознаки правильно накладеного джгута: зупинка кровотечі, побіліла кінцівка, відсутність пульсу нижче місця накладання. 🔰 На тілі маркером зафіксувати час накладання джгута. ❗ Пам’ятати, що джгут без шкоди для здоров’я може знаходитись на кінцівці, незалежно від пори року, до 2 годин!
18 березня 2022, 09:26

Імпровізований джгут - як зробити

Імпровізований джгут - як зробити Якщо відсутній механічний засіб для зупинки кровотечі (джгут, турнікет), потрібно створити з підручних засобів імпровізований джгут. Що може знадобитися❓ Косинка з аптечки, шарф, марля, шматок футболки, відірваний від одягу рукав, м’який ремінь. ❌ ЗАБОРОНЕНО використовувати дріт, шнурки від черевиків, мотузку. В цьому випадку кровотеча не зупиняється та травмуються нервові закінчення. Як підготувати імпровізований джгут❓ ✅ Шматок тканини скласти таким чином, щоб вийшла стрічка шириною не менше 5 см. ✅ Накласти імпровізований джгут на кінцівку (верхня третина плеча чи стегна). ✅ Зав’язати міцно у вузол. ✅ Між тілом і стрічкою вставити будь-який жорсткий предмет: палиця, арматура, ножниці. ✅ Круговими обертами затягнути до зупинки кровотечі.
18 березня 2022, 09:18

Біль у спині - як допомогти собі

Біль у спині - як допомогти собі Ми змушені перебувати тривалий час у бомбосховищах і різноманітних укриттях для порятунку свого життя. Перебування у таких приміщення, як правило, є не дуже комфортним, як для психологічного, так і для фізичного стану. Одним із наслідків довготривалого перебування у незручних позах може бути виникнення болю у спині. Тому ми надаємо наступні поради: 👌 по можливості, вдавайтесь до будь-якої фізичної активності (робіть знайому гімнастику, рухи, що є можливими в умовах перебування тощо), уникайте рухів, які провокують біль; 👌 спробуйте зігріти ділянки спини, що болять, це може знизити інтенсивність болю; 👌 якщо це можливо, попросіть близьких помасажувати ділянку спини, яка болить. До 90% випадків болю в спині будуть відповідати 2 типам.
18 березня 2022, 09:14

Артеріальна кровотеча - домедична допомога

Артеріальна кровотеча - домедична допомога 🩸 Артеріальна кровотеча легко розпізнається за пульсуючим струменем яскраво-червоної крові, яка витікає дуже швидко. ❗ Для ТИМЧАСОВОЇ зупинки артеріальної кровотечі можна притиснути артерії в певних місцях, де самі судини розташовані близько до поверхні тіла. Найдоступніший і швидкий спосіб тимчасової зупинки артеріальної кровотечі - пальцеве притиснення. Це можна виконати кінцями зведених разом пальців або кулаком, але краще все ж виконувати великими пальцями обох рук (один палець на інший). Після чого накладають джгут. Пальцеве притискання НЕ використовується тривалий час. 👉 Просимо поділитися цим дописом собі в профіль та в фейсбук-групи. Джерело тексту та малюнків: naurok.com.ua, uahistory.co
16 березня 2022, 18:20

Імпровизований джгут своїми руками

Імпровизований джгут своїми руками Якщо відсутній механічний засіб для зупинки кровотечі (джгут, турнікет), потрібно створити з підручних засобів імпровізований джгут. Що може знадобитися❓ Косинка з аптечки, шарф, марля, шматок футболки, відірваний від одягу рукав, м’який ремінь. ❌ ЗАБОРОНЕНО використовувати дріт, шнурки від черевиків, мотузку. В цьому випадку кровотеча не зупиняється та травмуються нервові закінчення. Як підготувати імпровізований джгут❓ ✅ Шматок тканини скласти таким чином, щоб вийшла стрічка шириною не менше 5 см. ✅ Накласти імпровізований джгут на кінцівку (верхня третина плеча чи стегна). ✅ Зав’язати міцно у вузол. ✅ Між тілом і стрічкою вставити будь-який жорсткий предмет: палиця, арматура, ножниці. ✅ Круговими обертами затягнути до зупинки кровотечі.
16 березня 2022, 10:26

Травми хребта. Домедична допомога

Травми хребта. Домедична допомога Ознаки травми хребта: 🟦 Виражений біль та відчуття тиску в місці травмування. 🟦 Розлади дихання та свідомості, судоми. 🟦 Деформація шиї, випуклі чи вдавлені ділянки хребта. 🟦 Поколювання чи втрата чутливості та рухових функцій в кінцівках. 🟦 Втрата контролю над кишечником і сечовим міхуром. Що робити❓ 🔹 Переконатися в безпеці. 🔹 Перевірити наявність свідомості та дихання. 🔹 Викликати швидку. 🔹 Зафіксувати шийний відділ хребта шийним комірцем. Якщо його немає, застосувати ручну фіксацію чи фіксацію підручними засобами: шина, одяг, картон. 🔹 Заборонено рухати людину, щоб не завдати додаткового травмування. До приїзду швидкої спостерігати за дихальними шляхами, вкрити ковдрою та забезпечити психологічну підтримку. 🔹 Не залишати постраждалого без нагляду.
Навигатор: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10