Анонси всіх дописів, вторая страница.

Навигатор: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10
29 березня 2022, 10:41

Смертельно небезпечні консерви

Смертельно небезпечні консерви На жаль, через війну багато з нас опинилися в умовах, коли доступу до свіжої та якісної їжі немає. Ботулізм — це інфекція, зумовлена споживанням продуктів, які містять ботулотоксини, що призводять до порушень роботи нервової системи, гострої дихальної недостатності та навіть смерті. Підступність ботулізму в тому, що заражені продукти не відрізняються за кольором чи смаком. Щоб вберегтися від ботулізму: ❌ не вживайте їжу з ємностей, які можуть нести ризик ботулізму (роздуті банки, банки зі здутими кришками чи нещільно закриті банки) ❌ не вживайте консервовані в домашніх умовах продукти, які зберігалися більше року ❌ не купуйте консерви та інші продукти домашнього виготовлення з рук на вулицях і стихійних ринках ❌ уникайте споживання в’яленої…
29 березня 2022, 10:38

Серцево-судинні захворювання під час війни

Серцево-судинні захворювання під час війни Через постійний стрес внаслідок війни люди із серцево-судинними захворюваннями мають додаткові ризики для здоров’я. Що робити❓ 💛 Контролюйте свій стан Щоб не відбувалось навколо, завжди дотримуйтесь тієї медичної рутини, яка була до війни, наприклад, регулярно вимірюйте артеріальний тиск, перевіряйте рівень глюкози в крові. 💛 Продовжуйте приймати всі ліки, які призначив лікар Під час стресових ситуацій людина може забувати, що й коли робила. Або взагалі вважати, що дбати про прийом ліків не потрібно. Але дуже важливо продовжувати приймати препарати, які призначив лікар. 💛 Контролюйте скільки ліків залишилось, аби вчасно отримати рецепт Новий рецепт можна отримати не раніше ніж за 7 днів, якщо в попередньому рецепті була зазначена тривалість курсу лікування 21 день і більше.
29 березня 2022, 10:34

Шок. Домедична допомога

Шок. Домедична допомога Шок – це критичний стан, спричинений раптовим сповільненням кровотоку в організмі. Може виникнути внаслідок травми, теплового удару, кровотечі, алергічної реакції, тяжкої інфекції, отруєння, сильних опіків або інших причин, які трапляються за воєнного стану. Коли людина перебуває у стані шоку, її органи не отримують достатньої кількості крові та кисню. І якщо цей стан не лікувати, може виникнути незворотнє пошкодження органів або навіть наступити смерть. Ознаки та симптоми шоку варіюються залежно від обставин та можуть включати: 🔹 прохолодна й липка шкіра 🔹 блідість шкіри 🔹 блакитний відтінок губ або нігтів (або сірий у разі смаглявої шкіри) 🔹 прискорений пульс 🔹 часте дихання 🔹 нудота чи блювання 🔹 розширені зіниці 🔹 слабкість і втома 🔹 запаморочення чи непритомність 🔹 зміни психічного стану та поведінки…
24 березня 2022, 10:53

Як підтвердити стан щеплень за кордоном та в Україні?

Як підтвердити стан щеплень за кордоном та в Україні? Підтвердити щеплення можна у два способи: 📑Довідка або довідки, записи в амбулаторній картці, картка профілактичних щеплень (форма 063/о), паперові сертифікати чи будь-яке фото цих документів. 📑 Дані, внесені в електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ), витяг з якого можливо запросити у сімейного лікаря, якщо подальші щеплення проводитимуться за кордоном. Якщо ви не встигли взяти з собою медичну картку, спробуйте зв’язатися з вашим сімейним лікарем чи педіатром або із закладом охорони здоров'я, де проводилась вакцинація. Також ви можете звернутися до лікаря з проханням перевірити внесення записів про щеплення до ЕСОЗ. У разі, якщо ви не можете вийти на зв’язок із лікарем або не маєте підтвердженних записів про проведені щеплення, курс вакцинації буде вважатися таким, що відсутній.
24 березня 2022, 10:50

Планові госпіталізації під час війни

Планові госпіталізації під час війни Наказом МОЗ України №507 від 20 березня внесено зміни до попереднього наказу, яким тимчасово припинялися планові госпіталізації на період воєнних дій. Наразі заклади охорони здоров’я можуть виконувати планові госпіталізації: 🩺 для оперативних втручань у випадках, якщо не є зайнятими більше 50% ліжкового фонду хірургічного профілю 🩺 для проведення терапевтичного лікування у випадках, якщо не є зайнятими більше 70% ліжкового фонду терапевтичного профілю В умовах воєнного стану є необхідність мати резерв ліжок для надання медичної допомоги пораненим і тим, хто без лікарського втручання просто не має шансів вижити. Та є категорія пацієнтів, для яких оперативне втручання не є життєво необхідним показом, проте зволікання може призвести до критичного погіршення стану здоров’я.
24 березня 2022, 10:45

Фантомні сирени. Як себе заспокоїти

Фантомні сирени. Як себе заспокоїти 💙 У гудінні бойлера чуються ворожі літаки, свистіння чайника нагадує повітряну тривогу, а кроки сусідів зверху — ракетні удари. А іноді в голові, навіть у повній тиші, лунає звук, що закликає бігти до укриття. Мозок в умовах війни працює на всі 100% і застосовує всі органи чуття, щоб вчасно вловити тривожні дзвіночки та дати можливість врятуватися. Через це часом чуємо звуки сирени там, де їх немає. Хоча цей механізм загалом працює нам на користь, реакція на фантомні сирени виснажує нервову систему. А ви помітили зміни в реакції на звичайні речі❓ Як заспокоюєте себе❓ Нагадуємо контакти call-центру нашого закладу [він працює лише при наявності стабільного інтернету…
23 березня 2022, 12:22

Обробка рани. Домедична допомога

Обробка рани. Домедична допомога Перш за все, потрібно оглянути рану. Якщо наявна масивна зовнішня кровотеча: 🩸 Зупиніть кровотечу за допомогою прямого тиску на рану, допоки не знайдете можливості використати кровоспинний джгут, турнікет або стисну пов'язку. 🩸 Якщо з рани незначна кровотеча – накладіть пов'язку, що тиснутиме на рану, використовуючи для цього серветки (стерильні, за наявності) та еластичний чи простий бинт. Якщо у рану потрапили дрібні предмети та ви можете їх легко видалити – зробіть це. Виконуючи перев'язки у наступні дні, обробляйте ділянку навколо рани з використанням одного з таких препаратів: 💧 хлоргексидин біглюконат 💧 повідон-йод 💧 70% розчин етанолу Стежте, щоб антисептики НЕ ПОТРАПИЛИ у саму рану, інакше вони спровокують хімічний опік!
23 березня 2022, 12:19

Читаємо новини, але зберігаємо спокій

Читаємо новини, але зберігаємо спокій Надмірне споживання новин може призвести до панічних атак та інших проблем зі здоров'ям у найкоротший час. Тому ми рекомендуємо: 🧠 Читати офіційні джерела, які стосуються безпосередньо вашого життя. Так ви не пропустите важливого та не будете витрачати час і сили на зайве. Офіційні джерела - це сторінки центральних і місцевих органів влади. 🧠 Обмежити всі інші джерела. Будь-яка інформація, яка потрапляє до нас, має не меті мотивувати на певні дії. Чим більше непотрібної інформації отримує наш мозок, тим більше енергії витрачається даремно. 🧠 Обрати 1-2 видання, які надають перевагу стриманому тону подання інформації. Усі важливі новини медіа передруковують один в одного, ви нічого не пропустите, зате витратите набагато менше часу та збережете здоров'я.
23 березня 2022, 12:14

Травма ока. Домедична допомога

Травма ока. Домедична допомога Ознаки травми очей: 👀 наявність ран 👀 погіршення зору 👀 світлобоязнь 👀 сльозотеча При травмах ока НЕ ПОТРІБНО: ❌ намагатись тампонувати рану ❌ накладати бинтову пов’язку чи марлеві серветки безпосередньо на око 👆 Це може призвести до погіршення стану аж до постійної втрати зору! Так що ж робити❓ Травмоване око слід захистити «щитком», який може бути стандартним, як на малюнку, або імпровізованим (пластиковий стакан тощо). Після накладання щитка на травмоване око слід його зафіксувати та накласти бинтову пов’язку. УВАГА❗ Бинтова пов’язка повинна накладатись на два ока ОДНОЧАСНО, оскільки рух очей є синхронним. При русі здорового ока буде рухатись і травмоване, це може призвести до його додаткового пошкодження.
22 березня 2022, 10:03

Правець - не ігноруйте щеплення

Правець - не ігноруйте щеплення Збереження здоров’я під час війни - одне з найважливіших завдань. Правець передається через потрапляння бруду в рану чи внаслідок укусу тварин. Вакцинуватися від правця можна безоплатно у свого сімейного лікаря❗ 💬 Ми рекомендуємо перевірити дату останнього щеплення і дорослим, і дітям. Вакцинацію проти правця розпочинають у ранньому дитячому віці. Перше щеплення робиться дитині у 2 міс. Друге - у 4 міс. Третє - у 6 міс. Четверте - у 18 міс. Наступне щеплення робиться у 6 років, а далі - кожні 10 років. 💬 Першу планову ревакцинацію дорослих, які раніше отримали щеплення, проводять у віці 26 років. Подальша планова ревакцинація відбувається кожні 10 років.
Навигатор: 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10